Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Amatu atstāj Bauskas BJC direktore Benita Svareniece

Septembra sākumā atlūgumu iesniegusi Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) direktore Benita Svareniece, pašlaik tiek gatavots direktora amata konkursa nolikums, pēc kura apstiprināšanas nākamajā mēnesī tiks izsludināts konkurss uz vakanto direktora amata vietu, informēja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes izpilddirektors Ivars Romānovs precizēja, ka B. Svareniece ir atsūtījusi elektroniski parakstītu iesniegumu par darba attiecību pārtraukšanu ar šī gada 21. novembri. No 1. septembra līdz 20. novembrim direktorei piešķirts atvaļinājums.

Viņas aiziešana no amata pašvaldībai bija negaidīta, turklāt no paziņojumiem presē uzzināts, ka B. Svareniece jau ar Valmieras novada pašvaldības 24. augusta lēmumu apstiprināta par Valmieras dizaina un mākslas vidusskolas direktori. Konkurss uz šo vakanci tika izsludināts šī gada 29. jūlijā ar pieteikšanos līdz 17. augustam.

1. septembrī pirmo darba dienu aizvadīja jaunā Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas direktore Benita Svareniece. Foto: Valmieras novada pašvaldība

«Pašvaldībai viņas iecelšana jaunā amatā bija pārsteigums – viņa nebija mani kā tiešo vadītāju informējusi ne ar pušplēstu vārdu. Kad saņēmām iesniegumu par garo atvaļinājuma periodu, visādi – gan ar personāla speciālisti Daci Strazdiņu, gan tiešo viņas jomas kuratori Viju Ieleju vērtējām, modelējām par šādu izvēlēto laika periodu. Nodomājām, varbūt cilvēks  grib kaut kur tālu doties, un tas ir normāli, bet izrādījās, ka mērķis bija cits. Tas patiešām bija negaidīti,» paziņoja I. Romānovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājs Raitis Ābelnieks (Nacionālā apvienība) atzina, ka tas bijis nepatīkams pārsteigums. «Neesmu jurists, bet man šķiet, ka šī ir nelikumīga divu amatu savienošana, jo tas noticis bez saskaņojuma ar darba devēju. Tagad sanāk, ka viņa pašlaik ir divu iestāžu vadītāja divās pašvaldībās,» uzsvēra R. Ābelnieks.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis paskaidroja, ka pašvaldībai darba samaksas nolikumā vai citos vietvaras dokumentos nav norādīts, ka persona nevar strādāt citā darbavietā.
«Jā, viss ir likumīgi. Saskaņojumu B. Svareniecei nevajadzēja prasīt. Viņa tagad atrodas atvaļinājumā, un personīgi neredzu šķēršļus, lai viņa nevarētu ieņemt Valmieras dizaina un mākslas vidusskolas direktores amatu. Domes sēdē būs lēmums par viņas atbrīvošanu no amata pēc atvaļinājuma,» tā A. Okmanis. Šīs situācijas ētiskos momentus viņš gan atturējās komentēt. No paskaidrojumiem “Bauskas Dzīvei” atteicās arī pati BJC direktore B. Svareniece.

Viņa Bauskas BJC direktores amatā sāka strādāt 2010. gada 1. martā. B. Svarenieces deklarācija par pagājušo gadu liecina, ka Bauskas BJC maksātā alga pērn bijusi 19 069,18 eiro, bet Rundāles novada dome viņai algā samaksājusi 158,10 eiro. 2021. gadā no VSAA saņēmusi pabalstu 109,83 eiro. B. Svarenieces īpašumā ir divi dzīvokļi Rīgā un viens Bauskā, kā arī pieder 2008. gada izlaiduma vieglā automašīna «Mazda».

Bauskas Bērnu un jauniešu centra direktores pienākumus šobrīd pilda direktores vietniece un metodiķe Veronika Puķe. Darbs Bauskas BJC notiek un notiks ierastajā kārtībā, apliecināja Bauskas novada domē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (27)

 1. Un ja nu Valmierā būs jāstrādā, tad pēc atvaļinājuma turpinās darbu BJC it kā nekas nebūtu bijis

  13
  7
 2. Cik tad ilgi var izturēt visādu puskoka un pussprīža collštoku un citādu astrālo parādību plivināšanos

  18
  2
 3. Bet nu super viegla dzīve valsts maizē. Atvaļinājums no 1. septembra līdz 20. novembrim … Kurš gan kaut ko tādu negribētu. Bet TIKAI valsts iestādē kaut ko tādu var atļauties.

