Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Apelācijas instance vērtēs liegumu Iecavas pagastā ierīkot šautuvi

Administratīvā apgabaltiesa šodien rakstveida procesā izskatīs sūdzību par Administratīvās rajona tiesas Jelgavā spriedumu, ar kuru noraidīts Tatjanas Ņeploho pieteikums par atļauju ierīkot šautuvi nekustamajā īpašumā “Sildedži” un “Prelūdes” Bauskas novada Iecavas pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš, ņemot vērā būvvaldes un ministriju atzinumus, toreizējā Iecavas novada dome lēma neļaut veidot atklātā tipa šautuvi īpašumos “Sildedži” un “Prelūdes”.

 No 2020. 18. maija līdz 18. jūnijam norisinājās publiskā apspriešana par trešās kategorijas atklātās šautuves darbības izvērtēšanu. Iecerētā šautuve atrastos nekustamajos īpašumos «Sildedži» un «Prelūdes» Iecavas pagastā. Izraudzītajai vietai ir ērta piekļuve no A7 maģistrāles un Rīgas lidostas (caur Plakanciemu un Jaunmārupi).

Ņemot vērā sporta šautuves darbības rezultātā sagaidāmo troksni un tā ietekmi uz apkārtējo lauku viensētu iedzīvotājiem, Bauskas novada būvvalde, lai pieņemtu lēmumu par būvniecības ieceres akceptēšanu, izsludināja publisko apspriešanu. Šajā laikā savu viedokli par būvniecības ieceri anketās izteica 458 respondenti, tai skaitā 98 ārpus Iecavas novada dzīvojoši.

Ieceri atbalstīja 104, tai skaitā 74 ārpus novada dzīvojoši, daļēji atbalstīja viens, neatbalstīja 353 iedzīvotāji, tai skaitā 24 ārpus novada dzīvojoši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldībā skaidro, ka arī Veselības inspekcijas ieskatā, realizējot ieceri, netiktu ievērotas normatīvo aktu prasības attiecībā uz sabiedrībai drošu un veselīgu dzīves vidi. Savukārt Valsts vides dienests (VVD) pašvaldības rīcībā nodeva apjomīgu dokumentu paketi, no kuras izrietēja, ka pieteicēja un viņas pārstāvji ir maldinājuši gan VVD, gan būvvaldi, gan pašvaldību attiecībā uz objekta pielietojumu.

Būvniecības ieceri neatbalstīja arī Aizsardzības ministrija un Valsts drošības dienests.

Ņeploho Iecavas novada domes lēmumu apstrīdēja tiesā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka trešās kategorijas atklāto šautuvi bija plānots izvietot 12,8 hektāru teritorijā. Katru šaušanas sektoru bīstamo zonu bija plānots sānos ierobežot ar trīs metrus augstiem necauršaujamiem aizsargvaļņiem un piecus metrus augstu aizsargvalni katra šaušanas sektora galā, kas kalpos par šāviņa uztvērējvalni. Aizsargvaļņi kalpo arī trokšņa slāpēšanai.

Šautuvi bija plānots izvietot tā, lai maksimāli izmantotu brīvo zemi un saglabātu mežus, kas kalpos kā papildu trokšņu un drošības barjeras. Objektā tika paredzēta treniņšaušana, mācību šaušana un šaušanas sporta sacensības.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.