Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kas jāņem vērā, izvēloties elektroenerģijas tirgotāju?

Augstās elektroenerģijas cenas mudina patērētājus izvērtēt savus paradumus un meklēt risinājumus, kā samazināt elektrības izmaksas. Viens no būtiskiem faktoriem, kas šādā situācijā var palīdzēt ietaupīt, ir pakalpojumu iegādāšanās no elektroenerģijas tirgotāja, kas atbilst jūsu reālajām vajadzībām. Ņemot vērā to, ka mūsu valstī strādā atvērtā tirgus princips, klienti var izvēlēties sev pievilcīgākos pakalpojumus un to sniedzēju. Elektroenerģijas tirgotāji domā par klientus piesaistošiem pakalpojumiem, cenām un citiem aspektiem, lai nodrošinātu patērētāju vajadzībām atbilstošāko piedāvājumu. Tāpēc iespējams, ka pie cita pakalpojumu sniedzēja atradīsiet sev tīkamāku risinājumu.

Izvērtējiet savas vajadzības un prioritātes

Ļoti bieži patērētāji pieraduma pēc turas pie sava ierastā elektroenerģijas tirgotāja, neskatoties uz to, vai piedāvātie pakalpojumi vēljoprojām atbilst to vajadzībām. Tāpēc ir vērts iepazīties ar alternatīviem elektroenerģijas tirgotāju piedāvājumiem, salīdzināt tos ar savām reālajām vajadzībām un izvērtēt, kādus finansiālos ieguvumus varētu dot pakalpojumu sniedzēja maiņa. Ņemot vērā šī brīža augstās elektrības cenas, īpaši aktuāla elektroenerģijas tirgotāja maiņa var būt biznesa klientiem, jo visbiežāk elektrības patēriņš uzņēmumos ir augsts. Tādā gadījumā pat neliela cenas starpība var radīt jūtamu finansiālo ietekmi uzņēmuma budžetā.  

Iepazīstieties ar tirgotāju piedāvājumu

Elektroenerģijas tirgotāja izvēle ir atbildīgs lēmums, tāpēc ir ieteicams pievērst uzmanību dažādiem faktoriem, tos salīdzināt un izvērtēt, vai piedāvājums atbilst jūsu vajadzībām. 

Elektroenerģijas tirgotāju piedāvājumus ir ieticams salīdzināt un izvērtēt pēc vairākiem kritērijiem.

  • Elektroenerģijas cenas – iepazīstieties ar fiksēto un elastīgo tarifu cenām.
  • Pārējās elektrības cenas komponentes – pārliecinieties, vai piedāvājumā ir norādīta OIK, sadales un pārvades maksa, PVN.
  • Garantētās cenas periods – slēdzot līgumu par fiksētu tarifu, tas paredz, ka elektroenerģijas tirgotājs līgumā noteiktā termiņā nevar mainīt elektrības cenu, ja biržā tā ir pieaugusi vai samazinājusies. Tāpēc jāpārliecinās, vai un cik ilgs ir elektroenerģijas tirgotāja norādītais garantētās cenas periods. Taču jāpievērš uzmanība arī tam, vai tirgotājs līguma darbības laikā nevar vienpersoniski mainīt elektrības cenu.
  • Vajadzībām atbilstoša cena un jauda – pārliecinieties, vai pakalpojumu cena atbilst jūsu vidējam elektrības patēriņam un pieslēguma veidam.
  • Rēķina apmaksas kārtība – izvērtējiet, vai rēķina apmaksas termiņš un kārtība ir jums pieņemama.
  • Līguma laušanas noteikumi – pievērsiet uzmanību tam, kāda ir līguma laušanas kārtībā ar elektroenerģijas tirgotāju. Atsevišķi tirgotāji var noteikt maksu par līguma laušanu vai tarifa maiņu pirms termiņa.
  • Elektroenerģijas tirgotāja reputācija – pirms izvēlieties saņemt pakalpojumus pie kāda tirgotāja, izvērtējiet tā reputāciju un uzticamību, iepazīstoties ar atsauksmēm no citiem klientiem.

Izvērtējot elektroenerģijas tirgotāju piedāvājumus un minētos kritērijus, būs vieglāk veikt pakalpojumu sniedzēja izvēli, lai tā atbilstu jūsu vajadzībām un radītu jūtamu ekonomisko ietekmi budžetā, palīdzot optimizēt elektrības izdevumus. 

Uzticams elektroenerģijas tirgotājs

SIA “Ignitis Latvija” ir uzticams elektroenerģijas tirgotājs, kas saviem klientiem piedāvā fiksētas un elastīgas cenas produktus, kā arī dod iespēju izvēlēties sev piemērotāko risinājumu, ņemot vērā klientu vajadzības. Uzņēmums ir ar lielu starptautisku pieredzi biznesa klientu apkalpošanā un nodrošina iespēju tiem saņemt individuāli veidotu sadarbības un cenas piedāvājumu, balstoties uz elektrības patēriņu un reālajām vajadzībām.

Vairāk par uzņēmuma “Ignitis Latvija” pakalpojumiem uzzināsiet ignitis.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.