Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas pilsētas rotājas Lieldienām; Bauskā no svētkiem ne vēsts

Tukšs un kluss ir šajā klajumā…

Lieldienas šogad tiek svinētas 17. aprīlī, virkne Latvijas pilsētu jau šajā nedēļā rotājas ar košām olām, zaķiem, ziediem, putniem, tauriņiem un citiem dekoriem. Bauskā par pavasara atmodu un gaidāmajiem svētkiem nekas neliecina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētku noformējuma jautājumu Bauskas novadā 31. marta domes sēdē aktualizēja pašvaldības deputāts Jānis Dūmiņš. “Ziemas tumšais laiks ir beidzies, svētki nāk. Vai pašvaldībā ir kāds atbildīgais par novada noformējumu, ja nav, aicinātu kādu deleģēt, iespējams, jāveido jauna amata vieta. Pārmetumus par šo tēmu esam saņēmuši iepriekšējā Bauskas novadā, un es vēlētos, lai pašvaldība rod iespējas un novērš šo tŗūkumu, lai mēs spētu visā novadā īstenot vienotu un kvalitatīvu izpildījumu,” sacīja J. Dūmiņš.

Bauskas novada domes izpilddirektors Ivars Romānovs atzina, ka šis temats vairākkārt ir aktualizējies, taču acīmredzami nepietiekami. Viņš norādīja, ka noformējums iet roku rokā ar finansējumu, tālab šis jautājums vēlreiz būtu jāpārskata.

Bauskas novada sabiedrisko attiecību nodaļā paskaidroja, ka līdz šim atsevišķa amata vieta nav plānota, taču vietvaras vadība un deputāti apņēmušies apspriest šo priekšlikumu. Vienlaikus tika norādīts, ka šogad jaunu rotājumu Bauskā nebūs. Plānots, ka Lieldienu dekori tiks uzstādīti Karpa dārzā un Mūsas krastā pie pilsētas stadiona.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādināsim, ka jaunas vēsmas Bauskā Lieldienās ienāca pagājušajā gadā, kad pilsētvidē tika uzstādītas pavisam citas dekorācijas nekā iepriekšējos gados.

Vairākus gadus pēc kārtas pilsētā tika izvietotas krāsainas lielizmēra olas, kuras 2021. gadā nodotas Īslīces pagasta pārvaldei. To vietā pilsētā pērn bija «salidojuši» putni, kuru tonalitāte mērķtiecīgi tika pieskaņota novada jaunizvēlētajai vizuālajai identitātei. Pavisam pilsētvidē bija sastopami astoņi spārnaiņi – pa trīs Karpa un Saules dārzā, divi pie novada domes administratīvās ēkas Uzvaras ielā. Mazāki lidoņi, kopumā 32, izvietoti tika Karpa dārza kokos. Spilgtākiem akcentiem daudzviet pilsētā puķu podos salikti krāsaini zari. Bauskas pašvaldība speciāli šim mērķim iepirka 80 puķu podus – 50 lielāka izmēra un 30 mazāka.

Vairākkārt pavasara svētkiem tika dekorēts zālājs pie lielveikala “Rimi Bauska”. Pagājušajā gadā pašvaldība skaidroja, ka šī teritorija ir liela, lai to piepildītu, vajagot daudz dekoru. Tā kā pērn finansējums šim mērķim bija neliels, vietvara atteicās no šīs pļavas rotāšanas un kā centrālo vietu izvēlējās Karpa dārzu.

SIA “Vides serviss” tehniskais direktors Raimonds Bitins apstiprināja, ka uzņēmuma noliktavā glabājas dekorācijas, taču vēl neesot dots uzdevums tos izvietot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baušķeniece Rudīte sestdien bija devusies uz Kuldīgu, kur ar skaudību nolūkojusies uz saposto pilsētu. Viņa te viesojas katru gadu, un Lieldienu laiks nav izņēmums. “Pastaigas pa izrotātām ielām un parkiem, ļauj baudīt Lieldienu gaidīšanas laiku. Kuldīga vienmēr prot pārsteigt. Piefiksēju, ka citi ir iepriekšējo gadu dekori, kas jau ir redzēti, bet mainījuši savu atrašanās vietu, bet ir arī jauni. Koši un pievilcīgi! Pagājušajā gadā patika mazās stikla siltumnīciņas, kur bērni varēja radoši darboties un izvēlēties burkānus katrai dobei. Lieldienu olas te apgleznotas ar pašas pilsētas skatiem, kas īpaši uzrunā. Domāju, ka Bauskai arī kā Vimbu svētku un vimbu ķeršanas “Mekai” nebūtu par skādi savā svētku noformējumā iekļaut šīs zivs attēlojumu,” spriež Rudīte. Viņasprāt arī “Rimi” laukumā būtu jāienāk svētkiem.

