Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jauno māmiņu (ActiveMoms) iesaiste uzņēmējdarbībā – no mītiem pie rīcības!

Šoreiz fokusā – sievietes, jaunās māmiņas, kuras grib iesaistīties un veidot savu biznesu. Pastāv vairāki mīti par sievietēm, īpaši jaunajām māmiņām, kuras veido savus uzņēmumus. Tiek uzskatīts, ka sievietēm piemērotākās jomas ir saistītas ar komunikāciju, pārdošanu, mākslu, dizainu, kā arī ar mārketingu. Daļēji tā ir taisnība, jo, pēc Pasaules Ekonomikas foruma datiem, vairums sieviešu iesaistītas tādās jomās kā mediji, kvalitātes vērtēšana, pārdošana, komercija, grāmatvedība, finanses un pakalpojumi. Samērā maz sieviešu izvēlējušās tādas jomas kā inženierija, datu inženierija, programmēšana, robotika un digitālo rīku pārvaldība. Pasaules dati liecina, ka produkta izstrāde un mārketings (57% gadījumu), kā arī jomas, kas saistītas ar komunikāciju, cilvēkiem un kultūru (65% gadījumu), ir sieviešu iesaistē vispopulārākās.

Bet kā ar uzņēmējdarbību? Vai sievietei uzņēmējai ir viegli? Kā jaunajai māmiņai ar maziem bērniem uzsākt biznesu? Kā iedrošināties un pārvarēt nedrošību? Kā sākt un saplānot laiku? Tie ir svarīgākie jautājumi, uz kuriem projekta “ActiveMoms” laikā ir nācies atbildēt gan iesaistītajām ekspertēm, gan arī pašām dalībniecēm.  
 

Apkopojot galvenās atziņas, varam teikt, ka svarīgākā lieta, ko uzsver visas projekta dalībnieces, ir dalīšanās pieredzes stāstos un iedvesmošana. Vairums no iesaistītajām jaunajām māmiņām uzsvēra šāda projekta nepieciešamību un lietderību aspektā, lai jaunās māmiņas tiktu iedrošinātas un atbalstītas ar padomu. Dažas atziņas, ko esam apkopojuši no mūsu projekta pasākumiem, kas varētu iedvesmot jaunās māmiņas neapstāties pie idejas, bet veidot savu biznesu:

  • būt uzņēmējai dažkārt nav viegli, jo ceļš var būt garš un pa ceļam ir vairāki izaicinājumi, bet galvenais ir nezaudēt apņēmību turpināt iesākto;
  • iespējams, ka jums ir aizņemta ģimenes dzīve, tāpēc veiksmīga biznesa uzsākšanai un vadīšanai ir nepieciešams plāns un laika grafiks;
  • risiniet visgrūtākos jautājumus tad, kad jums ir visvairāk enerģijas;piešķiriet darba sarakstam prioritātes, ņemot vērā jūsu uzņēmējdarbības nozīmi, un atdaliet “obligātās darbības” no “patīk darīt”;
  • dariet to pašu arī ar savu personīgo dzīvi;
  • vadības prasmes ļaus jums izveidot pareizo komandu biznesa attīstībai un padarīt jūsu biznesu par vietu, kur citi vēlēsies pievienoties jūsu ceļojumam. Ja jums nav nekādas vadības pieredzes, varat vai nu apmeklēt kursus, vai atrast mentoru, kuram ir vadības pieredze un kurš var palīdzēt jums tās attīstīt;
  • finansiālā atbildība ir svarīga gan personīgajā, gan biznesa dzīvē;
  • viens no lielākajiem šķēršļiem lēmumu pieņemšanā ir bailes. Bailes kļūdīties, bailes riskēt, bailes, ka ne visiem patiks jūsu lēmums. Katru jūsu lēmumu var mainīt vienā vai otrā veidā, ja tas izrādās nepareizs.

Atziņas radušās projekta veidotajās aktivitātēs tieši jaunajām māmiņām: nodarbinātības forumos; uzņēmējdarbības dienās “Jūsu bizness ir iespēja!”; tīklošanās pasākumos “Pārvērtiet vienkāršu darbību par biznesu!” un uzņēmēja–mentora konsultācijās “Pasakiet man, ko darīt!”

LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē sadarbībā ar Tallinas Tehnoloģiju universitāti Igaunijā un biedrību “Līdere” piedalās pārrobežu sadarbības projektā “Active Moms” (CB806), kura mērķis ir risināt kopējās Latvijas un Igaunijas pārrobežu problēmas, kas saistītas ar sieviešu sociālo atstumtību periodā, kad jaunās māmiņas paliek mājās kopā ar pirmsskolas vecuma bērniem, nepiedalās darba tirgū un pieder pie Latvijas un Igaunijas lielāko mazākumtautību grupām.

Informācija par projektu: https://www.facebook.com/ActiveMomsCentralBaltic; https://www.activemoms.eu   

Šī publikācija sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par publikācijas saturu pilnībā atbild LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Informācijai: https://centralbaltic.eu/
Tēmturis:  #centralbaltic #Interreg #EUinmyRegion

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.