Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kinezioloģiskie teipi – vai tie patiešām strādā?

Mūsdienās tirgū ir vairāk nekā 50 kinezioloģiskaisteipu zīmolu, bet oriģinālo produktu – Kinesioteipu jeb KinesioTexTape 1970. gadu beigās izstrādāja japāņu hiropraktiķis Dr. Kenzo Kase, kurš vēlējās teipu, kas sniedz atbalstu, bet neierobežo kustības tā, kā to dara tradicionālās vieglatlētikas lentas.

Ja esi skatījies pludmales volejbola spēli vai konkurētspējīgas velobraucienu sacensības, tad droši vien esi to redzējis: krāsainas teipu strēmeles, kas  izkaisītas uz pleciem, ceļiem un mugurām. Tie ir kinezioloģiskieteipi: terapeitiska lente, kas tiek stratēģiski uzklāta uz ķermeņa, lai sniegtu atbalstu, mazinātu sāpes, samazinātu pietūkumu un uzlabotu veiktspēju.

Kā darbojas kinezioloģiskieteipi?

Kinezioloģiskieteipi ir tiešām elastīgi!

Kase izveidoja Kinesio lenti ar patentētu kokvilnas un neilona maisījumu. Tas ir radīts ādas elastības imitēšanai, lai varētu izmantot visu kustību spektru. Līmlentes medicīniskās klases līme ir arī ūdensizturīga un pietiekami stipra, lai paliktu uz ādas trīs līdz piecas dienas pat tad, ja intensīvi strādājat vai lietojat dušu.

Teipu uzklājot uz ķermeņa, tā nedaudz saraujas, maigi paceļot ādu. Tiek uzskatīts, ka tas palīdz izveidot mikroskopisku telpu starp ādu un zem tās esošajiem audiem.

Kādos gadījumos lieto kinezioloģiskosteipus?

Traumu ārstēšana

Fizioterapeiti dažkārt izmanto kinezioloģiskoteipošanu kā daļu no vispārējā ārstēšanas plāna cilvēkiem, kuri guvuši traumas. Amerikas Fizioterapijas asociācija ziņo, ka kinezioloģiskāteipošana ir visefektīvākā, ja to lieto kopā ar citām procedūrām, piemēram, manuālo terapiju.

Atbalsta vājās zonas

kinezioloģiskosteipus izmanto arī, lai pievienotu papildu atbalstu muskuļiem vai locītavām uz kurām tiek likta liela slodze.

Atšķirībā no baltās medicīniskās vai vieglatlētikas saites, kinezioloģiskaisteips ļauj normāli kustēties. Patiesībā daži pētījumi liecina, ka tas var veicināt kustību amplitūdu un izturību. Pētījumi ar sportistiem pierādījuši, ka, lietojot kinezioloģiskosteipus uz nogurušiem muskuļiem, uzlabojas veiktspēja.

Veiktspējas uzlabošana

Daži sportisti izmanto kinezioloģiskosteipus, lai uzlabotu savas iespējas sasniegt maksimāli labu sniegumu un pasargātu no traumām sacensību laikā.

Rētu pārvaldība

Lai gan nekad nevajadzētu lietot kinezioloģiskoteipu uz atklātas brūces, ir daži zinātniski pierādījumi, kas liecina, ka teipi var uzlabot rētu izskatu ilgtermiņā pēc operācijas vai traumas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.