Jau labi ielāgots, ka ērču sezonā, kas Latvijā var ilgt no aprīļa līdz pat vēlam rudenim novembrī, atnākot mājās no meža, pastaigas, darba dārzā, pašiem sevi, bērnus un arī savus četrkājainos mīluļus ir jāpārbauda, – vai kopā nav atnākusi arī ērce.
Lai pārliecinātos, vai ērce nav inficēta, pēc noņemšanas tā jānodod laboratoriskai izmeklēšanai. Ērces nodot pārbaudei var jebkurā Centrālā laboratorija filiālē visā Latvijā. Centrālā laboratorija, rūpējoties par saviem klientiem, 2022. gada vasaras sezonā paplašina ērču pārnēsāto slimības ierosinātāju testu klāstu.
Papildus līdz šim nosakāmajiem B. burgdorferi (Laimas slimības ierosinātājs) DNS un ērču encefalīta vīrusa RNS testiem tiek piedāvāts arī ērlihiozes (Erlichia muris, Ehrlichia chaffeensis), anaplazmozes (Anaplasma phagocytophilum), babeziozes (Babesia species) un riketsiozes (Rickettsia species) ierosinātāju DNS testi.
Mūsdienās tas ir ātrākais, precīzākais un plašākais ērču pārnēsāto slimību diagnostikas veids.
Kā pareizi nogādāt ērci uz laboratoriju?
- Lai nodotu ērci pārbaudei, tā pēc iespējas ātrāk jānogādā uz jebkuru Centrālās laboratorijas filiāli.
- Ērce uz mitras salvetes vai vates tampona ir jāievieto nelielā, tīrā, sausā traukā ar aizbāzni vai skrūvējamu vāku.
- Ērci pārbaudei ieteicams nogādāt laboratorijā 72 stundu laikā.
- Pirms nogādāšanas laboratorijā vēlams ērci uzglabāt ledusskapī 2-8 C temperatūrā.
Uzglabājot nedzīvu ērci ilgāk par 72 stundām, pieaug risks, ka testēšanas rezultāti var būt viltus negatīvi.
Jautājumu gadījumā zvaniet mūsu klientu apkalpošanas centram pa tālruni 67334433 vai pierakstieties vizītei www.laboratorija.lv
UZMANĪBU! Centrālā laboratorija nepiedāvā ērču izņemšanas pakalpojumus! To iespējams veikt pašiem vai jebkurā VCA poliklīnikā.
Ārstniecības iestādes kods 0100-68302
Kāda jēga testēt ērci ?
Ir atbilde – maksāt pieklājīgu summu par analīzi, diemžēl citur jēgu nesaskatu.
Nu un, ja būs inficēta ,profilaktisku zāļu NAV, pastāv iespēja, ka varat arī nesaslimt ar ērču encefalītu.Bet, ja saslimsiet, arī specifiskas ārstēšanas nav.Viss atkarīgs, kāda un cik smaga forma būs slimībai.Ja paveiksies, tiksiet cauri ar galvassāpēm, ja nē – varat palikt arī par invalīdu.Tāpēc labāk naudu, kas paredzēta ērču testēšanai, iztērējiet vakcinācijai, kas vismaz pasargās no smagām formām.
Bet -ja gribat,protams, varat bezmērķīgi vairot arī laboratorijas peļņu.
Pirmais, kā pasargāt sevi, protams, ir vakcinēties. Bet ja neesat, tad pēc iespējas ātrāk jāpārbauda ērce. Nevaru piekrist par augsto cenu. Ja pareizi atceros, tad pirms kādiem 10 gadiem cena bija 25Ls un tikai par to, lai noteiktu Encifalītu vai Laima slimību.
Nu, noteiktiem.Jā, inficēta.
Ko tālāk?
Nu tālāk jāiet uz Domi,jāmēģina izprasīt baltas čības,kuras tagad ir trenda un pamazām jāvirzās uz Jauno kapu pusi!
Normāls bizness, valsts varētu bērniem segt visas izmaksas, lai nebūtu šmaukļi, organizēt šādi varētu slimnīcas, kā piemērs atved bērnu uz pieņemšanu ērces noņemšanai tur arī reģistrē un sūta dienas beigās visu!