Kuldīga rotājas Lieldienām. Foto: Ieva Benfelde

“Tā tomēr ir centrālā vieta, to pamana arī caurbraucēji. Ja domājam par sava tēla veidošanu arī svētku rotai ir nozīme. Kritizē Bausku gan uz Ziemassvētkiem, gan uz Līgo svētkiem, bet varbūt tiešām ir pienācis laiks, lai šeit ieviestu kādu mākslinieka amatu, kurš izdomātu koncepciju, vēstījumu un pasniegšanas veidu visām reizēm – gan valsts svētku svinībām, gan novada, gan citām reizēm,” uzskata uzrunātā baušķeniece Rudīte.

Rotājumi Kuldīgā:

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (31)

 1. Ūja, nu salīdzināja Bausku ar Kuldīgu. Līdz tai Bauskai vēl augt un augt. Te tak nekad nav bijusi ne koncepcija, ne vēstījums. Visam atruna – NAUDA! Nav nekam, pat ielām… Ar to arī beigsim.

  36
 2. Pagastos kultūras darbinieki dekorē un domā kā padarīt svētkos priecīgāku savu apkaimi, dažkārt pat paši līmi un papīru nopērk, bet Bauskas KC, ka tik kādu “festivālu” uztaisīt, aizmirstot, ka kultūras centru primārais uzdevums ir stiprināt latviskās tradīcijas. Būs mums Bauskā vimbu Lieldienas, ēdīsim zivis nevis olas un šūpoļu vietā karuselis! Vai tiešām Bauskā nav neviena atbildīga domes darbinieka, kas kontrolētu šo pēdējo gadu laikā tiešām degradējošo un savai misijai neatbilstošo Bauskas KC darbību?

  28
  2
 3. Jā, par piemēru Īslīci var ņemt. Dūmiņš varētu varbūt visu mazāk ārpakalpojumā ņemt un vienreiz sākt strādāt! Divi gadi bez pasakumiem, nu tur jau tadi dekori vareja tapt. Un kur tad tie žagari palika ko pērn domes darbinieki sasprauda podos? Tas slotas jau bija saplaukušas bet solija citiem svetkiem izmantot.

  24
 4. Tiešām skumji,ka nekas mums neliecina par svētkiem,bet nesaprotu to ķildošanos lauki un pilsēta,kurš nu būs tas labais!Tas kurš otru kritizē noteikti nav labàks!
  Lai priecīgi svētki mums visiem!

 5. Kā tad nav dekora. Pēc domes ilgtermiņa daudzgadīgas plānošnas Salātu ielas malā ir tapis milzīgs krāsains dekors. Tik iedzīvktāji nezin māpwc ti nesaprot

  6
  1
 6. Cik zinu,ir Korfa dārzs ne “Karpa” dārzs., Vai es ko jaunu un Bauska ir jauns dārzs??? 😕🤔🤔🤔🤔

  6
  4
 7. Cik zinu,ir Korfa dārzs ne “Karpa” dārzs., Vai es ko jaucu un Bauska ir jauns dārzs??? 😕🤔🤔🤔🤔

  2
  4
 8. Kad izdaiļos ielu bedres un aku vietas ar asfalta pampakiem? Tagad degviela tik dārga, bet bedres degvielu noēd un mašīnu dauza. Braucot pa
  tādām ielām visu laiku nāk prātā necenzēti ielu uzturētāju apzīmējumi.

 9. izskatās, daudzi pieauguši cilvēki vēl joprojām bērna prātā un paģēr priekš viņiem joprojām pilsētā uzstādīt “rotājumus”, kas ne ar ko citu kā savu banalitāti neizceļas. Vai esat aizmirsuši, ka šie ir nevis valsts bet baznīcas svētki un baznīca ir atdalīta no valsts. Vai tiešām esat tik nevarīgi, lai paši saviem spēkiem sev un saviem bērniem, ja svinat šos svētkus, izdaiļotu savu apkārtni un sarīkotu atrakcijas bērniem. Tas nav jādara ne valstij ne pašvaldībai tavā vietā, jo šie izniekotie līdzekļi ļoti noderētu kaut vai Salātu un citu ielu bedrīšu salāpīšanai. Ja tiešām ir ļoti liela vēlēšanās ko darīt, tad dibiniet savu “Lieldienu biedrību”, vāciet naudu un ar pilsētas arhitektes svētību “raujiet vaļā” pilsētas izdaiļošanu, nevis žēlojaties, ka kāds jūsuprāt negrib svinēt baznīcas svētkus un skatīties tūkstošus vērtajās banalitātēs

