Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Padomi labas veļas mazgājamās mašīnas iegādei

Veļas mazgājamās mašīnas izvēle var būt sarežģīta, jo īpaši tāpēc, ka nevienai mājsaimniecībai nav vienādu veļas mazgāšanas prasību. Tomēr, pirms iegādājies veļas mašīnu, ir jāņem vērā daži faktori. Zemāk apskatīsim dažus svarīgākos faktorus, kurus ir vērts ņemt vērā iegādājoties veļas mazgājamo mašīnu.

Ietilpība un izmērs

Veļas mašīnas ietilpība, kas izteikta kilogramos un ir saistīta ar ģimenes lielumu, ir vissvarīgākais faltors, veicot šādu pirkumu.

Ietilpībai ir jābūt pietiekamai, lai visu apģērbu varētu izmazgāt vienā ciklā, tādējādi izvairoties no atkārtotas mazgāšanas tajā pat dienā. Lielākām ģimenēm noteikti būs nepieciešama veļas mazgājamā mašīna, kuras ietilpība ir vismaz 7 kilogrami, taču viena vai divu cilvēku mājsaimniecībā var pietikt ar 4-5kg ietilpīgu veļas mazgājamo mašīnu.

Pirms pirkuma veikšanas rūpīgi izpētiet konkrētās veļas mazgājamās mašīnas izmērus, lai pārliecinātos, ka tā bez grūtībām iederēsies izvēlētajā vietā tavās mājās. Ir vērts ņemt vērā arī durvju izmērus, lai ierīci vispār varētu ienest mājoklī.

Priekšas ielādes vai augšas ielādes

Veļas mazgājamās mašīnas ar augšējo un priekšējo ielādi ir divas pilnībā atšķirīgas automatizēto mazgātāju apakškategorijas. Kā norāda nosaukums, veļas mazgājamās mašīnas ar augšējo ielādi apģērbu iekrauj no augšpuses. Kopumā no augšas iekraujamās veļas mašīnas ir praktiskākas, jo tev nav jānoliecas, lai iekrautu vai izkrautu apģērbu, padarot tās ideāli piemērotas gados vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar locītavu problēmām.

Veļas mazgājamajās mašīnās ar priekšas ielādi apģērbu iekrauj no priekšpuses. Tās tiek uzskatītas par ekonomiskāku versiju elektrības un ūdens patēriņā ziņā, kā arī tām ir papildu bonuss, daudzās mājsaimniecībās joprojām izmanto priekšas ielādes veļas mašīnu īpašnieki – to var uzlikt uz veļas žāvētāja vai otrādi, ja ir nepieciešams taupīt arī brīvu vietu mājoklī.

Griešanas cikls, jeb RPM

Izgriešanas ciklu izmanto drēbju žāvēšanai pēc mazgāšanas. Tāpēc šis ir faktors, kas nosaka laiku, ko veļas mašīna prasīs drēbju žāvēšanai. To mēra ar RPM, jeb apgriezienu skaitu minūtē.

Iekārtai ar lielāku apgriezienu skaitu minūtē ir labāka žāvēšanas jauda, un tai ir nepieciešams mazāks žāvēšanas laiks, salīdzinot ar veļas mašīnām, kurām ir mazāks apgriezienu skaits minūtē.

Invertora tehnoloģija

Tā ir tehnoloģija, kas ļauj ietaupīt elektroenerģiju lielākajā daļā ierīču, kurām ir kustīgas daļas.

Parastajās veļas mašīnās, kas paredzētas fiksētai slodzei un visefektīvāk darbojas, strādājot ar optimālo slodzi, motors darbojas ar nemainīgu ātrumu neatkarīgi no slodzes. Tādējādi šāda ierīce patērē vienādu elektroenerģijas daudzumu pat tad, ja slodze ir ievērojami zema.

Turpretī veļas mazgājamā mašīna ar invertora tehnoloģiju darbojas ar optimālu jaudu atkarībā no slodzes. Šāda veļas mašīna ir aprīkota ar sensoriem, kas nosaka nepieciešamo slodzi, konkrētajai mazgāšanas reizei.

Atkarībā no slodzes tā nosaka optimālo ātrumu, ar kādu motoram jādarbojas, lai optimizētu elektroenerģijas patēriņu. Tomēr tas ir iespējams tikai tad, ja iekārta ir aprīkota ar mainīgas frekvences piedziņas (VFD) motoriem, kas nodrošina mašīnas spēju darboties ar mainīgu ātrumu.

Cietā ūdens apstrāde

Mazgāšanas līdzekļus ir ļoti grūti izšķīdināt cietā ūdenī, kas ir diezgan izplatīta problēma. Rezultātā padeves līnijas aptver cilindru un veido baltu sāls nogulšņu pārklājumu, kas galu galā tās noslāpē.

Rezultātā daudzi ražotāji ir izstrādājuši cietā ūdens attīrīšanas tehnoloģijas savos jaunākajos modeļos. Piemēram, jaunākajās IFB iekārtās ir iekļauta īpaša Aqua Energie tehnoloģija, kas ļauj tiem mainīt cieto ūdeni mīkstā ūdenī. IFB Senator Aqua Sx 8 ir lielākais IFB modelis ar savu Aqua Energie tehnoloģiju. Pārbaudiet šī modeļa cenas vietnē Amazon, noklikšķinot šeit.

Temperatūras regulēšana

Lietotājs var regulēt ūdens temperatūru un atbrīvoties no pat vispiekaltušakajiem traipiem, izmantojot temperatūras kontroles funkciju. Piemēram, ir ļoti svarīgi regulāri mazgāt saslimuša bērna apģērbu, kas satur virkni slikto baktēriju, kuru iznīcināšanai ir nepieciešama augstāka mazgāšanas temperatūra. Modernākas veļas mazgājamās mašīnas ir aprīkotas arī ar zemākas ūdens temperatūras mazgāšanas funkciju, kas lieliski noder tīra apģērba atsvaidzināšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.