  7
  13
 4. Aldim.Beidz riet.Nāc,piesakies ,amats vakants.Tad redzēsi kāda zelta dzīve tukšpauri.

  16
  6
 5. Nacionālās apvienības vēsturnieks atradies īstais ētikas un likumības komentētājs, varbūt lietderīgāk būtu pašam izvērtēt, cik ētiski vai likumīgi Bauskas muzejā tirgot sievas uzņēmumā kūpinātas desas…

  24
  11
 6. vēsturnieks īstais likumības un nelikumibas spriedeletajs,nacionala apvieniba pakasis velesanas un to jus redzesiet un Abikis bus pensionars kas vares muzeja kase sedet. pietiek sitadiem pensiem sedet amatos.

  11
  9
 7. Cik priekšsēdētājs pielaidīgs pret strādāšanu divos amatos….Brīnišķīgi! Es arī tagad tā darīšu. Pirmā tam baidījos, bet izrādās, ka tā var. Benita-dāma ar raksturu un labu izdomu!

  11
  9
 8. Cienītā vai cienītais, psiholog, tiec galā ar savām bailēm un fobijām un tad tev pavērsies daudza iespējas…

  12
  1
 9. Nedari kaunu nacionāļiem, ja nezini likumus varbūt paturi savu viedisko viedokli pie sevis, negrauj NA reitingu!

  11
  8
 10. Viss ir vienkārši,ja gadījumā nedabūtu to darbu,tad vismaz saglabātu esošo!Es arī tā darītu,jo nevar teikt hops pirms nav veikts pārlēciens!

  6
  1
 11. Airikai Balodei

  …Skola 2030 materiāls…
  Vidusskola. 2.4. Lingvistiskās uzvedības ētika mēdijos
  Tēmā “Lingvistiskās uzvedības ētika mēdijos” ir divi apakštemati:
  (Kā mēdiji reprezentē pasauli? Ētikas normas komunikācijā.)
  Lai veicas studijās!

  8
  5
 12. Lai tik taisa un tirgo ābelkoka sprigulus bumerangus vismaz kaut kāds labums

  5
  8
 13. Par to Ābelnieka morāli un ētiku.
  Bijušie Bauskas novada priekšsēdētāji mēģina kandidēt uz Saimu, bet laikam sen nav bijusi vajadzība pazīmēties ar gadsimta būvi Mūsas upes krastā.
  Topošie tautas kalpi laikam nav pamanījuši, ka HALLES jumts tek, ka bērniem lietus laikā jātrenējas uz slapjas sporta zāles grīdas!

  To tak sporta komitejas priekšsēdim vajadzēja zināt un risināt, vai atkal kā vienmēr, bīdam tik politiku un sitamies ar emocijām, pārējais pagaidīs.

  24
  6
 14. Žēl, ka neviens (arī vadība) nav spējīgs pateikt paldies par to milzīgo, pašaizliedzīgo darbu un enerģiju, ko Benita ir ieguldījusi Bērnu un jauniešu centra attīstībā, pārvēršot to no mūžam smirdīga, drūma ūķa ar pāris pulciņiem, līdz modernam, daudzfunkcionālam jauniešu centram (starp citu, vienam no labākajiem Latvijā).
  Benita, veiksmi un izdošanos!

  35
  10
 15. Benitai bija un ir talants vadīt iestādi,deleģēt pienākumus un izveidot ļoti labu,čaklu, radoši darbīgu komandu.

  21
  9
 16. Benita lai veicas, pietiekami cieta atsevišķu bijušo vadīkļu pazemojumus.
  Bet sporta halles jumts tek jau sen! Treneri cenšas pasargāt bērnus no traumām, bet kam tas interesē. Lietus laikā vismaz 10 vietās! Un ventilāciju neslēdz jo jātaupa elektrība!

  25
  5
 17. Paldies Benitai par ieguldīto enerģiju Bauskas bērnu un jauniešu centra attīstībā! Lai veicas!

  4
  1
 18. Gaidiet atpakaļ savu “dārgumu” 😀 😀 😀 ar visu vadītājas “talantu”… 😀 😀 😀

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.