Philips Zoom! zobu balināšanas sistēma ir viena no jaunākajām un progresīvākajām metodēm zobārstniecībā. To darbā ar saviem pacientiem izmanto “Dr. Apines zobārstniecības klīnikas” speciālisti, nodrošinot saudzīgu procedūru un efektīvu balināšanas rezultātu. Lasiet tālāk un uzziniet vairāk par šo metodi un tās priekšrocībām, salīdzinot ar citiem balināšanas veidiem.
• Zobiem saudzīga balināšana
Procedūrā tiek pielietota uzlabota UV gaismas lampa, kas aktivizē balinošo gelu. Šādas balināšanas laikā zobi netiek pakļauti karstuma ietekmei, kas varētu bojāt zobu struktūru, jo UV lampa neuzsilda zobus balināšanas laikā. Šis ir balināšanas veids ar vismazāko iespējamo apdegumu risku.
• Balinošais gels stiprina zobus un mazina jutību
Balinošajam gelam, kas tiek izmantots, ir neitrāls pH līmenis un tas satur kalciju, kas ir zoba emaljas mikroelements. Kalcija joni palīdz stiprināt zobu, mazina zobu jutību, veido aizsargkārtu, kas ne tikai aizpilda virsmas mikrodefektus, bet padara zobu virsmu gludāku un spīdīgāku.
• Rezultāts redzams jau pēc 2 stundām
Iegūt par vairākiem toņiem baltākus zobus ar šo metodi var jau pāris stundu laikā. Gels tiek aktivizēts ar speciāliem gaismas stariem, paātrinot tā iedarbību. Zoom! balināšana ilgst līdz 2 stundām un norit 3–4 reizes pa 15 minūtēm. Bet pieejams arī risinājums balināšanai mājas apstākļos ar speciāli izgatavotām kapēm.
• Efekts saglabājas ilgstoši
Protams, rezultāts un tā noturība atkarīga no individuāliem faktoriem un dzīvesveids ieradumiem, bet iegūtais baltais tonis var saglabāties pat divus gadus, ja veic profilaktiskus pasākumus un samazināt faktorus, kas var atkal pasliktināt zobu toni.
Kā sagatavoties zobu balināšanai?
Lai zobu balināšana ar Zoom! būtu pēc iespējas efektīvāka un pilnībā droša, būtiski procedūrai atbilstoši sagatavoties. Vispirms ir jāparūpējas par mutes dobuma un zobu kopējo veselību. Zobi jāpārbauda, vajadzības gadījumā jāsalabo. Tāpat vēlams arī veikt zobu higiēnu, lai zobu virsmas būtu pilnībā tīras un gatavas procedūrai. Būtiska nianse, kas jāņem vērā, – plombas un mākslīgos zobus nevar izbalināt, tāpēc jārēķinās, ka var būt nepieciešamība tos mainīt, lai pēc balināšanas tonis būtu vienāds. Īpaši tas attiecas uz priekšējiem zobiem, kur šīs atšķirības ir izteiktāk pamanāmas. Par labākajiem risinājumiem šādā situācijā varēs konsultēt zobārsts.
Kādos gadījumos nevar balināt zobus?
Vizīte pie zobārsta pirms balināšanas nepieciešama ne tikai tāpēc, lai pārliecinātos, ka zobi ir veseli, bet arī tāpēc, lai saņemtu akceptu, ka balināšanu vispār drīkst veikt. Ir gadījumi, kad speciālisti neiesaka veikt zobu balināšanu vai ievērot īpašu piesardzību, piemēram, ja
- ir emaljas vai zobu attīstības traucējumi;
- ir mehāniski defekti uz zoba virsmas;
- ir grūtniecība vai bērns tiek barots ar krūti;
- nav sasniegts 18 gadu vecums.
Situācijās, kad zobu balināšana klīnikā ar speciālām iekārtām nav iespējama, jāatceras, ka zobus baltākus var padarīt arī ar citām metodēm. Piemēram, biežāk doties pie zobu higiēnista, uzlabot ikdienas zobu kopšanas rutīnu mājās, izvēlēties zobu pastu ar baltinošu efektu. Tāpat būtiski arī izvērtēt savus uztura un dzīvesveida paradumus, jo bieži vien pie netīkamā zobu toņa vainojama smēķēšana, kafija, tēja un citi faktori. Pie vainas var būt arī kādi medikamenti vai uztura bagātinātāji, kuri iekrāso zobus. Šādā gadījumā vēlams to pārrunāt ar ārstu, lai meklētu alternatīvas.
Jāatceras arī, ka dabiskais zobu tonis katram ir atšķirīgs, jo to ietekmē iedzimti faktori, piemēram, emaljas biezums, kurai cauri spīd dentīns. Tāpēc balināšanas rezultāts katram pacientam var atšķirties. Tāpat balināšana nerisināt zobu estētiskos defektus, tur var palīdzēt dažādas protezēšanas metodes, piemēram, venīri, kroņi un citi.
Uzziniet vairāk par zobu balināšanu ar Philips Zoom! mājaslapā apinesklinika.lv.
Reklāma