Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aizvadīta Bauskas novada pedagogu konference

Bauskas Valsts ģimnāzijā aizvadīta pedagogu konference, jauno 2023./2024. mācību gadu sagaidot. Konferencē gan nosauca jauno izglītības nodaļas vadītāju – Baibu Šuminu, gan apbalvoja pedagogus un informēja par izglītības nozares jaunumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pedagogu konference «Atbalsts ikviena izaugsmei» notika 21. augustā Bauskas Valsts ģimnāzijas aktu zālē. Starplaikos pedagogiem priekšnesumus sniedza Bauskas mūzikas un mākslas skolas audzēkņi – klavieru klases skolniece Kate Kononova, ģitāriste Keita Maldute, akordeonisti Jēkabs Kolbergs un Kristaps Pērkons un saksofoniste Everita Kampiņa.

Konferenci atklāja Bauskas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece Inita Nagņibeda. Sanākušos sveica Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Viņš solīja pievērst lielāku uzmanību izglītības jomai un komunikācijai ar pedagogiem – izteica gatavību reizi mēnesī vai vismaz reizi trīs mēnešos rīkot kopīgu tikšanos ar izglītības nodaļas speciālistiem un skolu vadītājiem, kaut arī daļēji attālināti, lai risinātu aktuālas problēmas.

«Ceru, ka reiz pienāks brīdis, kad jauno mācību gadu varēs uzsākt ar skaidrību – kāds būs atalgojums, kādas būs pedagogu algas,» pauda A. Okmanis. Viņš atzīmēja, ka cer, ka būs arī skaidrība par skolu reformu, bet tas tomēr nav par šo mācību gadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļa

Kopumā konference noritēja pozitīvā gaisotnē. Tika godināti arī visi Bauskas novada izglītības iestāžu direktori un vadītāji.

Vienīgais, kas jāatzīmē – jau kuro gadu ir skaidrs, ka Bauskas Valsts ģimnāzijas aktu zāle ir par mazu tam pedagogu skaitam, kas ierodas uz konferenci – nācās nest papildu krēslus, un telpa bija izteikti pārpildīta.

Pedagogus uzrunāja arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāve Māra Graudiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Šis ir pirmais gads, kad saku – strādāsim. Esam izcīnījušies gana. Paldies visiem, kas cēlās un cīnījās. Paldies visiem arodbiedrības pārstāvjiem skolās. Jūs atceraties, kā gada sākumā Bauskas novadam visās papildu ailītēs bija nulle? Kopējā gājienā piedalījās 205 Bauskas novada pārstāvji, savukārt streikā – bez viena četri simti. Kopā nozare izcīnīja 138 miljonus eiro. Mēs cīnījāmies visi kā viens un rādījām priekšzīmi visiem. Pašlaik īpaši aktuāla ir skolu slēgšanas tēma. Ceru, ka ar veselo saprātu neiznīcināsim laukus,» pauda M. Graudiņa. Viņa norādīja, ka arodbiedrībai ir veiksmīga sadarbība ar Bauskas novada domi, īpaši ar priekšsēdētāju Aivaru Okmani, kurš atbalstījis arodbiedrības aktivitātes.

Turpinājumā bija lekcija «Vadītājs – atbalstam, izaugsmei, pārmaiņām», kuru attālināti vadīja izglītības jomas eksperte Inga Pāvula. Sekoja kafijas pauze, informatīvs seminārs izglītības iestāžu direktoriem un viņu vietniekiem, kā arī nodarbības un meistarklases mācību priekšmetu skolotājiem.

Atzinības rakstu saņem Bauskas bērnu un jauniešu centra interešu izglītības skolotāja un deju kopas «Mēmelīte» vadītāja Ligita Irbīte. Foto: Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļa

Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstus saņēma:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● Bauskas pilsētas pamatskolas direktora vietniece izglītības jomā un krievu valodas skolotāja Iveta Semjonova.

● Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētikas treneris Raivis Maķevics par nozīmīgu ieguldījumu vieglatlētikas sporta veida kvalitatīvā attīstībā. 2023. gada Latvijas Olimpiskajā vienībā iekļauti divi trenera Raivja Maķevica audzēkņi – Gerda Kerija Dreimane un Atvars Ernests Paļulis, deviņi izglītojamie iekļauti Latvijas Vieglatlētikas izlases kandidātos dažādās disciplīnās vecuma posmā no U16 līdz pieaugušo vecumam.

● Bauskas 2. vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā, latviešu valodas un literatūras skolotāja, pedagoģe karjeras konsultante

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Inga Golovčanska.

