Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Lāzerepilācija – ilgtermiņa risinājums cīņā ar nevēlamajiem matiņiem

Mūsdienīgākā metode, lai atbrīvotos no nevēlamā apmatojuma jebkurā ķermeņa zonā uz ilgāku laika posmu, ir lāzerepilācija, – pēc pilna kursa par matiņu eksistenci var aizmirst pat uz vairākiem gadiem. Lai arī procedūra sākotnēji šķiet salīdzinoši dārga, tas ilgtermiņā ir viens no efektīvākajiem risinājumiem, tāpēc matiņu noņemšanu ar lāzerepilāciju cilvēki izvēlas aizvien biežāk. Turklāt atšķirībā no ierastās vaksācijas vai epilatora izmantošanas – lāzerepilācija ir nesāpīga. Klients jūt vien siltumu un ko līdzīgu vieglai dzelšanai, jo āda pirms procedūras tiek sagatavota ar speciālu krēmu vai ar šobrīd jau uzlaboto iekārtu palīdzību tiek atvēsināta tās laikā.

Kā norit lāzerepilācija

Lāzers rada lielas jaudas viena viļņa garuma gaismu un darbojas pēc selektīvās fototermolīzes principa, iznīcinot mata folikulu un apkārtējās šūnas no kurām veidojas matiņa pamatne. Visbiežāk matiņu noņemšanu ar lāzerepilāciju sievietes izvēles tādās zonās kā augšlūpa, zods, paduses, rokas, bikini līnija, bet vīrieši – plecu, jostas, padušu, muguras un vēdera zonā, taču procedūra iespējama jebkurā ķermeņa zonā atkarībā no klienta vēlmēm un vajadzībām.

Jārēķinās, ka matiņu noņemšana ar lāzerepilāciju nav ātrs process ar tūlītēju rezultātu – jākoncentrējas uz mērķi ilgtermiņā. Matiņi izkrīt un to daudzums samazinās jau pēc pirmās procedūras, taču ilgstošam rezultātam jāveic pilns kurss – no trim līdz sešām reizēm. Vienas procedūras ilgums neaizņem daudz laika, jo lāzeru aplikatori ir dažāda lieluma un piemērojami konkrētajai ķermeņa zonai.

Kas būtu jāņem vērā pirms lāzerepilācijas procedūras

Pirms lāzerepilācijas notiek konsultācija ar speciālistu, lai noteiktu ādas un matiņu tipu un kopā pārrunātu procedūru, tās ilgumu, izmaksas un iespējamos riska faktorus, ņemot vērā vispārējās veselības un hormonālo stāvokli. Jāņem vērā, ka pirms matiņu noņemšanas ar lāzerepilāciju mēnesi iepriekš nedrīkst vaksēt, izraustīt vai balināt apmatojumu konkrētajā ķermeņa zonā, jo tas var sabojāt matiņa folikulu un līdz ar to procedūras efektivitāti. Tāpat āda nedrīkst būt pakļauta tiešai saules iedarbībai, jo sevišķi saules radītiem apdegumiem.

Jāņem vērā, ka gludas ādas efekts pēc pilnā kursa ilgstoši saglabāsies tad, ja tiks veiktas profilaktiskās procedūras – parasti ne biežāk kā reizi gadā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.