Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Visvairāk makulatūras Zemgalē savācis Iecavas bērnudārzs “Dartija”

Ar lieliskiem rezultātiem noslēgusies makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2021./2022. mācību gada sezona. Zemgales reģionu konkursā pārstāvēja 75 izglītības iestādes, pārstrādei nogādājot 95,573 tonnas makulatūras, tajā skaitā 16 izglītības iestādes no Bauskas novada, pārstrādei savācot 20,533  tonnas makulatūras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Organizatori informē, ka kopā piedaloties vairāk nekā 92 tūkstošiem bērniem no 358 izglītības iestādēm, pārstrādei nogādātas 555 tonnas 632 kg makulatūras – nevajadzīga papīra un kartona. Visvairāk makulatūras Zemgales reģionā šogad savāca bērni no Iecavas pirmsskolas izglītības iestādes “Dartija”, kuri pārstrādei nogādāja 4,376 tonnas makulatūras.

Labi sasniegumi makulatūras vākšanā arī Bauskas pilsētas un novada mācību iestādēm. Makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai”, piedaloties 16 mācību iestādēm no Bauskas novada, savāktas 20,533 tonnas makulatūras. Lielāko pienesumu novadā sniedza jau pieminētā “Dartija” un Zālītes speciālā pamatskola ar savāktām 2,52 tonnām makulatūras. Centīgi akcijā piedalījusies arī Īslīces pamatskola, kuras audzēkņi pārstrādei nodeva 2,07 tonnas makulatūras. Savukārt Uzvaras vidusskolas audzēkņi savāca un pārstrādei nogādāja 1,9 tonnas makulatūras. Bauskas pilsētas pamatskolas skolēni savāca 1,513 tonnas, Iecavas pamatskola 1,403 tonnas makulatūras, bet Pamūšas speciālās pamatskolas audzēkņi pārstrādei nodeva 1,2 tonnas makulatūras.

Makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai” tiek rīkots jau 18. mācību gadu, kļūstot par nozīmīgu vides projektu tūkstošiem Latvijas bērnu ģimenēs. “Izlietotā iepakojuma, tostarp makulatūras, dalīta vākšana valsts mērogā pēdējos gados ir strauji attīstījusies. Tomēr, paralēli esošajai infrastruktūrai, ik gadu kampaņa “Tīrai Latvijai” pārstrādei pienes simtiem tonnu nevajadzīgu papīru un kartonu, uzskatāmi demonstrējot, ka šīm otrreizējām izejvielām joprojām ir jāmeklē alternatīvi savākšanas avoti,” norāda “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lai arī šķiet, ka dzīve digitālajā gadsimtā ļauj atteikties no papīra lietošanas, tomēr mūsu rīkotie konkursi parāda, ka, pat, strādājot attālināti, mācoties no mājām, visu darot elektroniski, sabiedrība tik un tā rada simtiem tonnu papīra un kartona atkritumu. Tāpēc mēs nevaram aizmirst par atkritumu šķirošanas nozīmi, un pārstrādē jānogādā katra izlasītā avīze, tukšais papīra maiss vai kartona kaste – jo tas ir izejmateriāls kam jaunam,” uzsver L. Kubliņa.

Makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai” rīkoja “Zaļā josta”. Plašāka informācija un konkursa rezultāti atrodami mājaslapā www.tirailatvijai.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.