Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kas jāzina pirms studēšanas ārzemēs?

Studēšana ārzemēs būs viens no mūža lielākajiem piedzīvojumiem. Taču ir dažas lietas, kas jāzina pirms piedzīvojuma. “Education Bridge” ir izglītības konsultanti studentiem no ārvalstīm un šajā rakstā palīdzēs tev nedaudz sagatavoties studiju ceļojumam ārzemēs, izmantojot informatīvo ceļvedi.

Pārliecinies vai visi dokumenti ir kārtībā

Divreiz un trīsreiz  pārbaudi pases derīguma termiņu. Pārliecinies, ka tās derīguma termiņš ilgs krietni pēc semestra ārzemēs. Lai studētu ārzemēs, papildus pasei var būt nepieciešama vīza. Dažādām valstīm ir atšķirīgas vīzu prasības. Līdzīgi kā pasei, arī vīzu pieteikumu izskatīšana var ilgt vairākus mēnešus, tāpēc nekavējies ar pieteikšanos!

Skaties ziņas, lai uzzinātu jaunāko informāciju par galamērķi

Tas ir svarīgs aspekts – būt lietas kursā, jo valsts ekonomika var būt apgrūtināta, vai to metro sistēma, vai valsts piedzīvo lielus politiskus satricinājumus, vai atrodas veselības sistēmas krīzes vidū utt. Nekrīti panikā par katru mazāko incidentu. Vienkārši iekļauj jaunas zināšanas savos esošajos plānos. Sliktākajā gadījumā valsts var slēgt savas robežas un studiju brauciens uz ārzemēm tiek apturēts, tāpēc būtiski ir sekot līdzi jaunumiem. Studentu ceļojumu apdrošināšana pasargās šādos gadījumos.

Veic visas nepieciešamās veselības pārbaudes un neaizmirsti par vakcīnām!

Tavs ārsts var ieteikt apmeklēt veselības pārbaudes, kur precīzi uzzināsi kas būs nepieciešams, lai saglabātu veselību ārzemēs. Informē ārstu, kur un kad dosies ceļojumā, un iepriekš pieprasi receptes.

Būtiski dokumenti

Sagatavo vismaz divas kopijas visiem svarīgajiem dokumentiem – pasei, autovadītāja apliecībai, apdrošināšanas informācijai, kredītkartēm utt. Pārnēsā līdzi vienu kopiju un atstāj otru mājās.

Sazinies ar savu banku

Sazinies ar savu banku, lai uzzinātu kā kredītkartes un debetkartes darbojas ārzemēs. Dažām bankām būs savi bankomāti, kas neiekasē maksu par skaidras naudas izņemšanu, taču jābūt uzmanīgam.. Ja tev ir mazāka banka, kurai nav starptautiskas klātbūtnes, plāno to. Skaidru naudu izņem tikai tad, kad tas ir absolūti nepieciešams.

“Education Bridge” ir izglītības konsultāciju uzņēmums, kas palīdz nodrošināt ārvalstu studentu uzņemšanu Latvijas universitātēs. Ieskaties mūsu mājas lapā: www.educationbridge.eu

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.