Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Pirmais velosipēds bērnam

Ilustrācija: pixabay.com

Izvēloties velosipēdu, bērniem parasti rūp spilgtas krāsas, animācijas filmu varoņi, skaisti aksesuāri, taču vecākiem, izvēloties bērnam braucamrīku, jāpievērš uzmanība pavisam citām lietām.

Attīsta vairāk nekā vienu spēju

Braukšana ar velosipēdu ir ne tikai izklaide, bet arī lielisks treniņš sirds un asinsvadu sistēmai un attīsta dažādu zonu muskuļus. Kad bērns min pedāļus, viņš dabiskā veidā tiek mudināts sēdēt taisni. Tomēr velosipēds var radīt arī bojājumus, ja tas nav pareizi izvēlēts.

Izvēloties bērnu velosipēdu, viens no svarīgākajiem parametriem ir tā izmērs. Velosipēds būs drošs, ja bērns to spēs kontrolēt, kas nozīmē, ka transportlīdzeklim jāatbilst bērna ķermeņa parametriem, augumam.

Velosipēda izmērs ir piemērots, ja bērns stāvus var atbalstīties uz velosipēda rāmja un ar abām kājām balstīties uz zemes, bet, sēžot uz sēdekļa, ar vienu kāju pieskarties zemei. Ja velosipēds ir pārāk liels, ar to ir grūti un nedroši braukt. Turklāt šāds velosipēds bērnam parasti ir par smagu.

Jāpievērš uzmanība arī bērnu velosipēda platumam. Daudzi bērnu velosipēdi ir pārāk plati, tāpēc tad, kad bērni vēlas nospiest pedāļus, kājas ir jāsaliek platāk (tās izliecas uz āru, īpaši ceļgalos). Jāmeklē pēc iespējas šaurāks velosipēds.

Ir svarīgi noregulēt

Jāpievērš uzmanība ne tikai velosipēda izmēram, svarīga ir arī pareiza noregulēšana. Braucot bērnam ir jāspēj ērti satvert stūri ar rokām, ar atslābinātiem pleciem un nedaudz saliektiem elkoņiem. Ja stūre ir par augstu, ķermeņa stāvoklis ir vairāk vertikāls, bet rezultātā tiek izstieptas rokas, sasprindzināta plecu josta un kakls. Tāpēc salieciet elkoņus un atslābiniet plecus, nolaidiet tos no ausīm un varēsiet aktīvāk lūkoties uz ceļa.

Vēl viens parametrs, kam jāpievērš uzmanība ir bērnu velosipēda sēdekļa augstums, ko mēra sēžot uz sēdekļa, uzliekot papēžus uz pedāļiem un iztaisnojot kāju (celis būs nedaudz saliekts 20-40°). Turklāt sēdeklim ir jābūt paralēli zemei. Ja tas novirzās uz leju, bērna rokas un muguras lejasdaļa saņem lielāku slodzi.

Braucot ar velosipēdu, bērnu ceļgali nedrīkst pieskarties stūrei, pacelties virs tās vai būt pārmērīgi nostiepti.

Ja velosipēda sēdeklis ir pārāk zems, var sākt sāpēt ceļgali un muskuļiem var būt par maz spēka, lai mītu pedāļus. Tas ir līdzvērtīgi, it kā mēs visu laiku staigātu pietupienā – nogurdinoši un neefektīvi.

Bērnu velosipēdu izmēri

12 collu velosipēdi ir piemēroti bērna augumam 75-90 cm;

14 collu velosipēdi ir piemēroti bērna augumam 85-110 cm;

16 collu velosipēdi ir piemēroti bērna augumam 95-120 cm;

18 collu velosipēdi ir piemēroti bērna augumam 105-125 cm;

20 collu velosipēdi ir piemēroti bērna augumam 110-135 cm;

24 collu velosipēdi ir piemēroti bērna augumam 125-150 cm.

Dažādu izmēru bērnu velosipēdus, to piederumus un aksesuārus varat iegādāties specializētajā velosipēdu veikalā bikko.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.