Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

2,2 miljoni eiro nākamgad Bauskas novada budžetā papildus vajadzīgi atalgojuma palielināšanai

Bauskas novada domes sēdē ceturtdien, 31. augustā, deputātiem būs jālemj par 2024. gada budžeta prioritātēm un izmaiņām pašvaldības amatpersonu un darbinieku atlīdzības nolikumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abus lēmumprojektus skatīja arī 24. augustā finanšu komitejas sēdē un gandrīz bez diskusijām virzīja tālāk uz domes sēdi. 2024. gada budžeta prioritātes iezīmētas praktiski tādas pašas kā 2023. gadam, ar vienīgajām izmaiņām konkurētspējīgas atlīdzības sistēmas nodrošināšanas jomā.

Prioritātēm maz izmaiņu

Finanšu komitejas sēdē par Bauskas novada pašvaldības 2024. gada budžeta prioritātēm informēja ekonomikas un finanšu departamenta vadītāja Indra Latviete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par prioritātēm atzīta augstas gatavības projektu uzsākšana, Eiropas Savienības un citu finanšu instrumentu finansējuma piesaiste un pašvaldības līdzfinansējuma nodrošināšana projektu īstenošanai, energoefektivitātes paaugstināšanas projektu un pasākumu realizācija, avārijas un pirmsavārijas stāvoklī esošu pašvaldības būvju un nedrošu būvju atjaunošana, pārbūve vai restaurācija, kā arī finansējuma nodrošināšana jaunu projektu sagatavošanas izdevumiem. Kā jau minēts, jaunā prioritāte ir konkurētspējīgas atlīdzības sistēmas nodrošināšana.

Deputātiem finanšu komitejā praktiski diskusijas par šo tēmu nebija.

Vakances

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa skaidro, kāpēc pārmaiņas atlīdzības sistēmā ir budžeta prioritāte: «Savlaicīga nākamā gada budžeta pieņemšana kliedēs neskaidrību pašvaldības darbiniekos par to, kāds atalgojums viņiem būs 2024. gadā. Pašvaldība saskaras ar grūtībām aizpildīt vakances un novēro esošo darbinieku aizplūšanu uz citām darba vietām, tādēļ ir svarīgi strādāt, lai ieviestu konkurētspējīga atalgojuma sistēmu.»

Tiesa, plānotie grozījumi «Bauskas novada pašvaldības amatpersonu un darbinieku atlīdzības nolikumā», par kuriem informēja personāla nodaļas vadītāja Dace Strazdiņa, pārsvarā paredz atalgojuma pieaugumu novada vadībai, kur nav izteikta konkurence, un zemāk atalgotajiem darbiniekiem, lai arī I. Latviete apliecināja, ka mērķis ir palielināt atalgojumu visiem darbiniekiem.

Ceļā uz maksimumu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vislielākais atalgojuma pieaugums būs novada domes priekšsēdētājam. Atalgojumu domes vadības pārstāvjiem un deputātiem rēķina ar koeficientiem atbilstoši vidējam atalgojumam valstī. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā mēneša vidējā bruto alga jeb darba samaksa pirms nodokļu nomaksas par pilnas slodzes darbu 2023. gada pirmajā ceturksnī bija 1462 eiro.

Runājot par izmaiņām, D. Strazdiņa norādīja, ka veikts salīdzinājums ar kaimiņu pašvaldībām un uz tā pamata sagatavots priekšlikums grozīt līdz šim noteiktos koeficientus. I. Latviete norādīja, ka izmaiņas skatītas arī pēc principa tuvoties samaksas maksimumam, izvelkot vidējo skaitli starp esošo koeficientu un maksimumu. «Maksimālais atļautais koeficients priekšsēdētājam ir 5,2. Piedāvājums ir apmēram puse, lai nākamajos gados varam koeficientu palielināt. Pieaugums ir dažāds, sākot no 30 procentiem un mazākais ir 12,2 procenti,» pauda I. Latviete.

