Ārdurvis – būtiska mājas sastāvdaļa, kas nodrošina drošību, siltumizolāciju un estētisko izskatu. Pareiza apkope palīdz saglabāt durvju funkcionalitāti un paildzina to kalpošanas laiku.
Tāpēc ik pēc sešiem mēnešiem parūpējieties par savām durvīm – pārbaudiet, vai nav atskrūvējušās skrūves, ieeļļojiet kustīgās daļas un noregulējiet durvju piespiešanas spēku atbilstoši sezonai. Šī vienkāršā, bet regulārā apkope nodrošinās, ka jūsu durvis darbosies vienmērīgi un ilgi.
Blīvju uzturēšana
Durvju blīves ir svarīgas, lai nodrošinātu hermētiskumu un novērstu vēja, putekļu vai mitruma iekļūšanu telpā. Lai ārdurvis mājai nodrošinātu savu atbilstošo funkcionalitāti, regulāri jākopj to blīves.
Ieteicams blīves noslaucīt aukstās sezonas beigās. Izmantojiet mīkstu drānu un saudzīgu tīrīšanas līdzekli. Pēc tīrīšanas blīvēm jābūt sausām – mitruma atlikumi var ietekmēt to elastību.
Lai saglabātu blīvju elastību un temperatūras izturību, eļļojiet tās ar silikona bāzes smērvielām vai speciālām smērvielām automašīnu durvju gumijām. Veiciet to vismaz reizi gadā.
Profilu uzturēšana
Ja nepieciešams, durvju profilus var tīrīt ar ūdeni un sadzīves mazgāšanas līdzekļiem ar neitrālu pH. Ar mīkstu drānu noslaukiet putekļus un netīrumus. Izvairieties no abrazīviem tīrīšanas līdzekļiem, kas var saskrāpēt vai sabojāt virsmu.
Jāizvairās arī no skābiem tīrīšanas līdzekļiem un šķīdinātājiem, jo tie var sabojāt plastmasas vai kompozīta virsmu. Remonta vai montāžas darbu laikā pārliecinieties, ka uz profiliem nenokļūst cements vai apmetums. Ja tā notiek, nekavējoties noslaukiet tos ar mitru drānu.
Neaizmirstiet notīrīt profilu iekšējās virsmas un kanāliņus, kas ir redzami, kad durvis ir atvērtas. Tas palīdzēs novērst putekļu un netīrumu uzkrāšanos, kas var ietekmēt durvju darbību.
Kā veikt durvju furnitūras apkopi?
Furnitūra ir būtiska ārdurvju sastāvdaļa, kas nodrošina to netraucētu vēršanu. Furnitūras uzturēšana ir ļoti svarīga, lai tā kalpotu ilgi.
Pirmkārt, furnitūra ir regulāri jāeļļo. Izmantojiet neagresīvas eļļas vai silikonus, kas nebojā metāla virsmas. Piemēram, reizi sešos mēnešos uz kustīgiem mehānismiem uzpiliniet dažus pilienus eļļas un dažas reizes atveriet un aizveriet durvis, lai eļļa vienmērīgi izplatītos.
Ieteicams izvairīties no abrazīviem un skābiem produktiem, kas var sabojāt furnitūras virsmu. Pēc durvju tīrīšanas vienmēr nosusiniet furnitūru, lai novērstu korozijas veidošanos.
Eņģu regulēšana atkarībā no sezonas
Ārējām durvīm var būt gan eņģes, gan cilindriskās eņģes. Abu veidu eņģes sezonāli jāeļļo un jāregulē. Piemēram, pārbaudiet tās pirms siltās sezonas (un arī pēc tās) un ieeļļojiet ar speciālu eļļu. Tas novērsīs čīkstēšanu un nodrošinās vienmērīgu vērtnes kustību.
Ja nepieciešams, var regulēt arī vērtnes spiedienu. Ziemā, kad temperatūra pazeminās, saspiešanas spiedienu var nedaudz palielināt, lai durvis būtu hermētiskas un novērstu auksta gaisa iekļūšanu mājoklī. Vasarā saspiešanas spiedienu var samazināt, lai nodrošinātu labāku gaisa cirkulāciju.
Praktisks padoms: regulāripārbaudiet durvju furnitūras un rokturu skrūves. Tas novērsīs durvju vērtnes stāvokļa maiņu vai nepareizu aizvēršanu. Piemēram, ja pamanāt, ka durvis ir grūti atvērt vai aizvērt, pārbaudiet furnitūras stāvokli, pievelciet vaļīgās skrūves un noregulējiet vērtnes stāvokli.
Reklāma