Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Akustiskais projekts “PārNovadnieki” svētdien viesosies Grenctāles kultūras namā

Svētdien, 16. oktobrī, pulksten 15 Grenctāles kultūras nama zālē skanēs un skatītājus priecēs akustiskais koncertprojekts “PārNovadnieki”, kurā piedalīsies Latvijas novadu pārstāvēts kvartets – Māra Sloka, Arta Šimpermaņa, Andra Baltača un Silvestra Lorenca sastāvā, portālu informēja koncerta rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sagaidot 2015. gadu Latvijas televīzijas raidījumā “Reiz Rīgā 2015” uzstājās tobrīd jauns vokālais kvartets no četriem Latvijas novadiem – Artis Šimpermanis no Kurzemes, Māris Sloka no Zemgales, Andris Baltacis no Latgales un Harijs Joniškāns no Vidzemes. Šī uzstāšanās guva lielu atsaucību, un ikreiz, muzikantiem satiekoties, tika pārrunāts: “Vajadzētu atkārtot!”.

Ir pagājuši septiņi “maģiskie” (domājot par Septiņiem brāļiem gulētājiem) gadi un kvartets ir nolēmis doties Latvijas ceļos jaunā sastāvā. Zemgali pārstāvēs Māris Sloka no grupas “Klaidonis”, Kurzemi – Artis Šimpermanis no “Rumbas Kvarteta”, Latgali – Andris Baltacis no grupas “Baltie Lāči”, un “PārNovadniekiem” pievienojas jauna balss – Silvestrs Lorencs no grupas “Zelta Kniede”, kas pārstāvēs Vidzemi.

Vairāki koncerti Latvijā jau bijuši un skatītāju atsaucība bijusi milzīga, laikrakstam “Neatkarīgā” pavēstīja mūziķis Andris Baltacis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Koncerta finālā skatītāji ceļas kājās un aplaudē. Tajā mirklī skudriņas skrien pār ķermeni… Jā, tātad visu darām pareizi. Neko daudz jau nenopelnām, bet – iegūstam tādas emocijas, kas atsver visu. Morālais gandarījums ir milzīgs – ka esam vajadzīgi, gaidīti, ka spējam sniegt gaismu un mīlestību. Protams, var just, ka cilvēki vēl nav īsti atmodušies pēc visiem ierobežojumiem un aizliegumiem, un es domāju, ka paies vēl apmēram pusotrs gads, līdz atkal viss būs kā senāk.

Ārpus šī projekta man ir arī daudz citu koncertu, un, aizbraucot uz kādu tuvāku vai attālāku kultūras namu, vietējās kultūras dzīves vadītāji, ar kuriem vienmēr arī sirsnīgi izrunājamies par dzīvi, saka, ka tas darbs, kas kultūras dzīves attīstībā tika ieguldīts gadu desmitu garumā, pandēmijas laikā ir pilnībā sagrauts. Cilvēkus nevar dabūt ne uz kori, ne deju kolektīvu… Pamatā mēs savus koncertus organizējam paši, bet ir kultūras nami, kuri mūs aicina pie sevis. Kultūras namu vadītāji burtiski lūdzas: atbrauciet pie mums, mēs gribam, lai tā gaisma, ko dodat, tas cerību stars iespīd arī pie mums… Un tas ir neiedomājams prieks – būt uz skatuves draugu lokā un sajust no skatītājiem absolūti pozitīvu enerģiju,” teic A. Baltacis.

Akustiskajā koncertprojektā “PārNovadnieki” skanēs jau pazīstamas un klausītāju iemīļotas dziesmas no solistu repertuāra, kā arī vēl nedzirdētas melodijas četrās balsīs.

Koncerta ilgums – pusotra stunda.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. Ja jau- Māris Sloka – tad Māra Slokas ( ja būtu Māris Sloks – tad Māra Sloka) , vismaz vecos laikos mūs tā mācīja latviešu valodu , nu bet ko lai zina- tagad jauni laiki.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.