Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ko ņemt vērā, plānojot dzīvokļa remontu?

Dzīvokļa remonts  prasa ievērojamus finanšu un laika resursus. Bet, lai process noritētu bez aizķeršanās un rezultāts iepriecinātu, ir jāsāk ar remonta plāna izveidi. Tas palīdzēs sasniegt mērķi ātrāk un kvalitatīvāk, izvairoties no nepatīkamiem šķēršļiem. Ko ņemt vērā, plānojot remontdarbus dzīvoklī? Par to vairāk turpinājumā.

Remonta apmērs

Pirmkārt, jāsaprot ir tas, cik apjomīgs remonts ir nepieciešams. Vai pietiks ar kosmētisko remontu, piemēram, tapešu pārlīmēšana, grīdas seguma nomaiņa, vai jau ir nepieciešams kapitālais remonts?

Remonta norise

Tālāk ir jādomā par remonta norisi. Kādi ir veicamie darbi? Kas jāizdara vispirms? Kāds ir remontam atvēlētais termiņš? Kāds ir budžets, ko varat šim mērķim atvēlēt? Šie ir būtiskākie jautājumi, uz kuriem svarīgi atbildēt pirms ķeraties pie aktīvas darbības.

Noteikti jāapdomā, kādus darbus varēsiet paveikt paša spēkiem, bet kādiem būs vajadzīga profesionāļu iesaiste. Jāatceras, ka labiem speciālistiem darba netrūkst, tādēļ domājiet par šo jautājumu laicīgi, lai iespēju robežās iekļautos noteiktajā remontdarbu termiņā.

Ja plānots remontēt vairākas telpas, der arī padomāt par to, vai remontēsiet visu uzreiz, vai pakāpeniski. Katrai no šīm pieejamām ir savas priekšrocības un trūkumi, tādēļ rūpīgi izvērtējiet, kura būs Jūsu situācijā piemērotākā.

Budžeta plāns

Lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, kad iecerētos darbus nākas pārtraukt finanšu trūkuma dēļ, sastādiet reālistisku budžeta plānu. Ņemiet vērā vajadzīgo materiālu izmaksas, kā arī samaksu par darbu speciālistiem, taču atcerieties, ka neparedzēti tēriņi remonta laikā ir gandrīz neizbēgami, tādēļ plānotajam budžetam pierēķiniet klāt vēl 10 – 15 %.

Ja, aprēķinot visas gaidāmās izmaksas, saprotat, ka ar Jums pieejamiem līdzekļiem vien nepietiks, var noderēt aizdevums no VIASMS.lv. Tas sniegs iespēju pabeigt visus plānotos remontdarbus savlaicīgi, nekavējot remonta gaitu. Pirms kredīta noformēšanas svarīgi izvērtēt savu maksātspēju.

Dzīvokļa remonts ir ieguldījums, kas ilgtermiņā noteikti atmaksāsies. Tieši tādēļ ir tik būtiski izstrādāt pārdomātu plānu, izvēlēties kvalitatīvus materiālus un piesaistīt profesionāļus, kur tas nepieciešams, lai rezultāts priecētu vēl ilgi pēc remonta beigām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.