Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Akcijā “Skolas par uzvaru” iesaistās mūspuses skolas

Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolēni sarīkojuši vērienīgu ziedojumu vākšanas akciju Ukrainai, uzrunājot iesaistīties palīdzības paku sarūpēšanā ap 600 Latvijas skolu. Noderīgas lietas vākuši un šajās dienās nogādājuši biedrībai «Tavi draugi» arī skolēni, viņu ģimenes un darbinieki Bauskas novada izglītības iestādēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mantas domātas karavīriem frontē, tādēļ vajadzīgo lietu saraksts, kā ierasti, ļoti plašs – sākot no pārtikas līdz pat higiēnas precēm.

«Mēs izsūtījām aicinājumu trīs dienas astoņos no rīta, un Bauskas novada Vecsaules pamatskola jau atbildēja pulksten deviņos. Mums jautā, kā varat uzņemties tik daudz, bet, kad redzam, ka ir rezultāts – cilvēki, kas nes mantas, ģimenes, kas darbojas, tā ir lielākā motivācija turpināt to darīt,» akciju sākot, raidījumā «TV3» stāstīja Emīlija Kļaviņa, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 11. klases skolniece.

Foto: no skolas albuma

Tā kā vecsaulieši bijuši vieni no pašiem pirmajiem, kas iesaistījušies, «Bauskas Dzīve» uzrunāja Vecsaules pamatskolas sociālo pedagoģi Dainu Jarmalaviču, kura pastāstīja, ka iestādes darbinieki kopā ar skolēniem akcijā ziedoja pārtikas preces – sauso pārtiku, kafiju, saldumus, konservus, tēju, kā arī silto apģērbu, zeķes, medikamentus, pārsējus un citas lietas, kas tika minētas akcijas rīkotāju sarakstā. Saziedotā daudzumu esot grūti definēt, taču skolas automašīna ziedoto mantu pārvešanas brīdī esot bijusi ar tām pārpildīta. «Ar ziedojumu uzglabāšanu un nogādāšanu mums palīdzēja biedrības «Laiks jauniešiem» valdes priekšsēdētājs Gints Jankovskis, kurš sarunāja transportu no pašvaldības, lai visu sarūpēto būtu iespējams nogādāt Rīgā,» teic D. Jarmalaviča.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Bauskas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece Inita Nagņibeda informēja, ka akcija skolā noritēja divas nedēļas. Ziedojumus nesa gan paši skolēni, gan viņu vecāki, un klašu kabinetos tika komplektēti ziedojumi kastēs. «Aktīvākie klašu kolektīvi šajā akcijā bija 1.a, 2.a, 3.b, 3.c, 3.d, 4.b, 6.b, 6.c, 8.a, 8.b, 10.b, 11.a klase. Arī 22 skolas pedagogi atnesa ziedojumus.

Bauskas Valsts ģimnāzijas 1.a klases skolēni ar sarūpēto Ukrainas karavīriem. Foto: no albuma

Skolotāja S. Ābelniece pat izveidoja atsevišķu ziedojumu kasti tieši pārsienamajiem materiāliem un aicināja gan kolēģus, gan skolēnus to piepildīt. Jāuzteic Ignatjevu ģimene, kas pati pirmā atveda uzreiz divas kastes ar pārtikas produktiem, kā arī Kuriku ģimene, kas ziedoja desmit pārus pašadītu zeķu,» par aktivitāti stāsta I. Nagņibeda.

Saziedoto vakar, 15. februārī, skolas saimnieks Aivars Zubovs nogādāja biedrībā «Tavi draugi» Rīgā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ukrainas aizstāvjiem kopā ar stipriem un sirsnīgiem sveicieniem, kas uzlīmēti uz dažām kastēm, tiek sūtītas gan pārtikas preces – ātri pagatavojamie makaroni, kartupeļu biezputra paciņās, šķīstošā kafija, mazās kafijas paciņas, gaļas un zivju konservi, konfektes, cepumi, tēja, iebiezinātais piens –, gan higiēnas preces, pretsaaukstēšanās medikamenti, marles saites, vate, mitrās salvetes, divi maisi ar zeķēm. Mazākā skaitā arī AAA baterijas, celtniecības maisi un lietusmēteļi, ziedoto lietu sarakstu uzskaita direktores vietniece.

Foto: no albuma

Viņa pateicas ikvienam no lielās Bauskas Valsts ģimnāzijas saimes, kas piedalījās akcijā «Skolas par uzvaru», palīdzot Ukrainas aizstāvjiem. «Mēs sadodamies rokās ar pārējām skolām un kopā tiecamies uz uzvaru. Saules mūžu Ukrainai un Latvijai!» novēl I. Nagņibeda.

Zināms, ka akcijā piedalījušās vēl vairākas novada skolas, tostarp Īslīces pamatskola, Vecumnieku vidusskola.

Akcijā Ukrainai «Skolas par uzvaru», kas organizēta sadarbībā ar biedrību «Tavi draugi», sūtījumu saņems trīs Ukrainas karavīru vienības, no kurām vienā strādā arī mediķe no Latvijas – Sarmīte Cīrule. Ukraiņu atbalsta biedrība «Tavi draugi» palīdzēs kravu organizēšanā un piegādē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Ja saucat skolas, tad nosauciet visas skolas, kas piedalījās šajā akcijā. Kāpēc nav pieminēta Uzvaras pamatskola, jo zinu, ka arī piedalījās, kopā ar kori “Kamarde”. Žēl, ka tikai dažus pieminat…

    7
    2
  2. Patiešām saraksts šeit ir nepilnīgs, jo zinu ka citu skolu skolēni un viņu vecāki ļoti iesaistījās akcijā ar ziedojumiem Ukrainai.

    5
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.