Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Dome apstiprina Iecavas pilsētas ģerboni un karogu

Bauskas novada domes sēdē 28. aprīlī deputāti vienbalsīgi apstiprināja jaunizveidoto Iecavas pilsētas ģerboni un karogu. Tāpat dome nolēma pārapstiprināt bijušo Iecavas novada himnu “Pilsētā dzimtajā” kā Iecavas pilsētas himnu un bijušo Iecavas novada identitātes grafisko zīmi – logotipu kā Iecavas pilsētas un pagasta logotipu, portālu informēja Bauskas novada administrācijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Beata Logina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa paskaidroja, ka jaunizveidotais Iecavas pilsētas ģerbonis vēl jāiesniedz apstiprināšanai Kultūras ministrijā un Valsts Heraldikas komisijā.

Pamatojoties uz Bauskas novada domes 2021. gada 1. jūlija lēmumu izstrādāt Iecavas pilsētas ģerboni līdz 2022. gada 30. jūnijam, Bauskas novada pašvaldības iestāde “Iecavas apvienības pārvalde” veica tirgus izpēti “Iecavas pilsētas ģerboņa un karoga dizaina izstrāde”. Tās rezultātā tika noslēgts līgums ar SIA “Sims” par ģerboņa un karoga dizaina izstrādāšanu un reģistrāciju. Iecavas pilsētas ģerboni un karoga dizainu izstrādājis heraldikas speciālists Edgars Sims. Izvēloties pilsētas ģerbonim šādu māksliniecisko risinājumu, tiek veidots saskaņots heraldisks ansamblis ar Iecavas pagasta ģerboni.

Tika veikta sabiedrības aptauja par Iecavas pilsētas karoga četriem variantiem. Interesentiem bija iespēja no 31. marta līdz 7. aprīlim ar tiem iepazīties un nobalsot Iecavas mājaslapā un Iecavas apvienības pārvaldes Facebook kontā. Pārliecinošu balsu vairākumu ieguvušais variants tagad apstiprināts kā Iecavas pilsētas karogs.

Pirms administratīvi teritoriālās reformas Iecavas novadam bija sava himna un grafiskās identitātes zīme – logotips. Sabiedrība himnu un logotipu ir pieņēmusi, labprāt lieto, tāpēc Iecavas apvienības pārvalde tos iesniedza Bauskas novada domei, lai pārapstiprinātu lietošanai saistībā ar jauno Iecavas pilsētu un pagastu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.