Gada aukstajos mēnešos cilvēku organisms ir novājināts, tāpēc ir daudz vieglāk saslimt. Noteikti ikviens ir pamanījis, ka lielāka iespēja saslimt ir tieši ziemas laikā. Kāpēc tā notiek? Un ko mēs varam darīt, lai palīdzētu mūsu organismam palikt veselam un pretoties visiem vīrusiem un baktērijām?
Kāpēc mūsu organisms ziemas laikā tiek novājināts?
Latvijas laikapstākļi ir tādi, ka ziemas laikā mūsu organisms saņem mazāk saules gaismas un siltuma, lai uzturētu optimālu imunitāti un varētu izvairīties no dažādām saslimšanām. Tādējādi mēs uzņemam daudz mazāk organismam nepieciešamo vitamīnu. Arī svaigie pārtikas produkti nav tie paši, kas vasarā. Protams, mūsdienās teju visu gadu ir iespējams iegādāties dažādus pārtikas produktus, tomēr ziemā iegādātas zemenes nebūt tādas pašas, kā zemenes vasarā.
Tāpat ziemā, aukstā un nepatīkamā laika dēļ, cilvēkiem bieži vien ir nomākts garastāvoklis, pastiprināts nogurums, kā arī nav vēlmes doties pastaigā, kas cilvēku organismam ir nepieciešamas. Pastaigas laikā mēs uzņemam saules gaismu, elpojam daudz svaiga gaisa, kā arī izkustamies. Ja ārā ir vēss, lietains, tumšs un drēgns, tad, protams, nemaz nerodas vēlme doties veselīgā pastaigā. Arī ikdienas stress, raizes (piemēram, par ziemā pieaugošajiem apkures rēķiniem) var noteikti nelabvēlīgi ietekmēt veselību. Lai ziemā justos labi, ir jāpacenšas daudz vairāk, kā vasarā un pavasarī.
Ko darīt, lai uzlabotu pašsajūtu un veselību ziemas laikā?
Papildu vitamīnu uzņemšana ir pirmais, ar ko ir jāsāk. Interneta aptieka ir vieta, kur var ērti iegādāties sev visus nepieciešamos vitamīnus. Iepirkšanās internetā ir daudz ērtāka, jo tādējādi jūs varat salīdzināt cenas un atrast pašu izdevīgāko produktu, kā arī – jums nebūs jāstāv rindā. Ziemas laikā noteikti Latvijā dzīvojušajiem ir jāuzņem papildu D un C vitamīni. Šie vitamīni palīdzēs jums stiprināt imunitāti un nodrošinās nepieciešamos vitamīnus labai pašsajūtai. Ja bieži slimojat un jūtaties noguruši, tad tas liecina par D vitamīna trūkumu, ko izraisījis saules gaismas trūkums. D vitamīns ir pirmais, ar ko sākt. Protams, ja vēlaties precīzāk zināt, kādi vitamīni un minerālvielas jums jāuzņem papildus, jūs noteikti varat pavaicāt farmaceitam vai savam ārstam.
Tāpat nedrīkst aizmirst par kārtīgu miegu. Miegs ir tikpat svarīgs, kā uzņemtā pārtika. Veselīgs miegs ir nozīmīgs, lai organisms varētu atpūsties no ikdienas, tāpēc pievērsiet tam īpašu uzmanību. Ja rodas problēmas ar bezmiegu, tad šī situācija jārisina pēc iespējas ātrāk. Aptiekā ir nopērkami arī dažādi augu bāzes līdzekļi ar melatonīnu, kas var palīdzēt uzlabot miega kvalitāti.
Arī fiziskās aktivitātes un svaigs gaiss ir būtiski. Protams, ja ārā ir auksti, tad labāk gribas palikt siltā istabā, apsegties ar pledu un vērot kādu jauku filmu. Tomēr ik pa laikam nepieciešams izkustēties. Tas nenozīmē, ka katru dienu jādodas uz trenažieru zāli vai jādodas stundām garās pastaigās. Lai saglabātu veselību, pietiek ar regulārām pastaigām, kas var būt arī 10-20 minūšu garas. Šajā laikā jūs varēsiet paelpot saigu gaisu un nedaudz pakustēties, kas ir ļoti svarīgi organisma pareizai funkcionēšanai. Pastaigāties vēlams parkā, mežā, pie jūras, gar upes krastu vai tamlīdzīgās vietās, kur gaisa kvalitāte ir labāka. Pilsētas centrā gaisa kvalitāte nebūs tik laba, tomēr labāk tāda pastaiga, nekā vispār nekāda.
Bet es iedzeru 100 gramu dzervenu uzlejumu pret visam kaitem..tas brinumzales lidz pat pret grutsirdibu.ko rada sis tumsais laiks