Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Risinājumi, kas var palīdzēt samazināt elektrības rēķinu uzņēmumā

Elektrības cenu kāpumu izjūt gandrīz ikviens, tai skaitā, uzņēmumi, kuru elektroenerģijas patēriņš parasti ir ļoti liels. Rēķinu pieaugumu grūti nepamanīt, turklāt, šodrīd to ietekmē ne tikai cenu kāpums, bet arī ziemas tumšais laiks, kurā elektroenerģijas patēriņš būtiski palielinās. Lai elektrība neradītu milzīgus izdevumus, uzņēmumiem nākas meklēt dažādus risinājumus, pārskatīt savus patēriņa paradumus, kā arī ieviest dažādas pārmaiņas. Vairāk par to, kādi risinājumi var palīdzēt samazināt elektrības rēķinu uzņēmumā, lasiet tālāk rakstā.

Atbildīgas patēriņa kultūras ieviešana

Viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē to, cik liels ir elektrības rēķins, ir pats elektroenerģijas patēriņš. Tāpēc atbildīgas patēriņa kultūras ieviešana uzņēmumā ir viens no risinājumiem, kas var palīdzēt samazināt elektrības rēķinu. Turklāt, to var īstenot ikviens, jo, lai atbildīgi patērētu elektroenerģiju, nav nepieciešami lieli papildu ieguldījumi, kādu sarežģītu vai dārgu risinājumu ieviešanai. Pietiek ar to, ka tiek iesaistīti visi uzņēmuma darbinieki, kā arī ar viņiem tiek pārrunāti ieteikumi, kas var palīdzēt samazināt elektrības patēriņu. Noteikti ikvienā uzņēmumā var vērst uzmanību uz šādiem atbildīgiem patēriņa paradumiem:

  • gaismas izslēgšana telpās, kurās neviens neatrodas;
  • tikai tās telpas zonas apgaismošana, kurā nepieciešams darboties;
  • ierīču atvienošana no elektrotīkla, brīdī, kad tās netiek izmantotas;
  • dienas gaismas izmantošana, kad vien tas iespējams.

Turklāt, pašu darbinieku iesaistīšana dažādu priekšlikumu sagatavošanā, par to, kā uzņēmums elektroenerģiju varētu izmantot vēl efektīvāk un atbildīgāk, ir lielisks veids, kā gūt jaunas idejas un risinājumus.

Energoefektīvu ierīču iegāde

Šis ir īstais laiks, lai kritiski paraudzītos uz uzņēmuma tehnisko nodrošinājumu, to kādas iekārtas tiek izmantotas darbam, un to, kāda ir to energoefektivitāte. Ja uzņēmuma tehniskā bāze jau ir novecojusi, iespējams, pienācis laiks jau nolietotās iekārtas nomainīt pret jaunām un daudz energoefektīvākām. Īpaši vērtīgi ir apsvērt to ierīču maiņu, kuras ikdienā tiek izmantotas visvairāk un kuras tiek iesaistītas, piemēram, ražošanas procesā. Turklāt, būtiski uzmanību pievērst ne tikai kādām ražošanas iekārtām, datoriem u. tml., bet arī sadzīves tehnikai, kas atrodas birojā. Ieteicams novecojušās ierīces aizstāt ar jaunām, piemēram, A, B vai C energotaupības klases iekārtām.

Saules enerģijas izmantošana elektrības ražošanai

Risinājums, kas sniegs iespēju samazināt elektroenerģijas izmaksas ilgtermiņā, ir saules paneļi. Elektrības ražošanai izmantojot saules enerģiju, iespējams gūt lielāku neatkarību no kopējā elektrotīkla un elektrības cenu svārstībām biržā, tādējādi ļaujot samazināt elektrības izmaksas. Protams, saules elektrostacijas uzstādīšanai sākotnēji ir nepieciešamas diezgan lielas investīcijas, taču saules paneļi uzticami kalpo 25 gadus un pat vairāk, līdz ar to, tas ir lielisks risinājums, kas sniedz iespēju samazināt elektrības izmaksas ilgtermiņā. Turklāt, saules paneļi atmaksājas jau pārskatāmā nākotnē. Tāpat vērts piebilst, ka tas ir videi draudzīgs risinājums, kuru ir vērts apsvērt ne tikai finansiālo, bet arī sociāli atbildīgo faktoru dēļ.

Uzziniet vairāk par iespēju biznesa klientiem ierīkot saules elektrostaciju sadarbībā ar SIA Ignitis Latvija”. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.