  6
  15
 10. nu kādi bimbu svētki, pilsētas parkā kādu dekoriņu uzlieciet, šūpoles, sīkajiem ar vecākiem padzīvoties, pafočēties un viss, savējiem vietējiem, nevajag mega dekorus piecās pilsētas vietās, tas lieki

 11. Tad tu piedāvā dibināt Lieldienu biedrību, Līgo biedrību, Ziemassvētku biedrību, novada svētku, biedrību, festivālu biedrību. A tu negribi dibināt biedrību, kas tās bedrītes aizlāpa. Varbūt iedzīvotājiem tie nodokļi nav jāatvēl pašvaldībai, bet BEDRĪŠU BIEDRĪBAI? Manuprāt Bauskai pat Laimes lācis nepalīdzēs. Tāpat jau skaidrs, ka saknē izbrāķēs domu par kādu jaunu amata vietu un kur nu vēl saprātīgam, konceptuālam noformējumam ar jēgu. Te ir bezjēgu pilns un tāds balagāns arī turpina savu uzvaras gājienu.

 12. Un tas, ka kāds var iepīkstēties – nu paga, paga, vēl jau laiks taču ir un nākamajā nedēļā putekļus notrausīs no dekoriem un kaut kur iekabinās, lai baušķi beidz riet. Taču gribas jau to svētku sajūtu ilgāk pabaudīt, paklīst pa ielām, parkiem un skvēriem. Bet kur tad te klīst? Biju dievnamā šodien uz dievkalpojumu, pēc Covid visi kā aptrakuši baznīca pilna cilvēku, kaut kas tāds sen nebija redzēts. Arī auto nebija, kur atstāt. Vai visi sabraukuši, ka Lieldienās grib iet uz bimbu svētkiem un nevarēs visu kopā salāgot? Vai vairāk ticīgo kļuvis un Ziemassvētku draudze sanāk arī Pūpolsvētdienā?

 13. Nevajag jau Kuldīgu, Ventspili, Valmieru vai Cēsis. Atjautības uzdevums, kas bija jaunajām Bauskas novada vēstīm uz vāka, vai Bauskas noformējums svētkiem? Nē, Vecumnieku. Vai Vecumniekos darbīgāki ļaudis dzīvo, kreatīvāki,prieku radošāki, izdarīgāki?

 14. Ir taču administrācijā Bauskas novada arhitekte, ir izpilddirektors. Vajag tik padomāt un izpildīt. Bauskas pilsētai līdz Kuldīgai kā līdz mēnesim un valdošās partijas attieksme pret Bauskas pilsētu šo distanci diemžēl nemazinās.

 15. Rīt biedrs Okmanis atnāks uz darbu un izdos rājienu, kā tad tā pilsētā nav olas sadētas. Atsauks pie sevis izpilddirektoru, arhitekti, sabiedrisko attiecību klerku un teiks vērsiet visu par labu. Saprotu, ka tie putni ir identitātes krāsās, bet vai jūs zaļus un zilus putnus bieži esat redzējuši? Tad jau labāk kā Bauskas vizītkarti būtu krauķus ielikuši, tie jau te popularitātes zenītā.

  12
 16. Paklau, vai mūsu tagadējais izpilddirektors nav no Jelgavas puses? Redz varbūt, ja pašiem neienāk prātā, var Jelgavas ideju pārņemt? Tur pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” līdz 29. aprīlim gaida pieteikumus konkursam “Pilsētvides svētku noformējuma ideju un to realizēšanas tehniskie risinājumi”.
  Konkursa mērķis ir veicināt atbilstošas noskaņas radīšanu pilsētā dažādu svētku laikā un mākslinieciski augstvērtīgu un radošu pilsētvides svētku noformējuma projektu īstenošanu, nodrošinot daudzveidību.
  Būtiski, ka projekta realizācija jāparedz vietās, kas atrodas uz pašvaldības īpašumā vai valdījumā esošas zemes. Katrs pretendents konkursā drīkst iesniegt vairākus svētku noformējuma projektus vienai vai vairākām vietām pilsētā.
  Konkursā tiek gaidīti pieteikumi noformējumam valsts svētkos (Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena, Darba svētki, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena, Lāčplēša diena, Latvijas Republikas Proklamēšanas diena), Jelgavas valstspilsētas svētkos, Lieldienās, Līgo svētkos un Ziemassvētkos.
  Projekta realizēšanas izmaksas jāparedz, ņemot vērā “Pilsētsaimniecības” budžetā pieejamo finansējumu – Lieldienām līdz 5000 eiro, valsts svētkiem līdz 10 000 eiro, Jelgavas valstspilsētas svētkiem līdz 10 000 eiro, Līgo svētkiem līdz 5000 eiro, Ziemassvētkiem līdz 10 000 eiro.
  Piedāvātajam svētku noformējumam, tajā skaitā vides objektiem un instalācijām, jābūt proporcionālam pilsētvides mērogam, vizuāli un tehniski kvalitatīvam gan tuvplānā, gan no attāluma, vizuāli nolasāmam dienas gaišajā laikā un iedegoties pilsētas apgaismojumam, izgatavotam no eksponēšanai ārtelpā piemērotiem materiāliem, viegli montējamam un demontējamam transportēšanai, uzglabāšanai un vairākkārtējai eksponēšanai.

