Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mobings skolā: ieteikumi bērnu vecākiem

Mobings var izpausties dažādos veidos: tā var būt fiziska iespaidošana (grūstīšana, sišana), verbāla (apsaukšana vai draudi), psiholoģiska un emocionāla (baumu izplatīšana vai kāda izslēgšana no sarunas vai aktivitātes), kā arī šobrīd aktuālais kibermobings jeb apcelšana interneta vidē. Pirmais solis, lai tiktu galā ar mobingu, ir to atpazīt, tāpēc praktizējiet pamācību, ko izveidojusi tālmācības vidusskolas “Intelekts” www.intelekts.lv.

Kā atpazīt mobingu?

Tipiski simptomi ir fiziskas sūdzības, piemēram, sāpes vēderā, raizes un bailes, kā arī nevēlēšanās iet uz skolu. Protams, šie simptomi nav saistīti tikai ar mobingu, taču tie prasa dziļāku izpēti par to, kas varētu slēpties aiz tā. Bieži vien vecāki kļūst dusmīgi vai neapmierināti, bet bērniem nav nepieciešama pārmērīga reakcija. Viņiem ir nepieciešams, lai viņus uzklausa, nomierina un atbalsta. Bērnam ir jāredz savi vecāki kā stabili un spēcīgi, kas spējīgi palīdzēt jebkurā situācijā.

Lomu spēles “kā būtu, ja būtu” scenāriji

Lomu spēles ir lielisks veids kā vairot pārliecību un dot bērnam iespēju tikt galā ar izaicinājumiem. Jūs varat izspēlēt varmākas lomu, kamēr jūsu bērns praktizē dažādas atbildes, līdz jūtas pārliecināts risinot situācijas. Spēlējot lomu spēles, iemāciet bērnam runāt stingrā balsī.

Esi atvērts komunikācijai

Runājiet par savām sajūtām un palīdzi bērnam identificēt jūtas ikdienas situācijās. Runājiet ar saviem bērniem par to, kas notiek skolā. Izmanto mierīgu, draudzīgu toni un izveido labvēlīgu klimatu, lai bērns nebaidītos paziņot, ja kaut kas nav kārtībā. Uzsver, ka viņa drošība un labklājība ir svarīga un ka vienmēr ir jārunā ar pieaugušo par visām problēmām, pat tām, kas viņuprāt ir mazas.

Veido bērna pārliecību

Jo labāk bērns jūtas par sevi, jo mazāka iespējamība, ka mobings ietekmēs viņa pašapziņu. Nepieciešams veicināt vaļaspriekus, ārpusskolas aktivitātes un sociālās situācijas, kas izceļ  bērnā labāko. Pastāstiet savam bērnam unikālās īpašības, kas jums patīk. Vecākiem ir tendence koncentrēties uz negatīvām situācijām, bet bērni patiesībā klausās tad, kad tiek akcentēta viņu labā uzvedība. Bērnu stipro pušu akcentēšana un veselīgu saikņu veicināšana var ietekmēt pašcieņu, palielināt bērna ilgtermiņa pārliecību un novērst iespējamās mobinga situācijas.

Pareiza reakcija

Bērniem jāsaprot, ka varmākai ir vajadzīga tikai vara un kontrole pār citiem, kā arī vēlme nodarīt pāri. Pāri darītājiem bieži trūkst paškontroles, empātijas un jutīguma. Pastāstiet bērnam, lai atceras savu vērtību; ir pārliecināts par sevi; pasmejas par varmākas teikto; izturas pret citiem jauki. Nepieciešamības gadījumā sazinieties ar pāri darītāja vecākiem. Vecāku iesaistīšana ir pareizā pieeja tikai pastāvīga mobinga gadījumos un tad, kad jūtat, ka vecāki būs gatavi sadarboties ar jums.

Tālmācība piemērota visiem, kas to vēlas. Uzzini, kādas priekšrocības tālmācības skolām, ieskatoties tālmācības vidusskolas “Intelekts” mājas lapā vai sazinies pa tālruni: 20 269 033

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.