Bauskas novada domes priekšsēdētājam koeficients palielināts no 3,5 līdz 4,3, kas nozīmē, ka atalgojums, visdrīzāk, pārsniegs 6000 eiro. Priekšsēdētāja vietniekam koeficients palielināts no 3,2 līdz 3,6; domes komiteju priekšsēdētājiem no 2,25 līdz 2,7; komiteju priekšsēdētāju vietniekiem no 1,9 līdz 2,2 un deputātu atlīdzībai koeficients palielināts no 1,3 līdz 1,4.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sasniedzot minimumu

Ievērojot Valsts kontroles ieteikumus, paredzēts, ka pašvaldības darbinieki par papildu darbu, proporcionāli nostrādātajam laikam, ko viņi veiks komisiju darbā, kas nav saistīts ar tiešajiem darba pienākumiem, saņems samaksu, bāzes algai piemērojot koeficientu 1,2. Plānotas arī citas izmaiņas.

«2023. gadā pašvaldība no ceturtās līdz 15. mēnešalgu grupas atalgojuma piedāvājumā atkāpās no valsts noteiktā minimuma. Šogad valsts noteikto minimumu pašvaldība sasniegs no pirmās līdz desmitajai mēnešalgas grupai, palielinās atalgojumu arī 11. līdz 15. mēnešalgu grupai,» informēja I. Latviete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2024. gadā plānots atalgojuma pieaugums, tajā pašā laikā samazinot prēmiju izmaksas, bet papildus paredzēti 600 tūkstoši eiro izmaksās par individuālo vērtēšanu. Tas nozīmē, ka kopumā papildus 2024. gada Bauskas novada pašvaldības budžetā atalgojuma pieauguma nodrošināšanai būs nepieciešami apmēram 2,2 miljoni eiro.

Apdrošināšanas polises

Iespējams, ka kopējā summā vēl būs izmaiņas, jo deputāte Ināra Pētersone rosināja palielināt summu, ko atvēl par veselības apdrošināšanas polisēm. Līdz šim šī summa bija puse no nodokļiem neapliekamās summas – 213 eiro. Plānots, ka tā nākamajā gadā pieaugs, un I. Pētersone aicināja palielināt – potenciāli līdz 375 eiro. «Pat par 400 eiro polise ir diezgan «šķidra», un ir vērts paskatīties, ko varam atļauties,» pauda I. Pētersone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāts Guntis Kalniņš norādīja, ka apdrošināšana nemaz neesot bijusi «šķidra». Tomēr kopumā deputāti piekrita, ka darbinieku apdrošināšanas summas slieksni var palielināt.

Redakcijas piebilde: ar noteiktajiem koeficientiem un arī mēnešalgu grupām iespējams iepazīties Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā: https://likumi.lv/ta/id/202273-valsts-un-pasvaldibu-instituciju-amatpersonu-un-darbinieku-atlidzibas-likums

Vizualizācija – “Bauskas Dzīve”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (33)

 1. smuka bilde ar naudas zīmēm))pelekai majai skatos vaidzetu pašai finansejumu,atfrišinat skatu, tik druma, peleka, uz Maximas pusi,tas stūris pilnigi tāds notecējis, kā raudoš, ,

