Latvijas sportisti izcīna divas zelta medaļas Parīzes paralimpiskajās spēlēs

Latvijas paravieglatlēte Diāna Krūmiņa otrdien Parīzes paralimpiskajās spēlēs kļuva par čempioni F-55 grupā šķēpmešanā, atkārtojot 2016.gadā Riodežaneiro iespēto.

Apvienotajā F-55/F-56 sportistu grupā pasaules un paralimpiskā rekordiste F-55 grupā Krūmiņa jau pirmajā mēģinājumā šķēpu raidīja 24,99 metru attālumā, kļūstot par līderi un sasniedzot jaunu paralimpisko rekordu.

Turpinājumā Krūmiņa šķēpu raidīja līdz 23,67 metru tālai atzīmei, trešajā mēģinājumā – līdz 23,99 metriem, ceturtais mēģinājums netika ieskaitīts, piektajā piegājienā šķēps tika raidīts 23,09 metrus tālu, bet noslēdzošajā sestajā mēģinājumā tika pie rezultāta 24,09 metri.

Sudraba medaļu ar 23,51 metru tālu metienu izcīnīja brazīliete Raisa Roša-Mašadu, bet bronzu ar 22,35 metru tālu metienu – ķīniete Liņa Sitona.

Kopumā šajā apvienotajā grupā startēja 12 sportistes.

Krūmiņa, kura atklāšanas ceremonijā bija viena no Latvijas karognesējiem, Parīzē jau startēja diska mešanas sacensībās, ieņemot ceturto vietu. Riodežaneiro paralimpiskajās spēlēs viņa šķēpa mešanā izcīnīja uzvaru, bet piecus gadus vēlāk Tokijā – bronzas godalgu.

Vēlāk otrdien Latvijas parasportists Rihards Snikus ar zirgu “King of the Dance” izcīnīja zelta medaļu Parīzes paralimpisko spēļu paraiejādes sacensībās “Grade I” grupā, pirmo reizi kļūstot par paralimpisko čempionu.

Snikus ar “King of the Dance” saņēma vērtējumu 79,167%, vien iejādes pēdējās komponentēs pārspējot iepriekšējo līderi Roksanu Trannelu no ASV, kura ar “Fan Tastico H” guva vērtējumu 78,000%. Bronzas godalgu izcīnīja itāliete Sāra Morganti ar “Mariebelle”, saņemot vērtējumu 74,625%.

Astoņu labāko rezultātu īpašnieki no 22 parasportistiem kvalificējās sestdien gaidāmajām sacensībām brīvajā stilā.

Snikus Tokijas paralimpiskajās spēlēs ar “King of the Dance” izcīnīja sudraba medaļas abās šajās disciplīnās.

Parīzes paralimpiskās spēles norisināsies līdz 8.septembrim, latviešiem startējot vieglatlētikā, paralimpiskajā iejādē, velobraukšanā, peldēšanā un šaušanā. Latvija spēlēs jau ir izcīnījusi vienu medaļu – diska mešanā Aigars Apinis ieguva sudrabu F-52 medicīnas grupā, taču vēl tiek vērtēta zelta medaļas ieguvēja atbilstība šai grupai, sekojoši Apiņa sudrabs var tikt samainīts arī pret zeltu.

Attēlā – Diāna Krūmiņa otrdien Parīzes paralimpiskajās spēlēs kļuva par čempioni F-55 grupā šķēpmešanā. Foto: Latvijas Paralimpiskā komiteja, lpkomiteja.lv

Komentāri (1)

1. Lūk malači.Pirms tam startējušajiem alfa “”sportistiem”” kaunēties vajadzētu.