Jo tālāk, jo trakāk? Tāda ir dzīve un tāda ir pasaule. Kur būs labais un radošais, tur pēc neilga laika vairosies arī ļaunais un iznīcinošais. Šķiet, patiešām labākais veids, kā izskaidrot šo pasauli, ir tvert to duāli – tik, cik tā ir laba, tikpat tā ir arī ļauna.
Pagājušais 2020. gads ir atnesis dažnedažādus pasaules mēroga atklājumus – ir atrasts un nofilmēts pasaulē garākais koraļļu rifs, kas ir 500 m augsts, garāks par Eifeļa torni. Tāpat zinātnieki lepojas ar tironozaura embrija atrašanu, turklāt tiek uzskatīts, ka ir beidzies riebīgā vīrusa Ebolas uzliesmojums. Taču, visiem zināms, ka ir sākusies pamatīga jaunā vīrusa Covid-19 pandēmija.
Par un ap to gada laikā jau šis tas ir noskaidrots. Dažiem tā ietekmē ātrāk iestājas nāve, bet citi pat nejūt, ka to saķēruši. Tas izplatās tiešā kontakta veidā – caur inficēta cilvēka deguna vai mutes gļotādas izdalījumiem, kas neparedzēti nonākuši uz mūsu rokām vai sejas. Infektologs Rīgā palīdzēs uzzināt vairāk.
Ir noskaidrots, ka pirmie simptomi parasti parādās pirmo 5 dienu laikā. Tie var būt:
- drudzis;
- klepus;
- kakla un deguna iekaisums;
- paaugstināta temperatūra;
- kaulu sāpes.
Šādi simptomi atbilst parastai gripai, turklāt tie izpaužas arī parastā saaukstēšanās gadījumā. Taču šis vīruss katrā spēj izpausties dažādi. Viens to tā arī kā parastu saaukstēšanos izslimos, taču kādam tas pastiprinās jau ielaistas kaites un šāda saaukstēšanās diemžēl var beigties pat letāli. Skaidrs ir tas, ka no šī vīrusa pagaidām varēja izvairīties vien ievērojot regulāru distanci no citiem cilvēkiem.
Vai pieteikties jaunajai vakcīnai?
Taču 2021. gads ir nācis klajā ar pirmo vakcīnu izmēģināšanu. Pirmie tās izmēģina mediķi un pārējie veselības nozarē strādājošie, jo tieši viņi ir pakļauti lielākajam riskam saslimt ar šo vīrusu. Tik pat svarīgi ir vakcinēt arī vecāka gada gājuma cilvēkus, jo īpaši pansionātos dzīvojošos. Taču kā būs ar pārējiem?
Vai pieteikties vakcīnai, ja esat viens no tiem, kas Covid-19 līdz šim nav saķēris? Vai potēties, ja līdz šim esat izvairījies no jebkāda veida vakcīnām? Vakcīnu jautājumā joprojām pastāv duāli pretēji viedokļi. Vai Covid-19 ir jāuztver kā izņēmums pat visiem alternatīva dzīvesveida piekritējiem? Uz visiem šiem jautājumiem vislabāk atbildēs nozares profesionālis – infektologs. Rīgā, Jāņa Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnikā, vari sastapt infektoloģi Angeliku Krūmiņu ar 20 gadu pieredzi šajā nozarē.
Infektologa konsultācija, neizejot no mājas
Turklāt, ja vēlies, ir iespējama arī attālinātā konsultācija tiešsaistē. Konsultācija pie infektologa – tā ir iespēja par Covid-19 uzzināt padziļinātāk. Turklāt šis lipīgais vīruss nebūt nav vienīgais, ar kuru cilvēki šobrīd slimo. Diemžēl citas slimības – zarnu infekcijas, dažāda veida hepatīti, vējbakas u.c. nav atceltas. Ja arī šajā laikā Tev ir nepieciešamība nokļūt citā valstī, pajautā infektoloģei, pret ko nepieciešams potēties braucot uz ārzemēm.
Daudziem joprojām šķiet, ka ar infekciju slimībām slimo tikai tie, kas nemazgājas, dzer netīru ūdeni vai ēd nemazgātu pārtiku. Infektologi Jums pierādīs, ka tā nebūt nav. Infekciju slimības var saķert pat vistīrīgākie cilvēki! Tikai viena neuzmanības kļūda un tas ir iespējams. Atliek vien nostāties blakus šķaudošam cilvēkam, dzert no kārtīgi nenomazgātas krūzītes, iztīrīt zobus ar sveša cilvēka zobu birsti, utt. Un tad var palīdzēt vai nu Jūsu pašu imūnsistēma vai arī kvalitatīva vakcīna, ko ieteicis infektologs.
Reklāma