  10
  1
 2. Viena lieta man nekad laikam nepaliks skaidra – kā tas nākas, ka tad kad apvieno uzņēmumus, primāri kas samazinās ir ražošanas un personāla izmaksas, kas arī protams tandēmā arī citiem mērķiem, bet tomēr teju vienmēr ir galvenais iemesls kāpēc vispār kaut ko apvieno. Un kā tas nākas, ka šeit apvienošanas rezultātā darbinieku skaits pieaug un nepieciešami vēl papildus līdzekļi algām. Nu piemēram atkal par to pašo slimo vizuālo identitāti. Apvienojās, rezultātā būtu jāpaliek pāri 1 logo un vienam FB kontam. Dzīvē mēs redzam ka plāns ir sagalabāt 4 logo un radīt vienu 5to dižlogo. Turpinās uzturēt 4 FB kanālus. Kur šeit ir loģika? Viņa nav vispār. Tā var turpināt par katru administratīvo departamentu un man neviens nespēs iestāstīt, ka tur nedublējas darbi, kurus tieši apvienošanās rezultātā ir iespējams nodzēst. Pēc mana vispārējā novērtējuma darbinieku skaitam administrācijā bija jāsamazinās vismaz par vienu ceturtdaļu, ja ne vairāk. Tad atkal ir manuprāt pilnīgi kaut kādi ķekša pēc veidojumi nu tā lai viesiem var parādīt – o mums ir savs kompetenču un uzņēmumu centrs. Es atvainojos kādas kompetences tur ir? Tur notiek apmācības uz CNC darbagaldiem, māca ieviest inovācijas uzņēmumos? Kas tas ir par bulšitu? Vai vispār kaut viens ir novadā dzirdējos ko viņi tur dara un kur viņi vispār atrodas un kā izskatās? Nu lūk deputātiem, Bauskas Dzīve katram uzdodat jautājumu – ko jūsuprāt kompetenču centrs ir izdarījis, kas to vada un kas tajā strādā? Man domāt, ka atbildes būtu tā vērtas lai tās nopublicētu avīzē.

  76
 3. Nu un vēl tomēr tāda ģenerāla piezīme par visiem šiem pašvaldību budžetiem un izlīdzināšanas fondiem. Ir teiksim tā turīgākas pašvaldības un tādas, kurām objektīvi ienākumi ir mazāki, jo tās ir perifērijas un nav tik interesantas uzņēmumiem. Skaidrs, ka taisnīgai pārdalei būtu jābūt. Bet nu lūk vakar satiku draugu no Ķekavas novada un viņš nevar savu bērnu vest uz dārziņu, jo tur ir rinda. Tai pat laikā Ķekava iemaksā šajā fondā pāri pa 2 miljoni – tā teikt to atbalstam, kuri trūcīgāki un mazāk dzīvē veicies. Bauskas novads saņem 8 miljoni no citām pašvaldībām, kā dāsnu atbalstu vajadzīgām lietām. Pareizi? Bet opsā džeki no Bauskas uzcērt baseinu nu tādu lielu džakuzi. Tā bija primārā vajadzība? Tagad algas paceļam, taisam šo un to – nu a ko neuzšikot, nauda tak da…ja? Vai ne? No malas tas izskatās tā ka māsa no Anglijas atsūta naudu brālim no trūcīgās viensētas Latgalē un tā vietā, lai sataisītu ceļu brālis nopērk kublu un aiziet uz restorānu ar čiksām. A ko, kāpēc ne, ja neviens nesit pa pirkstiem.

  51
  2
 4. iespējams, algas vēl vajadzētu pašķidrināt gan domes “speciālistiem” , gan arī viņu “uzraugiem” deputātiem, lai lielajai kompānijai aiz gara laika smadzenēs neiemestos “kaitēkļi”, tādi kā novada identitātes “meklēšana”, iedzīvotāja lojalitātes kartes ieviešana un daudzi citi desmitus un pat simtus tūkstošus vērti “sīkumi”, “pasmeļami” no novada budžeta un veselīgi tikai aptaukotām smadzenēm. bet, vai novadā mums vispār vajag tādu daudzumu aptaukojušos smadzēņu?

  42
  1
 5. Kā Bauskas novadā atbalsta jaunos,studējošos pedagogus?
  Ādaži,Mārupe,Ventspils atmaksā studiju maksu un nodrošina ar dienesta dzīvokli.
  A ,Bauskā pieņem visādas dzērājvecenes,iedod dzīvokli,tad palaiž vaļā.Cik korekti tas ir pret vietējiem,ko?
  Tagad šī de part ment Lapmežciemā par direktrisi ielīda.
  Vot ziķers ,ko.Dzeru un daru,ko gribu.
  Un kas ar lauku skolām būs?
  Ko atkal iznīcināsiet?
  Nekas!Saņemsi pēc nopelniem papuci!

