Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kādos gadījumos uzņēmumam ir jāapsver iespēja iegādāties darba auto?

Automašīna šodien ir neaizstājams ikdienas palīgs ne tikai personīgajā dzīvē, bet arī darbā, tāpēc uzņēmumiem viens no aktuāliem jautājumiem ir – vai nepieciešams iegādāties vienu vai pat vairākas darba automašīnas? Ir gadījumi, kad uzņēmuma specifika nenosaka darba automašīnas nepieciešamību. Tomēr biežāk uzņēmuma ikdienas darba nodrošināšanai ir vajadzīgs specializēts autoparks, jo darbiniekiem nav jāizmanto personīgais auto savu pienākumu veikšanai, ja vien par šādu sadarbību nav noslēgts līgums. Kādos gadījumos uzņēmumam vajadzētu apsvērt iespēju iegādāties darba auto?

Jāveic preču piegāde un materiālu sagāde

Ja uzņēmuma ikdienas darbs ietver regulāru izejmateriālu sagādi un saražoto preču piegādi klientiem vai tirdzniecības vietām, tad darba auto noteikti ir obligāts pirkums. Šādiem loģistikas darbiem visbiežāk tiek izmantots kravas transports – dažāda izmēra busiņi vai lielās kravas mašīnas, ja preču daudzums ir apjomīgs. Šādu darba auto iegāde ļauj nodrošināt nepārtrauktu ikdienas darbu, kas ir efektīvs un produktīvs, jo automašīnas ir pielāgotas tieši konkrētā uzņēmuma ikdienas vajadzībām. 

Bieži jādodas izbraukumos pie klientiem

Darba auto būs neaizstājams arī tad, ja uzņēmuma specifika paredz izbraukumus pie klientiem pakalpojumu sniegšanai vai konsultācijām. Tas nozīmē, ka ik dienu jāveic lieli ceļa attālumi, kas arī veido apjomīgu daļu no saimnieciskajiem izdevumiem, jo jāiegādājas degviela un biežāk jāveic auto tehniskā apkope. Darbiniekiem, kuri veic šos pienākumus un dodas pie klientiem, nepieciešams lietošanā izsniegt darba automašīnu, kas ir labā tehniskā stāvoklī, kā arī piemērota darbības specifikai. Klients, kurš pie sevis sagaida uzņēmuma pārstāvi, novērtē uzņēmumu ne tikai pēc pakalpojuma kvalitātes, bet pamana arī automašīnu, tāpēc jāatceras, ka tai ir arī reprezentatīva loma.

Vajadzīga uzņēmuma reprezentācija un reklāma

Uzņēmuma tēla veidošana ir ilgstošs un nebūt ne viegls darbs. Izveidot labu tēlu ir grūti, bet to sabojāt var tik ātri. Tāpēc vienmēr jādomā par daudziem aspektiem – komunikācijas kultūru, klientu apkalpošanas standartiem, mārketinga aktivitātēm, uzņēmuma logo un citiem simboliem. Būtiska loma tajā, kā uzņēmumu redz klienti, sadarbības partneri un jebkurš cilvēks, ir arī autoparkam. Kvalitatīvas, sakoptas un ar uzņēmuma simboliku papildinātas automašīnas būtiski palīdz veicināt zīmola tēlu sabiedrībā. Esot uz autoceļiem, šie transportlīdzekļi vairo uzņēmuma atpazīstamību. Arī tas, kādas markas un veida automašīnas uzņēmums izvēlas, ir būtiski. Piemēram, arvien populārāka izvēle uzņēmumu autoparkos ir elektroauto. Tas liecina, ka uzņēmumam rūp vides jautājumi un tas ir ar zaļu domāšanu.

Jāpārvadā specifiski instrumenti, aprīkojums

Gadījumos, kad uzņēmuma darbā nepieciešams specifisks aprīkojums vai lieli instrumenti, kuru pārvadāšanai neder standarta automašīnas, kā tas bieži vien ir būvniecības nozarē, vislabāk ir ieguldīt līdzekļus un iegādāties pielāgotu transportlīdzekli. Tā būs laba investīcija darba produktivitātes celšanai. Ja katru reizi, kad jāved ierīces un aprīkojums, vajadzēs meklēt īres transportu, tas izmaksās dārgi. Kā arī, ja transports ir pašu rīcībā, vienmēr var plānot darbus tieši tā, kā nepieciešams, nevis pielāgoties pakalpojumu sniedzējiem, kuri nodrošina iekārtu piegādi ar specializētu transportu.

Kādu darba automašīnu izvēlēties?

Kāda veida un cik dārgu darba auto iegādāties, tas ir atkarīgs no uzņēmuma darba specifikas un arī finansiālajām iespējām. Vēlams atrast balansu starp cenu un kvalitāti un izvēlēties uzticamu auto. Vairums mazo un vidējo uzņēmumu, kā arī saimnieciskās darbības veicēju izvēlas mazlietotas automašīnas, kas ir par pieejamu cenu un arī saglabā labu tehnisko un vizuālo kvalitāti. Pērkot komercauto, jāpārliecinās par automašīnas stāvokli un nolietojuma vēsturi, lai netiktu iegādāts auto, kas jau tuvojas darbmūža beigām. Jāizvērtē tādi parametri kā nobraukums, kravnesība un ietilpība, sēdvietu skaits, aprīkojums, ekspluatācijas izmaksas, vizuālais stāvoklis u. c.

Ja jūsu uzņēmumam ir aktuāls jautājums par uzticamas darba automašīnas iegādi un nepieciešams finansējums šādam pirkumam, tad ērts risinājums ir saimnieciskās darbības veicējiem piemēroti kredīti internetā. Uzziniet vairāk par Aizdevums.lv pakalpojumu auto kredīts un citiem, ar kuru palīdzību varat iegūt nepieciešamo naudas summu darba vajadzībām piemērota auto iegādei, kas ļaus uzlabot darba produktivitāti, zīmola tēlu un arī ātrāk sasniegt izvirzītos biznesa mērķus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.