Neatkarīgi no tā, vai suns jums ir pirmo reizi dzīvē, vai nē, var būt brīži, kad nav īsti skaidrs, cik daudz suņu barības dot savam sunim. Ļoti daudz kas ir atkarīgs no suņa šķirnes, izmēra un dzīvesveida. Pat, ja jums iepriekš bijis tādas pašas šķirnes suns, tas nenozīmē, ka viņa barošana būs tieši tāda pati, kā iepriekšējam sunim.
Aptaukošanās un liekais svars
Suņu pārbarošana un aptaukošanās ir tikpat slikta un nevēlama, kā cilvēkiem. Suņiem ar lieko svaru var rasties nopietnas veselības problēmas, kas var samazināt viņu dzīves kvalitāti un ilgumu. Tieši jūs esat atbildīgs par sava suņa maltītēm, jo saimnieks dodas uz suņu barības veikalu un izvēlas suņa barību, tās daudzumu ikdienā, kā arī nodrošina fiziskās aktivitātes savam mīlulim.
Katrai suņu šķirnei ir savs ideālais svars. Ja neesi drošs par to, vai tavs mīlulis ir tikai nedaudz apvēlies, vai nopietni jāsāk ievērot diēta, tad sameklē informāciju tieši par savu suņa šķirni. Tomēr ir vairākas suņu šķirnes, kurām ir tieksme aptaukoties, tāpēc labradoru, retrīveru, kokerspanielu, rotveileru, vācu aitu suņu, pūdeļu un takšu īpašnieki – esiet īpaši piesardzīgi.
Nepārbarojiet suni ar suņu barību
Tā kā saimnieks ir tas, kurš nosaka, cik daudz barības būs bļodiņā, tad tā ir jūsu atbildība. Suņiem bieži vien nav sāta izjūtas, tad nevajag likt vairāk sausās barības tikai tāpēc, ka suns visu ātri apēda, bļoda jau ir tukša vai suns izskatās izsalcis. Ieteicams sunim izstrādāt ēšanas režīmu. Vēlams suni barot divas reizes dienā – no rīta un vakarā. Starp maltītēm varat palutināt savu suņuku ar kādu našķi, bet, ja sunim jāievēro diēta un jānomet liekais svars, tad par našķiem pilnībā jāaizmirst.
Arī uz pašas suņu barības iepakojuma vienmēr ir norādīta ieteicamā dienas deva – atkarībā no suņa svara, izmēra un vecuma. Vēlams ņemt vērā šīs norādes un dot tieši tik daudz, cik norādīts. Ja vēlaties suni barot ar paštaisītu ēdienu, tad būs sarežģītāk, jo pašam jāaprēķina, cik daudz sunim nepieciešams. Bet tas nav nekas neiespējams. Ja suns turpina pieņemties svarā, tad jāsamazina barības apjoms. Tomēr neskaidrību gadījumā jūs varar griezties pie vetārsta, kurš varēs precīzi noteikt, cik daudz jūsu sunim jāēd.
Izvēlieties atbilstošu suņu barību
Kvalitatīva veterinārā suņu barība ir ļoti svarīgs aspekts, lai izvairītos no aptaukošanās vai veselības problēmām. Zoo veikals ir lieliska vieta, kur atrast augstvērtīgu un kvalitatīvu suņu sauso barību un mitro barību, kā arī pārdevējas vienmēr ir zinošas un spēj palīdzēt atrast tieši to, ko meklējat. Lielveikalos nav pieejama tik liela izvēle, kā arī tur bieži vien pārdod mazāk kvalitatīvu barību, jo tā ir lētāka. Ja jūsu sunim ir veselības problēmas vai liekais svars, tad no šādas barības jāizvairās.
Vai sunim var dot ēdienu no galda?
Sunim no ēdiena jāsaņem viņam nepieciešamās uzturvielas – atbilstošs daudzums ogļhidrātu, minerālvielu, vitamīnu un olbaltumvielu. Cilvēku ēdiens to visu nevar nodrošināt, ja, protams, negatavojat speciālu ēdienu. Tomēr suņa cienāšana no galda nav vēlama. Bieži vien cilvēki sunim atdod to, ko paši neēd.
Un bieži vien tas nav nekas veselīgs, piemēram, gaļas treknumi vai āda. Sunim, tāpat, kā cilvēkam, šāds ēdiens nav veselīgs. Protams, retu reizi iedod kādu našķi var, bet to nevajag padarīt par ikdienas ieradumu.
Ja vēlaties dot svaigu gaļu, tad pārliecinieties, ka tā ir tiešām svaiga. Un tipiskais suņa gardums – kauli – ir ļoti nevēlams, jo tas var sadalīties šķembās, kas var ievainot suņa zarnas. Arī vārīti kauli nav labi, jo var veidot aizcietējumu. Ja vēlaties suni palutināt ar kaulu, tad labāk iegādāties speciāli suņiem paredzētu kaulu.
Reklāma