 17. Nezinu kā tai Justīnei Zaķei, bet man viss apmierina 🙂 jānovērtē arī to kas mums ir! Un kad ir, tad ir baigi forši. Paldies! Justīne

  1
  2
 18. Ja kāds man populāri, argumentēti izskaidrotu, kāda Kristus augšāmcelšanās padarīšanai ir sakars ar šūpošanos, olu krāsošanu, ripināšanu, un galu beigās ar lielolu novietošanu pilsētvidē šajos datumos, tad varbūt spētu bēdāties, ka lielā ola līdz Bauskai tā arī nav atnākusi, bet tā, viss pareizi- Pavasaris ,Lielā diena jau atnākusi kopš marta 20. datuma, bet šie svētki ir kristiešu svētki, un vai tāpēc kristiešu atribūtu izkarināsim pie visiem laukumiem?

  1
  3
 19. Tā kā esam kristiešu tauta, atsakāmies vienreiz no tām dumjajām pagānu olām un uzstādām visos parkos (gan Korfa, gan Karpa, gan citos) piepūšamus krucifiksus zilā, zaļā, dzeltenā u.c. krāsās! Aleluja!

  2
  2
 20. Rotājumi pilsētvidē ienes noskaņu, bet izskatās, ka te sarosījušies pašvaldības troļļi, kuri uzskata, ka tā ir lieka izšķērdība, kādu reizi kaut ko pilsētvidē uzlabot. Tagad nu piesiesies kristiešiem, ka tiem nav nekāda sakara ar olām un to ripināšanu. Nav jau nekāds noslēpums, ka Lieldienās iezīmējas divas puses -kristīgās pasaules tradīcijas un tradicionālās ieražas. Taču bieži vien ģimenēs abi aspekti savijušies kopā, un nereti vērojama parādība, ka cilvēki izvēlas “zelta vidusceļu” – no rīta uz baznīcu, pēc tam – uz olu kaujām un šūpolēm. Mūsu pašvaldība arī to liedz, jo uztaisa bimbu svētkus, kad kristiešiem jādodas uz baznīcu.
  Vienmēr atradīs atrunas, redziet kā var bēdāties, ka lielā ola nav atripojusi uz Bausku un kāds sakars Kristus augšāmcelšanai ar krāsainu atribūtu izvietošanu pilsētvidē. Mīļā pašvaldība, varat to lielolu mierīgi neieripināt laukumā pie domes vai Rimi, vai pļavā pie Mūsas. Nekariet arī tās no Getliņu izgāztuves izvilktās lampiņas uz Ziemassvētkiem un nestutējiet to sen apnikušo egli Rātslaukumā, nekariet arī tos plastmasīgos karogus pie katras laternas uz valsts svētkiem, nestādiet puķes podos, jo tak vandaļi tās izraustīs. Nelāpiet arī bedres sabrukušajās ielās, tās būs skaistākais Bauskas atribūts! Jā, jaunuzbuvēto Mājai un Dārzam ielieciet visos tūrisma maršrutos kā galveno pilsētas pērli ar vispievilcīgāko krāsu salikumu un novietojumu.

