Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aktīvākie Baltijas valstu un Somijas EP Vēstnieku skolu audzēkņi tiekas Tallinā; viņu pulkā arī Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēni

Ceturtdien un piektdien, 25. un 26. augustā, trīs Latvijas skolu audzēkņi Tallinā piedalīsies Eiropas Parlamenta (EP) Vēstnieku skolu programmas vasaras skolā, kurā vidusskolēni un skolotāji no četrām valstīm diskutēs par parlamentārās demokrātijas būtību un nozīmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Pagājušajā mācību gadā no Latvijas programmai jau pievienojušās 75 skolas, ap 1000 skolotāju un 35 000 skolēnu.  Attēls no www.europarl.europa.eu/latvia/lv/

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Bauskas Valsts ģimnāzijas un Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni kopā ar aptuveni 100 līdzaudžiem un skolotājiem no Somijas, Igaunijas un Lietuvas iepazīs četras dažādas vietas Tallinā – Igaunijas parlamentu, Okupācijas un brīvības muzeju Vabamu, daudzviet Eiropā pieejamo “Europa Experience” multivides centru un Gustava Ādolfa ģimnāziju. Skolēni izzinās dažādu iestāžu lomu demokrātijas veicināšanā un piedalīsies diskusijās par dažādām tēmām, piemēram, brīvības, vēlēšanu, parlamentāras lēmumu pieņemšanas un izglītības nozīmi, «Bauskas Dzīvi» informē Jānis Krastiņš, EP preses sekretārs Latvijā.

«EP Vēstnieku skolu programma tiek īstenota visā Eiropā, taču jauniešu satikšanās, kāda notiks Tallinā, ir unikāla. Tēmas, kas caurvij šo pasākumu – brīvība, vēlēšanas un izglītība –, ir savstarpēji saistītas. Es ceru, ka šo dienu daudzveidīgās aktivitātes palīdzēs jauniešiem to apzināties un saprast, ka Eiropas nākotne atkarīga arī no viņu rīcības,» norāda EP biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Kā skaidro J. Krastiņš, Alūksnes, Bauskas un Valmieras skolas dalībai pasākumā tika izvēlētas, ņemot vērā aizvadītajā mācību gadā sevišķi veiksmīgi īstenotos pilsoniskās sabiedrības un līdzdalības projektus. Ar skolotāju palīdzību no projektiem tapa metodiskie materiāli, kas vienkāršā veidā skaidro pilsoniskā aktīvisma lomu parlamentārajā demokrātijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīve» atgādina, ka Bauskas Valsts ģimnāzijas Vēstnieku skolas audzēkņu projektos lielu darbu ieguldījusi viņu skolotāja Sarmīte Ābelniece, kas rīt un parīt ir kopā ar skolēniem Tallinā.

«Bauskas Dzīves» žurnāliste arī ir devusies uz Tallinu, lai piedalītos šajā unikālajā četru valstu jauniešu projektā, ko organizē Eiropas Parlamenta biroji Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Somijā.

Par EP Vēstnieku skolām

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

EP Vēstnieku skolas ir ES mēroga programma, ko īsteno Eiropas Parlamenta biroji visās 27 dalībvalstīs. Latvijā, kur septembrī sāksies programmas septītais mācību gads, programmā patlaban aktīvi iesaistījušās vairāk nekā 75 skolas, simtiem skolotāju un tūkstošiem skolēnu, kuri brīvprātīgi izglīto un iesaista līdzaudžus un sabiedrību diskusijās par Latvijai būtiskiem ES jautājumiem, tā stiprinot eiropeisko identitāti.

Projektā iesaistītajām skolām pieejams šāds atbalsts:

– skolotāju semināri Latvijā un Briselē, saņemot metodisku atbalstu darbā par ES tematiku;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– dažādos mācību priekšmetos integrējami mācību materiāli par ES;

– izglītojoši pasākumi skolēniem, t. sk. dalība Eiropas Jaunatnes dienās un EUROSCOLA (skolēnu diskusijas un parlamentārā darba simulācijas) EP Strasbūrā, Francijā;

– aktivitātes skolās, t. sk., atbalsts praktisku iesaistes mehānismu īstenošanai skolās ES tēmas ietvaros (Eiropas dienas organizēšana u. c.). 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.