  26
  1
 6. Bauska ir čuhņa.Lauku skolas 50 gadu līmenī.Iebraucot Bauskā vecais kinoteātris dikti skaistu skatu rada pašā centrā un blakus esošās humpalbodes!Paldies pašvaldībai !
  Nekādu kvalitatīvi notormētu puķu dobju,vai ziedu ainavu.Vecie puķu stādi un neglīts centrs,bet toties bolfa laukums būs.Nekas,ka pie skolām laukos nav pat rotaļu laukumu.Šausmas !
  Kāda pašvaldība,tāds Bauskas centrs!

  24
  5
 7. Ir raksts,raksts kas nepasaka neko, tatad,pāris jautājumi. Cik būs to vadītāju,darbinieku kam cels algas 2;10;200? Un tad jau tālāk tīra matemātika.
  Lai priekssedetājam celtu algu ta butu jānopelna,par ko viņam celt,reali par ko? Par to tizlo smaidu skatoties no augšas uz visiem? Izklausās pēc normālam dzīrēm mēra laikā, naudas tak nav nekam novadā,ā algām ir.

  48
  1
 8. Kad pabraukā pa Latviju,redzi,ka citos novados katra pašvaldība ar mazo skoliņu,kā konfekte uzturēta!
  Bet ko gribēt no Bauskas!
  Tūlīt likvidēs visu ko !
  Galvenais sev algas celt,to jā!

  27
  4
 9. Kāpēc vairākiem šodien ievietotiem rakstiem nav komentāru sadaļas? Piem: par Tastes festivālu un tā nākotni , par mūsu darbinieces straujo karjeras “izaugsmi” no piektdienas līdz pirmdienai utt.

  24
  2
 10. Latvijas “demokrātijas” galvenā pazīme- visi maksā nodokļus, pat pensionāri un zīdaiņi, nodokļus tērē pie siles tikušie! Tērē īsti komunistiski- no katra pēc spējām, katram pēc vajadzības. Ja kāds nezin, tad šī tēze bija galvenā komunisma iestāšanās pazīme. Patiesībā Latvijā ir Orvela aprakstītais režīms.

  23
  2
 11. Kaut kāds ārprāts!!!
  Ar sūdainu koku lilāko daļu padz’t ākot ar papiku un mačeti

  24
  2
 12. Neaizstāvu un nepastāvu uz kāda tiesībām par algas pieaugumu, bet aicinu uzmest aci šai sadaļai https://www.bauskasnovads.lv/lv/vakances
  un algām un augsti celt roku, kura vakance jums no atalgojuma viedokļa šķiet interesanta?
  Skaidrs arī, ka lielākā daļa no vakancēm nav tie, kam plānots algas pielikums, bet arī nīstās administrācijas algas neiztur nekādu konkurenci, jo par esošo atalgojumu gatavi strādāt tikai tie, kas kaut kādu iemeslu dēļ vēl nav saņēmušies fundamentālām pārmaiņām vai arī viņus vada kādas īpaši sadomazo tieksmes turpināt murgaino darba devēja-ņēmēja sadarbību šajā pašvaldībā. Nav, nu nemaz nav, garantijas, ka ar šo pārvaldības modeli un attieksmi pret darbiniekiem kāds strādās vairāk un labāk ar labāku atalgojumu, bet tas ir solis kaut kādu, tirgus situācijai atbilstošāku, algu noteikšanas virzienā. Tas, ka cilvēku algo no nodokļiem, nenozīmē, ka viņa atalgojumam ir jāatbilst iztikas minimumam, jo ko gan mēs sagaidām no šiem cilvēkiem – atbilstošu augstāko izglītību, pieredzi, lemtspēju… par 1500 (vidēji) uz papīra? Nopietni?
  Bet tas, ka šī dome turpina pieņemt virkni glupu un izšķērdīgu lēmumu gan ir fakts un nav jābrīnas, ka sabiedrība vārās, ieraugot publikāciju par algas pieaugumu.

