Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kā izvēlēties lietotu automašīnu

Ja plāno iegādāties lietotu automašīnu, uzmanīgi pievērsies šim jautājumam. Mūsdienās Latvijas lietotu automašīnu tirgus sniedz ikvienam iespēju izvēlēties gan darbam, gan personīgām vajadzībām atbilstošu transportlīdzekli. Tomēr jāpatur prātā, ka ar visu modeļu dažādību galvenais ir neapjukt un nesastapties ar negodīgiem pārdevējiem. Šajā rakstā centīsimies saprast, kā nopirkt lietotu automašīnu lēti un labā stāvoklī.

Izvēlies auto ar nobraukumu pareizi

Ir pagājuši tie laiki, kad potenciālie pircēji īpaši nesatraucās par lietota transportlīdzekļa iegādi. Tagad viss ir mainījies: lietotu automašīnu tirgū ir daudz piedāvājumu automašīnām ar lielu nobraukumu, salūzušiem virsbūves elementiem vai citiem “slazdiem”, par kuriem pārdevēji dažreiz noklusē. Piedāvājam apsvērt galvenos atlases kritērijus, kas ļauj kļūt par patiesi labas un izturīgas automašīnas īpašnieku.

Nosaki pirkuma budžetu

Vispirms tev ir jāizlemj, kāda zīmola un modeļa automašīnu vēlies nopirkt. Nevajadzētu tērēt visus līdzekļus pirkumam, atstaj arī nelielu summu neparedzētiem izdevumiem, nelielam mašīnas uzlabojumam, remontam, pat ja liekas, ka tas neapdraud.

Veic tirgus analīzi

Ir nepieciešams noteikt transportlīdzekļa vidējās izmaksas. Neapšaubāmi, mēs visi vēlamies iegādāties lielisku automašīnu par nelielu cenu, tāpēc iesakām iepriekš iepazīties ar sludinājumiem, apskatīt fotogrāfijas un izlasīt aprakstus. Tādā veidā tev veidosies skaidrs priekšstats par to, ko tu vēlētos iegādāties un no kādiem variantiem tev vajadzētu atteikties;

Pievērs uzmanību ražošanas gadam un nobraukumam

Nav noslēpums, ka daudzi transportlīdzekļu īpašnieki pārdošanas laikā maina nobraukumu, lai paaugstinātu cenas. Nespilgti priekšējie lukturi, bojāta sēdekļu apdare, nesakopta stūre vai roku balsts, ka arī citi elementi var vēstīt par ievērojamu kilometru nobraukumu. Pat salīdzinot automašīnas ražošanas gadu ar nobraukumu, vari nonākt pie secinājuma, ka dati var nebūt pilnīgi pareizi. Piemēram, lietotai automašīnai, kas ir nedaudz vecāka par 10 gadiem, nobraukums nevar būt mazāks par 100 tūkstošiem km. Noteikti pievērs tam uzmanību;

Ekspluatācijas apstākļi

Automašīnas nepārtraukta darbība lielā mērā būs atkarīga no tā, cik rūpīgi saimnieks pret to ir izturējies, vai nav taupījis rezerves daļām, vai laikus nomainījis eļļu utt. Lai par to pārliecinātos, ir jāieskatās servisa grāmatiņā, kur tas viss tiek atspoguļots;

Vizuāla automašīnas pārbaude

Virsbūve ir viena no vissvarīgākajām automašīnas daļām, kas var daudz pateikt par transportlīdzekli. Būtu noderīgi iznomāt krāsas biezuma mērītāju, lai noskaidrotu, vai kāda virsbūves daļa ir pārkrāsota, kas savukārt palīdzēs saprast, vai automašīna ir nokļuvusi avārijā. Pārbaudi virsbūves daļas, vai tām nav korozijas, jo šis process ir diezgan kaitīgs metālam, vēlāk var būt nepieciešams nomainīt visas bojātās daļas.

Lietotas automašīnas pēc avārijas

Šodien tu vari atrast diezgan daudz sludinājumu par bojātu automašīnu pārdošanu. Jā, šādi varianti būs daudz lētāki, taču jāpatur prātā, ka remontam arī būs jātērē daudz. Svarīgi saprast, kur tieši ir bijis trieciens, jo sadursmes laikā var tikt bojātas svarīgas sastāvdaļas un mezgli, kuru atjaunošana radīs nopietnas izmaksas. Apsvērt bojātas automašīnas iegādi vai nē, tā ir katra pircēja izvēle, taču jāpatur prātā papildus riski. Gadījumā, ja virsbūves bojājumi ir minimāli un prasa nenozīmīgus ieguldījumus, šadu automašīnu var iegādāties.

Testa brauciens

Izbrauc ar automašīnu uz testa braucienu, ieklausies, kā tā darbojas, pievērs uzmanību, kā automašīna uzvedās paātrinājuma un bremzēšanas laikā, vai nav sveša trokšņa un vai uz paneļa nespīd “čeks”. Ja viss izskatās piemērots, vari droši doties pie vissvarīgākā punkta.

Pārbaudi automašīnu auto servisā

Tas ir svarīgs un obligāts punkts pirms lietotas automašīnas iegādes. Iepriekš izrrunā šo jautājumu ar pārdevēju, lai viņš varētu atvēlēt laiku un doties kopā ar tevi uz auto servisu. Kvalificēti speciālisti veiks transportlīdzekļa vispārējā stāvokļa diagnostiku, pārbaudīs visus pamatparametrus, lai pārliecinātos, ka šis auto tiešām ir gatavs braukšanai bez problēmām un neprasa milzīgus ieguldījumus remontam.

Faktiski lietotas automašīnas iegāde Latvijā nav tik sarežģīta, kā varētu šķist no pirmā acu skatiena. Pietiek ar minimālām zināšanām un jābūt ārkārtīgi uzmanīgam. Jā, var paiet zināms laiks, lai atrastu sev piemērotāko automašīnu. Tomēr nesteidzies pirkt, ja nav vēl atradies piemērots variants. Tu neiegādājies automašīnu uz vienu dienu, tāpēc labāk pagaidīt labāko variantu, kas apmierinās visas tavas vajadzības.

Ja vēlies iegādāties patiešām labu un pārbaudītu auto labā stāvoklī, ienāc www.manslizings.lv un izvēlies!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.