Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

17 jaunieši ēno Bauskas slimnīcas speciālistus

Trešdien, 5.aprīlī, lai iepazītos un uzzinātu vairāk par veselības aprūpē strādājošo speciālistu ikdienu, Ēnu dienas ietvaros Bauskas slimnīcā ieradās 17 skolēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Bauskas slimnīca” valdes locekle Margarita Epermane atklāja, ka “ēnas” bija ne tikai no Bauskas, bet lielākoties no citām pilsētām. Vidusskolēni un pamatskolēni (sākot no 8. klases)  bija ieradušies no Jelgavas, Dobeles, Iecavas, Ķekavas, Rīgas un Murjāņiem.

Bauskas slimnīcā skolēni ēnoja radiologu – diagnostu , radialoga asistentu- radiograferu, fizioterapeitus, logopēdu, ergoterapeitu, ķirurgu, laborantu, kā arī fizikālās un rehabilitācijas māsu.

“Neatkarīgi no izvēlētās ēnošanas specialitātes skolēniem bija iespēja tikt pie padziļinātām zināšanām, proti, viņi varēja iepazīties ar visas nodaļas darbu, kā piemēram, rehabilitācijas nodaļu. Šādi skolēniem rodas pilnvērtīgāka izpratne par multiprofesionālas komandas nozīmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Teipu var saukt arī par krāsaino brīnumu plāksteri, kas bez medikamentu palīdzības dziedē, mazina sāpes, tonizē vai atslābina muskuļus, stabilizē locītavas un saites. Teipu uzlikšana jāuztic speciālistam. Teipu uzlikt apgūst “ēnotājs” fizioterapeites Irinas Pašišņakas vadībā. Pacienta lomā iejutusies SIA “Bauskas slimnīca” vadītāja Margarita Epermane. Foto: publicitātes attēls

Esam patiešām priecīgi par skolēnu interesi, mērķtiecīgu profesijas izvēli, izzinot profesiju no darba vides puses. Ēnotāju uzdotie jautājumi sniedza pārliecību, ka viņus medicīnas nozare patiesi interesē un liela varbūtība, ka tuvākajā nākotnē viņi saistīs savu profesionālo dzīvi ar kādu no medicīnas nozares profesijām,” teic M. Epermane.

Viņa papildina, ka pēc Ēnu dienas skolēniem bija iespēja vēl neformālā gaisotnē diskutēt ar speciālistiem un uzdot papildus interesējošos jautājumus. Par piedalīšanos Ēnu dienā Bauskas slimnīcā visi 17 skolēni saņēma arī apliecinājumu- sertifikātu piemiņai.

Iecavas vidusskolas 11. klases skolniece Anna Bauskas slimnīcā ēnoja logopēdu. “Ļoti iepatikās kolektīvs, jo ļoti draudzīgs. Noteikti vēlētos strādāt Bauskas slimnīcā pēc izglītības iegūšanas. Ēnu dienā simtprocentīgi pārliecinājos, ka vēlos apgūt logopēda profesiju,” pavēstīja Iecavas vidusskolniece Anna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas slimnīcu ar novērtējumu 10 no 10 iespējamiem punktiem piešķīra Bauskas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolniece Kintija. Viņa ēnoja fizioterapeitu un iepazinās visu rehabilitācijas nodaļas darbu. Kintija izskata iespēju, ka nākotnē varētu pievienoties Bauskas slimnīcas kolektīvam.

“Esam gandarīti un lepni par saviem kolēģiem, kuru attieksme pret savu darbu, pacientiem un skolēniem, ir iedvesusi pozitīvas emocijas un pārliecību par profesijas izvēli jau tagad. Gaidīsim jaunos kolēģus praksē un pēc izglītības iegūšanas savā komandā,” tā M. Epermane.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.