Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kā ietaupīt degvielu, rūpējoties par riepu atbilstību braukšanas stilam?

Degvielas patēriņu palīdz ieekonomēt ne tikai tādi braukšanas ieradumi kā vienmērīga bremzēšana un lēnāka paātrināšanās, bet arī atbilstoša auto riepu izvēle. Katram pat šķietami vismazākajam aspektam riepas konstrukcijas un uzturēšanas parametros ir sava ietekme uz degvielas patēriņu.

Rites pretestība

Ilgtermiņā degvielas patēriņu palīdz samazināt riepas ar samazinātu rites pretestību. Jo augstāka būs riepas rites pretestība, jo lielāku dzinēja enerģiju būs jāpielieto, lai liktu riteņiem griezties, un šīs pretestības pārvarēšanā tiks patērēts lielāks degvielas daudzums.

Rites pretestību palīdz ietekmēt riepas konstrukcija, svars, materiāls un izmērs, jo šie parametri var samazināt nepieciešamo spēku riteņu izkustināšanai. Mazāka rites pretestība būs svarā vieglākām riepām, kuru galvenā sastāvdaļa ir butadiēns ar silīcija dioksīda pildvielām. Turklāt, radiālas konstrukcijas auto riepas būs ar zemāku rites pretestību nekā citu konstrukciju riepas.

Lai nekļūdītos savā izvēlē, vēlams pievērst uzmanību riepu marķējumiem. Viszemākā vidējā rites pretestība un augstākā energoefektivitāte būs riepām, kuras marķētas ar A klasi.

Atbilstošs spiediens riepās

Tikpat svarīgs rites pretestības ietekmes aspekts ir arī atbilstošs spiediena līmenis riepās. Ja spiediens riepās būs pārāk zems, tās brauciena laikā vairāk izlieksies un deformēsies, palielinot rites pretestību un arī braucienam nepieciešamo degvielas patēriņu. Spiediena samazinājums riepās par 1 bāru izraisa rites pretestības pieaugumu par aptuveni 30% un degvielas patēriņa pieaugumu par vairākiem procentiem.

Autoražotāja ieteikumi auto rokasgrāmatā par vēlamo spiediena līmeni priekšējām un aizmugurējām riepām palīdzēs nekļūdīties, izvēloties optimālākos parametrus braukšanas apstākļiem un līdzsvarot tos ar degvielas patēriņu.

Atbilstošs riepu veids

Ražotāji riepas konstruktīvos elementus un materiālus pielāgo noteiktu parametru sasniegšanai. Lai arī atsevišķu zīmolu riepas ļauj apvienot labu vadāmību ar degvielas patēriņa efektivitāti, visbiežāk riepas, kuras ļauj ieekonomēt degvielas patēriņu, vairāk ir piemērotas garākiem braucieniem un palīdz nodrošināt brauciena vienmērīgumu.

Savukārt, riepas, kurām jānodrošina izcila vadāmība un saķere ar ceļa segumu, ir mazāk efektīvas, cenšoties samazinot degvielas patēriņu. 

Ne mazāk svarīgs moments ir riepu izvēle atbilstoši laikapstākļiem. Jo viennozīmīgi labas vasaras riepas nespēs tikpat labi sevi parādīt ziemā.

Ja esat jaunu riepu meklējumos, tad noteikti palīdzēs laba riepu garāža vai riepu serviss. Galvenais ir izvēlēties pārbaudītu un drošu vietu. Plašākās un daudzveidīgākās izvēles riepas Rīgā ir atrodamas MMK Riepu servisā, turklāt šeit ir atrodami arī kvalitatīvi lietie diski. Kā jau profesionāls serviss arī MMK Riepu serviss pakalpojumu klāstā ietilpts riepu montāža un riepu balansēšana. Ieskatieties, lai uzzinātu vairāk – www.mmkserviss.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.