Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

9. maijā nav atļauts rīkot mītiņus, nolikt ziedus demontēto padomju pieminekļu vietās

Valsts policija neizslēdz iespēju, ka 9. maijā varētu notikt provokācijas, paudis Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks. Situācija šogad ir citādāka – nojaukti vairāki pieminekļi, kā arī pieņemts likums, ar kuru aizliegti pasākumi, uzsver A. Ruks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Bauskā jau piedzīvots incidents, marta beigās apgāžot pieminekli pilsētas aizstāvjiem. Tālab skaidrojām, kā policija strādās 9. maijā, lai novērstu un nepieļautu jebkādas provokācijas.

Otrdien, 9. maijā, Latvijā nav atļauts rīkot publiskus izklaides un svētku pasākumus, sapulces, gājienus un piketus, kas ir vērsti pret valsts drošības interesēm, šķeļ sabiedrību, nepatiesi ataino vēsturi un apšauba solidaritāti ar Ukrainas tautu. To paredz Saeimā pieņemtais likums «Par atsevišķu publisku pasākumu rīkošanas aizliegumu 9. maijā», «Bauskas Dzīvei» atbild Ilze Jurēvica, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece.

«Valsts policija sadarbībā ar partneriestādēm pašlaik rūpīgi gatavojas un ir izstrādājusi sabiedriskās kārtības un drošības plānu. Un attiecīgi tiek izstrādāta taktika, plānoti plaši policijas resursi un modelētas iespējamās situācijas attīstības dažādās vietās Latvijā. Dienesti ir gatavi reaģēt uz dažādām situācijām. Vienlaikus tiek rūpīgi sekots līdzi aktualitātēm un notikumiem, tostarp uzraudzīta interneta vide.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotājiem ir jārēķinās, ka ziedu nolikšana vietās, kur iepriekš atradās nu jau demontētie padomju pieminekļi, tiks uzskatīta kā šo objektu un militāras agresijas slavināšana. Savukārt gluži tāpat kā ikdienā, individuāla ziedu nolikšana apbedīšanas vietās (nepulcējoties) nav aizliegta,» skaidro I. Jurēvica.

Arī Valsts drošības dienests (VDD) ir paudis publiski, iedzīvotāji, kuru rīcībā ir informācija par 9. maijā plānotām provokatīvām vai prettiesiskām darbībām, tiek aicināti sniegt šo informāciju VDD, zvanot uz diennakts tālruni 67208964 vai rakstot uz e-pasta adresi: dd@vdd.gov.lv. Savukārt, kļūstot par liecinieku šādām aktivitātēm 9. maijā, iedzīvotāji ir aicināti nekavējoties par tām informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruni 110.

Arī Bauskas novada pašvaldības policija pievērsīs pastiprinātu uzmanību sabiedriskajai kārtībai 9. maijā, pauda Broņislavs Ostrovskis, Bauskas novada pašvaldības policijas priekšnieks. Izvērtēta kārtība, kas ir atļauts, kas ne, piemēram, individuāli nolikt ziedus Brāļu kapos drīkst, savukārt tur, kur demontēti padomju pieminekļi, tas nav atļauts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības policija lūkošot iespējamās problēmvietas, piemēram, kur demontēti padomju pieminekļi, kā Mežotnē, pils dārzā, Ceraukstes pagastā, kur bijusi piemiņas zīme, un citur. «Ir aizliegti mītiņi, publiskas uzstāšanās,» svarīgāko 9. maija sakarā akcentē B. Ostrovskis.

8. maijs ir nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas diena, savukārt Krievijā 9. maijā svin Uzvaras dienu. Saeima ir pieņēmusi likumu, ar kuru aizliegts 9. maijā, kad Krievijā tiek svinēta Uzvaras diena, publiskajā ārtelpā rīkot tādus pasākumus, kas neaizstāv valsts drošības intereses un šķeļ sabiedrību. Pieņemtajā likumā «Par atsevišķu publisku pasākumu rīkošanas aizliegumu 9. maijā» nav noteikti termiņa ierobežojumi, līdz ar to tam jāattiecas uz visiem 9. maija datumiem nākotnē. Ar šo likumu tiek noteikts, ka 9. maijā Latvijā publiskajā ārtelpā aizliegts rīkot publiskus izklaides un svētku pasākumus, sapulces, gājienus un piketus, izņemot tādus, kuri atbilst likuma mērķim.

Attēlā – Brāļu kapi Bauskā. Tiek akcentēts, ka nolikt ziedus Brāļu kapos drīkst, savukārt tur, kur demontēti padomju pieminekļi, tas nav atļauts. Foto autors – Ivars Bogdanovs, no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.