Otrdiena, 27. janvāris
Ilze, Ildze, Izolde
weather-icon
+-12° C, vējš 2.09 m/s, ZA vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Aicina uz ielīgošanu «Billītēs»

Dzejnieku Edvarta Virzas un Elzas Stērstes memoriālajā mājā «Billītes» ikgadējā ielīgošana notiks trešdien, 15. jūnijā, «Bauskas Dzīvei» pavēstīja literātu dzimtas pārstāve Diāna Jance.

Ielīgošanu rīko «Billīšu» ļaudis, folkloriste Dina Liepa un folkloras kopa «Kokle». Tās sākums paredzēts pulksten 17.

«Līdzi ņemams dzīvesprieks, dejotprieks, dziedātprieks un groziņš pēcsvētku mielastam,» pauž D. Jance, «tautastērps vēlams, bet nav obligāts, taču silti ieteicams pretodu līdzeklis.»

Jau vēstīts, ka ielīgošana «Billītēs» Ozolnieku novada Salgales pagastā līdzās Iecavas novadam ir vairāku gadu tradīcija. Tajā var iemācīties dziesmas un dejas Līgo naktij, iepazīt Jāņu rituālus un rotaļas, tiek iedegts ielīgošanas ugunskurs. Sarīkojumā piedalās desmitiem cilvēku no Iecavas, Bauskas, Ozolnieku novada, tālākām vietām Latvijā. Nereti ir klāt ārzemju viesi. Vietnē youtube.com atrodams video ar «Billīšu» ielīgošanu pagājušā gada jūnijā.

D. Jance piebilst, ka šovasar «Billītēs» viesus atkal gaidīs Annas dienā 26. jūlijā.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.