  22
  3
 13. 248e
  Bauskas novada pašvaldība aicina darbā TEHNISKO STRĀDNIEKU, uz pillnu darba laiku.

  Pienākumi:

  Veikt periodiskas pirmsskolas ēkas tehniskā stāvokļa pārbaudes, tās aprīkojuma un mehānismu pārbaudes, uzturot darba kārtībā saskaņā ar normatīvo aktu prasībām;

  Palīdzēt visu veidu pirmsskolas remontdarbu laikā un īslaicīgu saimnieciska rakstura darba izpildē;

  Veikt inventāra remontdarbus un montēšanu, labot santehniku.

 14. Pašvaldības darbiniekiem algas zemas, darbinieku kvalitāte tāpēc esot zema. Ugunsdzēsējiem algas arī nav dievīgas, bet viņi dzēš un nodzēš, cilvēkus izgriež no mašīnām, slīkoņus atrod, tātad pagaidām kvalitatīvi izdara darbu. Iedzīvotāju pretenzijas ir pret pašvaldības darbinieku, galvenokārt lēmumu pieņēmēju nekvalitatīvo darbu, izšķērdību, nestrādāšanu uz attīstību un perspektīvu, pretīgo likvidācijas māniju, bezatbildību un nesodāmību, neizglītota personāla izmantošanu inženiera līmeņa plānošanā, iepirkumos, projektu vadīšanā, darba kvalitātei un darba rezultātiem neatbilstošo algu celšanu. Par čiku vai likvidāciju nodokļu maksātāji viennozīmīgi negrib maksāt.

  25
 15. Jā, ja vien uzņēmēji spētu par 10-30% pacelt algas saviem darbiniekiem, kuri ar savu darbu un nodokļu nomaksu šo domi uztur!
  Domei tas ir viens lēmums bez nekādām sekām. Uzņēmējiem pie augošajām izmaksām tie ir arvien lielāki zaudējumi un izaicinājumi.
  Un vēl atļaujas runāt par “šķidrām” polisēm. Vai šī Pētersone ir kādreiz mēģinājusi pati saorganizēt un nodrošināt tādam nopietnākam kolektīvam polises? 100 cilvēkiem tie ir 40 000 EUR gāda no uzņēmuma budžeta! Reti kurā privātā uzņēmumā polisi nodrošina 100% no tā līdzekļiem, bet piemēro arī darbinieku līdzmaksājumus. Bet te deputāts, kuram ir 100% apmaksāta atļaujas runāt par “šķidru” polisi.

  Un vēl, izlasot Bauskas pašvaldības amatpersonu un darbinieku atlīdzības nolikumu, mēs redzam, ka bez atlīdzības pastāv – piemaksas, prēmijas un naudas balvas, pabalsti, atvaļinājumi un apmaksātas brīvdienas, kompensācijas un apdrošināšana.
  https://www.bauskasnovads.lv/lv/normativie-akti/202117-bauskas-novada-pasvaldibasamatpersonu-un-darbinieku-atlidzibas-nolikums

  Tā ir vēl vesela sadaļa klāt pie pamata atalgojuma.
  Es nesaku, ka nav jāpalielina algas, bet kā tas notiek. 10-30% bez reāla darba sasnieguma izvērtējuma, bez saprašanas, kas notiek privātajā sekotorā, kurš galu galā šo ierēdniecību uztur! Tik vienkārši – pielīdzinot statistikai!

