Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bezvadu putekļu sūcējs – vai tik pat jaudīgs kā putekļu sūcējs ar vadu?

Foto:pexels.com/Mart Production

Mūsdienās, kad meklējam dažādus veidus, kā atvieglot savu ikdienu, putekļu sūcējs ir tā ierīce, ko patiesi novērtējam. Īpaši tie, kam mājās ieklāti skaisti paklāji vai cilvēki, kam ir mājdzīvnieki. Tāpat tā ir neatņemama uzkopšanas ierīce ģimenēm ar maziem bērniem. 

Sadzīves tehnikas ražotāji piedāvā arvien modernākus un ērtākus risinājumus dažādām elektroprecēm. Arī putekļu sūcēji tiek piedāvāti daudz un dažādi. Taču vēl aizvien tie iedalāmi divās kategorijās – bezvadu putekļu sūcēji un putekļu sūcēji ar vadu.  

Vai bezvadu putekļu sūcējs jaudas ziņā ir līdzvērtīgs putekļu sūcējam ar vadu? Mēģināsim noskaidrot! 

Pēc kādiem parametriem vadīties? 

Cilvēki bieži vien kļūdās, domājot, ka putekļu sūcēja darbības kvalitāti nosaka uz tā norādītā jauda. 

Tā nebūt nav. Jauda galvenokārt nosaka to, cik daudz elektrības ierīce patērēs

Iegādājoties iekārtu, uz marķējuma ir norādīta energoefektivitātes klase. Iegādājoties A kategorijas putekļu sūcēju, būsiet droši, ka tā izmantošana nepatērēs daudz elektrības. 

Tas, kas nosaka to, cik labi putekļu sūcējs spēs sasūkt netīrumus, ir uz marķējuma norādītā putekļu emisijas klase, kā arī mīksto un cieto grīdas segumu tīrīšanas efektivitātes klase

 Abi šie rādītāji tāpat tiek norādīti ar burtiem A līdz G. Tas, kādā klasē attiecīgā ierīce tiek ierindota, tiek noskaidrots veicot robotizētus testus. 

Putekļu emisijas klase nosaka to, cik daudz putekļu tiek izpūsti atpakaļ gaisā. Tas, savukārt, ir būtisks rādītājs tiem cilvēkiem, kam aktuālas dažāda veida alerģijas. Mūsdienās tiek ieteikts iegādāties putekļu sūcējus ar EPA vai HEPA filtriem, kas savāc līdz pat 99 % putekļu daļiņu. 

Savukārt mīksto un cieto segumu tīrīšanas efektivitātes klase ir visbūtiskākais rādītājs, kas ļauj saprast, cik tad putekļu sūcējs efektīvi uzsūc putekļus un gružus. 

Kādu putekļu sūcēju izvēlēties? 

Šeit jāsaprot, ka arī bezvadu putekļu sūcējs, rūpīgi izvēlēts, spēs būt tik pat efektīvs, kā standarta vadu putekļu sūcējs

Tas, kas ir jānosaka – kādi ir tavi tīrīšanas paradumi, kāda veida grīdas segumu paredzēts kopt, cik daudz līdzekļu maciņš atļauj iztērēt, iegādājoties jaunu putekļu sūcēju. 

Ja mājās ir pārsvarā cietais grīdas segums, tad laba izvēle būs rokas putekļu sūcējs. Īpaši noderīgs, ja ģimenēs ir mazi bērni un uzkopt nepieciešams ātri un efektīvi. Šāda tipa ierīces ir uzlādējamas un ērti izmantojamas jebkurā brīdī. 

Un maldīgs ir mīts, ka rokas putekļu sūcēji nebūs tik pat efektīvi kā putekļu sūcēji ar vadu. Tiesa gan, šeit jāsaprot, ka efektīvs un kvalitatīvs rokas putekļu sūcējs nebūs lēts prieks. 

Jaunās paaudzes bezvadu putekļu sūcēji pieejami pat ar dažādiem speciāli ierīkotiem lāzeriem, kas nosaka, cik daudz neredzamu putekļu paliek uz grīdas un citām virsmām, ļaujot sasūkt pēc iespējas vairāk putekļu. 

Tāpat pieejami putekļu sūcēji ar mazgāšanas funkciju. Tas ļaus ērti izmantot vienu un to pašu ierīci divu darbiņu veikšanai. 

Aizņemtiem cilvēkiem noderēs putekļu sūcējs robots, kas mājas uzkopšanu paveiks Jūsu vietā. 

Pieejami daudz un dažādi modeļi, arī ar mazgāšanas funkciju. Šāda veida ierīces gan nebūs tik jaudīgas, kā vadu putekļu sūcēji, tāpat paredzētas tikai cietā grīdas seguma kopšanai. 

Putekļu sūcējs ar konteineru ļaus ietaupīt uz papīra filtru iegādi, jo visus gružus uzglabā konteinerā, kura tilpums atkarīgs  no putekļu sūcēja veida un modeļa. 

Tiesa gan, piemēram, rokas putekļu sūcēji mašīnām, patiešām būs mazāk efektīvi kā pamatīgāka ierīce ar vadu. 

Foto:pexels.com/Kindel Media

Kur iegādāties? 

Viennozīmīgas atbildes, kurš tad ir efektīvāks – bezvadu vai vadu putekļu sūcējs,– nav. Katram modelim un veidam ir savas priekšrocības, tāpēc pirms iegādes nepieciešams rūpīgi izpētīt visu pieejamo informāciju un marķējuma rādītājus. 

Interneta veikals ksenukai.lv piedāvā plašu dažāda veida modeļu putekļu sūcēju piedāvājumu katra vajadzībām un iespējām. Aplūko piedāvājumu jau tagad! 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.