● Bauskas 2. vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā, vēstures un sociālo zinību skolotāja Iveta Jabločkina.

● Bauskas Valsts ģimnāzijas sākumskolas skolotāja Līga Bajāre. Ar ļoti labiem panākumiem darbojas kā platformas un kopienas «eTwinning» vēstniece, pateicoties viņas darbībai projektu realizācijā, Bauskas Valsts ģimnāzija ieguvusi statusu «eTwining skola».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● Bauskas Valsts ģimnāzijas fizikas un matemātikas skolotājs Dmitrijs Jemeļjanovs. 2023. gada aprīlī skolotājs Dmitrijs Jemeļjanovs, pārvarot atlases kritērijus, izvēlēts pārstāvēt Latviju programmā «Baltic Teacher Programme 2023», kuru organizē Eiropas kodolpētījumu organizācija «CERN».

● Bauskas Valsts ģimnāzijas vēstures un sociālo zinību skolotāja Sarmīte Ābelniece. Skolotājas vadībā darbojas interešu izglītības grupa «Jaunie eiropieši», kas aktīvi ir ne tikai skolas, bet arī Latvijas un Eiropas mērogā, katru gadu piedaloties Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmā un 2023. gadā iegūstot tiesības piedalīties jauniešu konferencē par dzimumu līdztiesību Strasbūrā.

● Bauskas Valsts ģimnāzijas sākumskolas, datorikas un deju skolotāja Aiva Skaldere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● Bauskas bērnu un jauniešu centra interešu izglītības skolotāja un deju kopas «Mēmelīte» vadītāja Ligita Irbīte. Šajā mācību gadā viņa sagatavoja Bauskas novada skolēnu tautas deju kolektīvus dalībai tautas deju festivālā «Latvju bērni danci veda» 2. jūnijā Jūrmalā, iestudējot Bauskas novada priekšnesumu. Pedagoģes veidotā deja «Turku pupa» ir publicēta 2020. gada VISC izdotajā Jaunrades deju krājumā.

● Iecavas pamatskolas direktores vietniece izglītības jomā Inga Čipena.

● Vecumnieku vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Ingrīda Segliņa. Viņas pieredze un izstrādātie metodiskie materiāli ir apkopoti, un 2022. gadā izdevniecība «Zvaigzne ABC» ir izdevusi I. Segliņas un D. Pātagas mācību līdzekli «Laboratorijas darbi literatūrā un latviešu valodā pamatskolai».

● Iecavas vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Gita Zaķe.

2023. gadā apguvusi pedagogu profesionālās pilnveides programmu «Izglītības tehnoloģiju mentora loma mērķtiecīgai tehnoloģiju izmantošanai mācībās».

● Iecavas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Maruta Lasmane.

● Iecavas vidusskolas vēstures un sociālo zinību skolotāja Sanita Kozlova. Lai veidotu skolēnu izaugsmi saistībā ar sociālo vidi un kultūras dzīvi, Sanita Kozlova regulāri organizē muzeju, kinofilmu, izstāžu apmeklējumus Iecavas vidusskolas izglītojamajiem.

Pašvaldības apbalvojumu «Atzinības raksts» saņēma:

● Bauskas Valsts ģimnāzijas mūzikas skolotāja Daina Ārmane. Lai paplašinātu skolēnu iespējas ārpusstundu aktivitātēs, ar sirdsdegsmi un aizrautību iedrošina un aicina skolēnus piedalīties dažādos valsts mēroga organizētajos pasākumos «Pulkā eimu, pulkā teku», «Lakstīgala».

● Iecavas vidusskolas skolotāja Evita Žeikare.

● Bauskas 2. vidusskolas ģeogrāfijas skolotāja Valentīna Rajevska.

● Iecavas pamatskolas latviešu valodas un literatūras, teātra mākslas skolotāja Ieva Plēsuma.

● Iecavas pamatskolas sporta skolotājs Jānis Siugalis.

● Griķu pamatskolas skolotāja Aija Karlshofa. Īpašu ieguldījumu Griķu pamatskolā Aija Karlshofa ir devusi, ieviešot un pilnveidojot Montesori metožu un principu izmantošanu mācību procesā, kas ir atbilstoši kopmetencēs balstīta mācību satura apguvei un iekļaujošās izglītības sekmīgai īstenošanai.

● Iecavas vidusskolas skolotāja Agnese Āboliņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Ja jau piemin muzikantus, kuri uzstājās, tad kāpēc nav pieminēts vijolnieku ansamblis? Tur arī ļoti skaisti meitenes spēlēja! 👍

    12
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.