  31
  1
 16. ja jau maksā tikai par to, ka tev kabatā diploms, tad nu mums ir tādi zinātņu doktori un doktores, kuri visā nopietnībā apgalvo, ka par valsts ekonomiku jāspriež pēc auto skaita lielveikalu stāvvietās, ka augi naktīs pārstāj augt, jo nenotiekot fotosintēze, kā arī no algas vai pensijas, pēc visu obligāto maksājumu nomaksas, pāri palikušo simtnieku jāizmanto līdzekļu uzkrāšanai… Diez, par ko un kam mēs maksājam savus nodokļus, lai vairumā uzturētu šādus labi atalgotus “speciālistus” un padomniekus, padomu devējus vēl stulbākiem lēmumu pieņēmējiem?

  21
  1
 17. Lai nu būtu alga kā prezidentam ja tikai Bauska nebūtu nolaista līdz pēdējam. Bet kam tu sūdzēsies? Paši taču vēlējām… Vienīgi jāgaida nākamās vēlēšanas. Līdz tam laikam cerams ka Rundāles “pagasts” būs sataisīts augstā līmenī….

  17
  1
 18. Nenormāli, cilvēki nabadzība slīkst , komunālie pakalpojumi dārgi, pārtika dārga. Pēdējo kapeiku no maka izrauj. Bet viņiem viss labi , pieaug izdevumi – palielina algu sev. Ko pārējiem darīt? Ieņēmumi tik strauji nepieaug kā izdevumi 🙁 skumji. Kas mūs sagaida vispār?
  Pati Bauska jau arī nav nekāda super pilsēta.. Vai ir piesaistījuši kādus investorus, kas veidotu noliktavas, ražošanu uc?

  19
  2
 19. Neslīgstiet nabadzībā, teciņus vien dodieties aizpildīt vakances pelēkajā mājā, tur būs zelta kalni un princis baltā zirgā!

  12
  4
 20. Tūlīt Bauskas novads likvidēs divas skolas ar normālu bērnu skaitu!
  Paldies papuci!
  Bet arī tu vari nonākt situācijā,ka būsi slims un nevarīgs!
  2.2 miljoni algām pietiks,vai ne!Kas bērniem?

  14
  2
 21. Interesanti, kas tās par vakancēm ar tām punduralgām? Tad samaziniet tos uzpūstos štatus, likvidējiet dīkdieņu amatus, palieliniet vajadzīgiem speciālistiem algas un izrādīsies, ka ar mazāku skaitu normālu cilvēku var padarīt nesalīdzināmi vairāk (un labāk), nekā ar baru nemotivētu slaistu.

  20
  2
 22. Vislielākais atalgojuma pieaugums būs novada domes priekšsēdētājam, kas nozīmē, ka atalgojums nacionālās apvienības mērim visdrīzāk, pārsniegs 6000 eiro.

 23. Nākošajās vēlēšanās šos izbalsos. Visu to naudas koalīciju un paklausīgos deputātus. Tikai stulbs jautājums, kāpēc viņi jācieš līdz vēlēšanām? Patiesību sakot, pietiktu kaut vienu, kaut kaimiņu novadā iesēdināt un pārējiem rijība un fiksās idejas krasi samazinātos.

 24. man neizsakami liels prieks, ka Saeima tagad JV, ZZS, un PROGRESIVIE. Vismaz lietas un darbi kustees uz prieksu! a sitie Nacionali var teikt, ka tadas cacas, un vel blokee visu tik. lai pasež tagad kaktaa un pardomaa savu ricibu, varbut arii nokaunaas. un AS jau arii salasiits no visaam malaam , un ta pasi nezin ko grib. Labakais un pareizakais variants! Lai veicas!!!

  3
  4
 25. Nelikvidējiet skolas, kur paliksiet pēc izbalsošanas. Ražot un pat strādāt privātfirmā nespējat. Likvidētajās skolās ierīkotajās izmirtuvēs tak negribēsiet pamperus mainīt.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.