Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Apstiprināti Bauskas novada pašvaldības izglītības iestāžu ēdināšanas maksas pakalpojumu izcenojumi

Bauskas novada dome sēdē vakar, 25. augustā, ir apstiprinājusi ēdināšanas pakalpojumu izcenojumus izglītības iestādēs, kā arī izglītojamo ēdināšanas maksas atvieglojumus, ko nodrošinās pašvaldība. 1. septembrī stāsies spēkā noteikumi «Par izglītojamo ēdināšanas maksas atvieglojumiem Bauskas novada pašvaldībā».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ilustratīvs attēls no LTV “De facto” arhīva.

Kā informē novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa, 25. augustā domes sēdē ēdināšanas maksas pakalpojumu izcenojumi apstiprināti tām desmit izglītības iestādēm, kurās ēdināšanas pakalpojumus nodrošina pati iestāde: Bauskas pirmsskolas izglītības iestādei “Saulespuķe”; Rundāles pirmsskolas izglītības iestādei “Mārpuķīte”; Iecavas pirmsskolas izglītības iestādei “Dartija”; Iecavas pirmsskolas izglītības iestādei “Cālītis”; Valles pirmsskolas izglītības iestādei “Cielaviņa”; Iecavas pamatskolai; Misas pamatskolai; Valles pamatskolai; Vecumnieku vidusskolai; Stelpes pamatskolai.

Apstiprinātie ēdināšanas pakalpojumu izcenojumi atrodami pašvaldības vietnē bauska.lv: https://www.bauska.lv/allfiles/files/Jaunumi/Pielikums_Maksas_pakalpojumu_izcenojumi_Edinasana_08_2022.pdf

Pārējās 17 izglītības iestādēs, kurās ēdināšanu nodrošina ārpakalpojuma sniedzējs, pakalpojumu cena tiek noteikta saskaņā ar iepirkuma rezultātiem un noslēgtajiem līgumiem. Vecāki par šiem izcenojumiem var interesēties izglītības iestādēs.   

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība nodrošinās izglītojamo ēdināšanas maksas atvieglojumus:

Vecākiem der zināt, ka 2022. gada 1. septembrī stāsies spēkā noteikumi “Par izglītojamo ēdināšanas maksas atvieglojumiem Bauskas novada pašvaldībā”. Tie paredz, ka tiesības saņemt pašvaldības finansētus ēdināšanas maksas atvieglojumus ir tiem Bauskas novada pašvaldības dibināto izglītības iestāžu izglītojamiem, kuri: klātienē apgūst pamatizglītības programmas; klātienē apgūst obligātās pirmsskolas izglītības programmas (5 un 6 gadīgie).

Pašvaldība 100% apmērā no pašvaldības apstiprinātās ēdināšanas maksas vai pakalpojuma sniedzēja ēdināšanas pakalpojuma maksas sedz izdevumus par pusdienām: vispārējās izglītības iestāžu 5.–9. klases izglītojamiem, kuri apgūst pamatizglītības programmas; pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu izglītojamiem, kuri apgūst obligātās pirmsskolas izglītības programmas (5 un 6 gadīgie).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības dibināto vispārējās izglītības iestāžu 1.–4. klases izglītojamiem par pusdienām pašvaldība 100% apmērā sedz starpību starp apstiprināto ēdināšanas maksu vai pakalpojuma sniedzēja ēdināšanas pakalpojuma maksu un valsts budžeta piešķirtajiem līdzekļiem ēdināšanas izdevumu segšanai.

Ēdināšanas pabalstu piešķiršanu sociāli mazaizsargātām grupām nosaka Bauskas novada domes saistošie noteikumi.

Ēdināšanas pabalsts trūcīgu un maznodrošinātu ģimeņu bērniem:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Bauskas novada domes saistošajiem noteikumiem Nr.12 “Par Bauskas novada pašvaldības sociālās palīdzības pabalstiem” ēdināšanas pabalstu var saņemt izglītojamie, kuru mājsaimniecībai ir piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātās statuss: pabalstu pusdienām – profesionālo izglītības iestāžu un Bauskas novada pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu 10.–12. klašu izglītojamie; pabalstu brokastīm, pusdienām un launagam – Bauskas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu izglītojamie, kuri apgūst pirmsskolas izglītības programmu; pabalstu brokastīm un launagam (līdz 4 eiro dienā) – Bauskas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu izglītojamie, kuri apgūst obligāto pirmsskolas izglītības programmu.

Pabalsts tiek piešķirts, sākot ar tā mēneša 1. datumu, kad pieņemts Sociālā dienesta lēmums.

Ēdināšanas pabalsts, neizvērtējot ienākumus:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes saistošie noteikumi Nr.14 “Bauskas novada pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti” paredz, ka ēdināšanas pabalstu piešķir: bērniem ar invaliditāti; bērniem, kuru vecāks ir persona ar invaliditāti un nestrādā algotu darbu; daudzbērnu ģimenes bērniem.

Pabalsts tiek piešķirts: pusdienām profesionālās izglītības iestādēs; brokastīm un launagam Bauskas novada pašvaldības pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu izglītojamiem, kuri apgūst obligāto pirmsskolas izglītības programmu; brokastīm, pusdienām un launagam Bauskas novada pašvaldības pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu izglītojamiem.

Pabalsts pusdienām Bauskas novada pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu 10.–12. klašu izglītojamiem tiek piešķirts, ja skolēna ģimene atbilst daudzbērnu ģimenes statusam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pabalstu brokastīm, pusdienām un launagam bērniem ar invaliditāti citu novadu pirmsskolas izglītības iestādēs var piešķirt tikai gadījumos: ja Bauskas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes nenodrošina atbilstošas izglītības programmas; ja ir ārstējošā ārsta atzinums, ka bērna ar invaliditāti diagnoze un veselības stāvoklis objektīvi apgrūtina viņa adaptāciju un iekļaušanos vidē un sabiedrībā citā izglītības iestādē; ja bērna ar invaliditāti veselības uzturēšanai un uzlabošanai bez atbilstošās izglītības programmas saskaņā ar ģimenes ārsta vai rehabilitoga atzinumu ir nepieciešamas papildterapijas, kuras nenodrošina Bauskas novada pirmsskolas izglītības iestādes;

Ēdināšanas pabalstu piešķir ģimenēm/personām, kuru dzīvesvieta deklarēta Bauskas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā; tā piešķiršanu un izmaksu organizē pašvaldības iestāde “Bauskas novada Sociālais dienests”. Pabalsts tiek piešķirts, sākot ar tā mēneša 1. datumu, kad pieņemts Sociālā dienesta lēmums, līdz mācību gada beigām. Par pabalsta piešķiršanu pirmsskolas izglītības iestādēs laikā no jūnija līdz augustam Sociālais dienests pieņem lēmumu pēc vecāku iesnieguma saņemšanas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.