Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ko nepieciešams iegādāties pirms hokeja treniņiem

Hockey Helmet, Puck, Stick and Skates on Hockey Rink

Laikā, kad hokejs pēc Latvijas izlases panākumiem sit augstu vilni un daudzi gatavi mesties trenēties vai uz treniņiem sūtīt savus bērnus, būtu noderīgi uzzināt, ko tad īsti ir nepieciešams sarūpēt pirms hokeja treniņu uzsākšanas. 

Hokejs pieprasa bagātīgu hokeja inventāru, lai nodrošinātu labu aizsardzību un sasniegtu augstu snieguma līmeni ledus laukumā.

Hokeja pamatinventārs

Zemāk ir uzskaitītas būtiskākās lietas, kas nepieciešamas, lai hokeja spēli spēlētu adekvātā līmenī.

Hokeja nūja – hokeja nūjas ir dažāda izmēra, un parasti tās ir izgatavotas no koka vai kompozītmateriālu masīva, vai bieži vien abu materiāla sajaukuma.

Tirgū pieejami daudz un dažādu izliekumu un formu nūjas, kas atbilst konkrētiem stiliem un pozīcijām.

Hokeja apģērbs – lai spēlētu konkurētspējīgu hokeju, nepieciešams speciāls hokeja apģērbs. Hokeja krekls ir būtiska prece gan treniņos, gan spēļu laikā, hokejs ir spēle, kas prasa daudz enerģijas un līdz ar to arī svīšana ir neizbēgama, tāpēc noteikti jāiegādājas kvalitatīvs hokeja apģērbs ar lieliskām mitruma vadīšanas īpašībām.

Ja runājam par hokeja komandu, tad svarīgi parūpēties, lai visi izskatītos, justos un spēlētu kā vienota komanda. Lai veicinātu komandas saliedētību un identitātes izjūtu, katram hokeja komandas dalībniekam jāvalkā vienots komandas hokeja apģērba komplekts. Tirgū ir pieejami vīriešu un sieviešu komandu apģērbu piedāvājumi, ko ražo populāri un atzīti hokeja zīmoli.

Hokeja šorti arī ir būtiska hokeja apģērba sastāvdaļa. Ūdeni atgrūdošs materiāls un materiāla gaisa caurlaidība ir dažas lietas, kam jāpievērš uzmanība, taču svarīgākie faktori ir tas, cik ērti šortos jūtas hokejists un ka šorti ir atbilstoša izmēra, attiecīgi neierobežo kustības.

Ja komanda nodrošina spēļu formas komplektu, tāpat būtu nepieciešams savs treniņformas komplekts. Hokeja treniņapģērba komplektā var tikt iekļats: hokeja flīss, hokeja ūdensnecaurlaidīgā jaka, hokeja treniņu apakšveļa, hokeja treniņkrekli un hokeja treniņšorti.

Hokeja slidas – hokeja apavi jeb slidas ir vitāli svarīgs ekipējuma elements. Nepārtraukti attīstoties hokeja spēles prasmēm, spēlētājiem nepieciešami arvien labākas hokeja slidas, kas spēj apmierināt mūsdienu spēles fiziskās prasības, kā arī spēlētāja meistarības īpatnības.

Hokeja ripa – pārsteidzošā kārtā hokeja mačs nevar noritēt bez hokeja ripas un tas ir arī būtisks treniņu palīglīdzeklis, kur bieži vien kvalitatīvam treniņprocesam ir nepieciešama ne viena vien hokeja ripa, bet pat vairāki desmiti to. Lieli hokeja ripu zīmoli nodrošina gan spēļu, gan treniņu hokeja ripas, bet daži pat ir izveidojuši specializētas hokeja ripas, kas palīdz attīstīt tehniku un spēku. Tirgū pieejamas arī jauniešu hokeja ripas.

Hokeja soma – būtiska prece, kas nepieciešama, lai uzglabātu visu šo hokeja inventāru, kas ne tikai atvieglo hokeja piederumu transportēšanu no vienas vietas uz otru, bet arī neļauj pazaudēt visus daudzos hokeja priekšmetus. Pieejamas hokeja mantu somas, hokeja treniņu somas, hokeja nūju somas un hokeja ripu somas.

Hokeja aizsardzības piederumi

Starp hokeja aizsardzības piederumiem kā galvenos jāmin hokeja ķivere. Hokeja ķiveres ar mēdz būt dažādas, ar aizsargresti (ko obligāti jāizmanto junioriem), ar aizsargstkliņu (bieži izmanot sejas traumu gadījumos). Ķivere ir obligāts hokeja spēles drošības atribūts, jo ripas trāpījums galvas rajonā var radīt ļoti lielus draudus hokejista veselībai vai pat dzīvībai.

Tāpat svarīgi ir hokeja plecsargi, tā saucamās hokeja spenzūras, elkoņsargi, cimdi, dažādi kakla, zobu, roku sargi, kājsargi. Viss vairāk vai mazāk pasargā no galvenā drauda, ripas trāpījuma ķermenim. Ņemot vērā arī hokeja spēles fizisko pusi, tajā tiek atļauti arī spēka paņēmieni, aizsardzības piederumi pasargā hokejistus arī smagu kontaktu ar pretinieku, ar laukuma apmalēm gadījumos.

Veikalā 220.lv ir iespēja iegādāties visu hokejam nepieciešamo inventāru, un ne tikai hokeja, bet arī, piemēram, daiļslidošanas inventāru slidas. Piedāvājumā atrodami tādu ražotāju kā Nenurodyta, Nijdam, Tempish u.c. slidas dažādu prasmju slidošanas entuziastiem, arī iesācējiem! Tveriet labākos piedāvājumus tiešsaistē!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.