Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Veselības centru apvienības» (VCA) Bauskas doktorātā Bauskā, Pionieru ielā 1, pieņemšanu sācis ārsts traumatologs-ortopēds Ivans Krupeņko

«Veselības centru apvienības» (VCA) Bauskas doktorātā Bauskā, Pionieru ielā 1, pieņemšanu sācis ārsts traumatologs-ortopēds Ivans Krupeņko.

Ārsts traumatologs-ortopēds Ivans Krupeņko.Plānots, ka speciālists Bauskā pieņems divas reizes mēnesī.

Vizīti pie traumatologa-ortopēda nevajadzētu atlikt, ja ir lūzumi, izmežģījumi, sasitumi un sastiepumi, cīpslu un muskuļu traumas, ja jūtama nestabilitāte ceļa locītavās, ja ir sāpes pēdās un locītavās, mugurā, balsta un kustību sistēmas hronisku slimību gadījumos, kā arī kaulu deformācijas gadījumos.

«Ja ir bijusi akūta trauma un cilvēkam pēc palīdzības sniegšanas stacionārā ir rekomendēts pēc 10 dienām doties uz kontroli, to būtu vēlams arī darīt,» uzsver I. Krupeņķo. Viņš norāda, ka dažkārt pacienti rekomendācijas rakstura ieteikumu uztver vieglprātīgi, jo vizīte pie ārsta obligāti nav noteikta. Pacients desmitajā, vienpadsmitajā dienā var justies labi, bet vēlāk parādās sāpes, kas kļūst hroniskas, un dzīves kvalitāte var pasliktināties. Ārsts var palīdzēt rast risinājumu!

«Jāsaprot, cik lielā mērā pacientam sāp, un jānoskaidro viņa vēlmes. Proti, vai viņš grib lietot atsāpinošos medikamentus, vai tomēr problēmu atšķetināt un zāles nelietot. Ja, piemēram, ir aizlaists saaudzis lūzums, iespējams sniegt rekomendācijas, kā sirdzēja stāvokli uzlabot. Tā var būt fizioterapija, ārstnieciskā vingrošana, fizikālās procedūras vai blokādes, koriģējošas operācijas,» klāsta I. Krupeņko.

Ārtsts specializējies ceļa locītavu artroskopiskajā ķirurgijā (meniska plīsums, priekšējās krusteniskās saites rekonstrukcija, skrimšļa defekta aizvietošana), pleca locītavas artroskopiskajā ķirurģijā, kā arī gūžu un ceļu locītavu endoprotezēšanā, veic intraartikulāras blokādes, hialuronskābes preparātu injekcijas locītavās, izmanto plazmorevitalizācijas terapiju.

«Piemēram, hialuronskābes injekcijas ieeļļo locītavu, atvieglo sāpes, uzlabo locītavas mobilitāti. Ja jauniem sportiskiem cilvēkiem konstatēts skrimšļu bojājums nelielā virsmā, var piedāvāt plazmas injekcijas. Šī ir unikāla metode. Terapijā tiek izmantota plazma, ko iegūst no paša pacienta asinīm, ko injekciju veidā ievada sāpīgajā locītavā. Plazma satur paaugstinātu daudzumu trombocītu, kas izdala augšanas faktorus, tādējādi lokāli iedarbojas uz organisma audiem, veicinot dzīšanas, reģenerācijas un atjaunošanās procesus,» stāsta I. Krupeņko.

I. Krupeņko novērojis, ka pandēmijas laikā ne viens vien iedzīvotājs ir veicis pašārstēšanos. Tagad mediķim nereti nākas sastapties ar pacientiem, kuri nav devušies pie speciālista, bet sevi «dziedinājuši» ar «google», «youtube» un citās interneta vietnēs atrodamo informāciju.

«Cilvēkiem vajadzētu kritiski uztvert visu, kas ir sameklēts globālajā tīmeklī. Būtiski saprast, ka spieķa kaula lūzumu, mežģījumu, pleca nestabilitāti vai osteoartrozi nevarēs izskaust ar interneta avotos atrastu citu pieredzes izklāstu,» akcentē I. Krupeņko. Viņš atzīmē, ka padomus dažkārt ir rak-stījuši nevis ārsti, bet diletanti jeb viltus ārsti, kuriem nav bijusi nekāda saskare ar praktizējošu darbu medicīnas iestādē.
Vēršoties pie ārsta Bauskā, ir būtiski ņemt līdzi visus izmeklējumus un pieejamo informāciju par savu veselību. Tas ietaupīs laiku un palīdzēs ātrāk nonākt pie rezultāta. «Attālināti, pateicoties sistēmai «Datamed», piekļūstam daudziem datiem, taču dažreiz ir klīnikas, kas rezultātus izsniedz drukātā veidā, un sistēmā tie nav ievadīti. Tālab labāk nākt ar savu mapīti, kurā uzkrāta slimības vēsture. Ja nepieciešams, mums ir iespējas nosūtīt uz papildu izmeklējumiem – gan magnētisko rezonansi, gan ultrasonogrāfiju, gan rentgenu, gan datortomogrāfiju ar kontrastvielu vai bez tās. Iespēju ir ļoti daudz. Nenoliegšu, ka uz izmeklējumiem ir pagaras rindas, bet neviens pacients nepaliks nepieņemts,» skaidro I. Krupeņko.
Uz pieņemšanu Bauskā ir gaidīti arī tie pacienti, kas jau izoperēti daudzprofila ķirurģijas klīnikā «AIWA Clinic». Līdz šim kontroles vizītēs viņiem nācās braukt uz Rīgu, tagad ārsta apskate ir pieejama tuvāk mājām.


Informāciju par pakalpojumiem un speciālistiem meklējiet mājaslapā vca.lv vai jautājiet reģistratūrā. Ērti pierakstīties pie speciālistiem epoliklinika.lv, pa tālr. 22335207, 8828 vai klātienē reģistratūrā. Sekojiet līdzi jaunumiem arī VCA poliklīnikas «Facebook» un «Instagram» kontos.

Ārstniecības iestādes kods: 0100-64120

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.