  5
  1
 21. tad kas tavuprāt ir tā “tradicionālā ieraža”- lai pilsētā izliktu plastmasas milzu olas un plastmasas puķes, finiera zaķus un putnus? Tā būtu tā “estētiskā noskaņa” un baudas gūšana no “vides objektiem”? Jājautā kam? Kuri ir tie baudas guvēji no šiem pilsētā izliktajiem bezgaumības paraugiem? Ja nu vien “baudu” gūst tie dekoru gatavotāji un pasūtītāji no tūskstošu “apgūšanas” par banalitātes kalngalu. Vai zināt cik tūkstošus apguva par pie domes uz Ziemassvētkiem uzstādītajām trim no drātīm izlocītām bumbām ar gaismiņām? Tiešām, ir jābūt vai nu galīgi bez smadzenēm, vai arī šajā “dekoru “biznesā iesaistītam, lai lielu naudu izdotu par pēdējiem štruntiem, nevis domātu, kā naudu ieguldīt Bauskas skaistumam ilgtermiņā, nevis pēc katriem svētkiem izmetamu “struntu” ražošanā.

 22. Paklau, mans pacietības mērs ir pilns. Nesaproti, ka Bauskā arī ilgtermiņā skaistumā neprot ieguldīt? Paskaties uz centrālo Kalna ielas apli un salīdzini tad ar Kuldīgas līdzīgu satiksmes rotācijas apli, kur ar dekoratīvajiem akmeņiem izlikts Kuldīgas sarkano ķieģeļu tilts, kur augu stādījumi ir pakāpeniski nevis kā mūsu centrālais bieds. Ja tu runā ilgtermiņā, kur tad palika domei dāvinātie tulpju sīpoli, kuriem vajadzēja saplaukt pilsētā, kur tad tās paraugdobes vai paraug parki ar dekoratīvo koku krūmu stādījumiem? Kur tad te kaut kāds piemērs, kādam vienotam pilsētbūvniecības stilam? Izej augstākā punktā un paskaties uz Bausku – viena māja sarkana, otra balta, trešā pelēka, citas tuvu, citas tālāk, absolūts haoss un nepievilcība. Tagad kroņa numurs Mājai un Dārzam, turklāt vēl tādos toņos un izpildījumā, ka varētu padomāt te arhitekta, kas saskaņotu projektu, padomātu, lai tas būtu kaut cik pielāgojošs un atbilstošs šai apbūvei. NAVA

  5
  2
 23. Brauciet svinēt Lieldienas pie mums!Pakeriet tik Bauskas alu līdzi!Uzkarsim laukumā šūpoles,ķersim Rumba vimbas,nu un beigās protams izkausimies!

 24. tad kas būtu jāsaprot, ka puķu stādīšanas vietā un vides objektu uzstādīšanai ne vieniem konkrētiem svētkiem vien domātiem, vietā tomēr vairākas reizes gadā uzstādīsim pilsētā tās krāsotās žagaru buntes, putuplasta olas un zilos finiera zvirbuļus? Vairāk gan izskatās, ka lielākie kliedzēji portālā ir kārtējos tūkstošus šogad, izskatās, uz Lieldienām zaudējušie štata bezgaumības ražotāji un šo “struntu” iepircēji domē. Kārtējie iecerētie vieglas naudas desmiti tūkstoši gar degunu? Tad, varbūt, dariet ko tādu, lai tiešām pilsēta kļūtu skaistāka un iedzīvotājiem svētkos būtu ko darīt, pašiem piedalīties, ne no malas nolūkoties uz krietnu naudu izmaksājušiem jau par bezgaumības simboliem kļuvuši svētku atribūti tādās pašās galvās, tiesa, ne visās

 25. Dāvātie tulpīšu sīpoli atrodas Ainas Beles dārzā, visi varat braukt aplūkot uz Putnu kooperatīvu, cik skaistui tur viņas zied.

 26. pēc Lieldienām tos saplēsto krāsaino dekoru gabalus ierociet kā košu ietvi Dambja ielas atpūtas laukuma malās gar laukakmeņiem, lai ar ratiņiem un citiem riteņiem varētu iekļūt tajā objektā. Šodien, redzu, ka visas dobes uzirdina… Atkal nevarēs ratiņus pārstumt.

 27. Ļoti kompetents raksta autors, žēl ka anonīms! Nez kāpēc itkā Īslīces pagastam nodotās olas,mētājas”Vides servisa” teritorijā?

 28. Pagājušajā gadā bija atdotas Īslīcei, varbūt izprasīja atpakaļ, vai arī nebija, kur noglabāt tās stiklplasta olas. Sanāk nes Sašam, ne pašam 🙂 Pagājušajā gadā ar pompu vajadzēja zīmēties ar jauno identitāti un ar tās iemiesojumu putnos. Saules dārzā tik krita nežēlīgā pāridarītāju rokās un putnu saplosīja. Jā, bet interesanti, kur tie podi? Vai vienreizēji bija? Kur tad tie žagari palika?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.