Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Apseko novada mācību iestādes; piektdienas izbraukums sākas Īslīces pamatskolā

Bauskas novadā no 19. līdz 30. augustam tiek apsekotas mācību iestādes, pašvaldības izglītības darba vadītāji un pārzinātāji izbrauc uz visām skolām, lai skatītu to gatavību jaunajam mācību gadam, iepazītu situāciju, izrunātos par problēmām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Īslīces pamatskolai virs durvīm jauns uzraksts, to projektā izgatavojusi biedrība «Stīgas ED». Foto – Ivars Bogdanovs

Būts Rundāles pusē, Iecavā, Vecsaulē, Codē, pirmsskolas izglītības iestādēs «Zīlīte», «Mārpuķīte» un «Pasaulīte».

Piektdien, 26. augustā, «Bauskas Dzīve» pievienojās Antrai Ozoliņai, Bauskas novada Izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītājai, Indrai Latvietei, Ekonomikas un finanšu departamenta vadītājai, un Solveigai Gudkovai, izglītības nodaļas metodiķei, kas rīta agrumā devās uz Īslīces pamatskolu.

Īslīces skolā vēl valda neparasts klusums. Ienākot telpā «uzrunā» arī krāsas smarža un Jānis Greiers, direktores vietnieks saimnieciskajā darbā. Par padarīto viņš stāsta: «Jaunajā korpusā nomainītas lampas, aizstājot tās ar energoefektīvākām, tam iztērēti ap 700 eiro. Tas ir daudz. Pirmsskolas struktūrvienībā bija paredzēta cauruļu nomaiņa, jo tās vietām bija lāpītas, bet tomēr šajos apstākļos izlēmām par labu lampām. Laboti gaiteņa uz sporta zāli griesti, bet tomēr lietus tur vēl sūcas. Vecajā korpusā remontēta siena. Bija arī daudz mazu darbiņu.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī bija ļoti nozīmīga diena arī vecsaulietei Ivetai Elmanei, Īslīces pamatskolas jaunajai direktorei, kam 26. augusts bija pirmā diena šajā amatā. Skolas darbinieki pirmo reizi ieraudzīja vadītāju. Direktorei, iepazīstoties ar skolu, bijis prieks ieraudzīt, ka «pats saimnieks špaktelē sienas», ka ir koptas telpas.

Izglītības iestādē pašlaik ir 98 audzēkņi, tai skaitā 1. klasē – septiņi; pirmsskolā – 92. Skolā mācās arī septiņi ukraiņu bērni, viens – pirmsskolā. Apvienoto klašu nav. Ar bērniem strādās 15 pedagogi, stāsta Egita Dreimane, direktores vietniece izglītības jomā, kas iepriekš bija arī direktores pienākumu izpildītāja. Skolā ir gan sociālais pedagogs, gan psihologs, gan logopēds – tiesa gan, likmes esot mazas. Savukārt ir problēmas ar sporta skolotāju, kas ilgstoši slimojot.

Ir divas pirmsskolas struktūrvienības – piecus sešus gadus vecie bērni skolai gatavojas Īslīces kultūras nama ēkas otrajā un trešajā stāvā, savukārt jaunāki mazuļi darbojas iestādē Lauku ielā 8 Rītausmās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viena no pamatproblēmām ir tā, ka skolā par kurināmo tiek izmantota dabasgāze. Vai pietiks līdzekļu siltuma nodrošināšanai? Ar to, kas paredzēts iestādes budžetā, visticamāk, nepietiks…

Vēl piektdien Bauskas novada pašvaldības pārstāves devās uz Pamūšas speciālo pamatskolu, Uzvaras pamatskolu, Griķu pamatskolu, Bauskas 2. vidusskolu un Bauskas pilsētas pamatskolu. Otrdien, 30. augustā, paredzēts lūkot Vecumnieku puses skolas.

Vairāk uzzināsit «Bauskas Dzīves» drukātās versijas 30. augusta numurā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Jā, ļoti maz skolēnu. Kādreiz bija moderna un ļoti laba skola ar daudz skolēniem un superīgiem skolotājiem.

  2. Tieši vajag attistīt mazās skolas nevis visus vest uz Bausku.Kāpēc agrāk visa Rītausma mācijās Īslīcē bet tagad ved uz Bausku.Vajag mazināt slodzi pilsētas skolās un sadalīt uz visām skolām vienādi.Skolotāji nav roboti un pēc skolas ar ir privātā dzīve.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.