Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: Bauskas novadā 89% pasažieru apmierināti ar sabiedrisko transportu

Bauskas, Ādažu, Augšdaugavas, Dienvidkurzemes, Madonas un Kuldīgas novadā vairāk nekā 80% pasažieru ir apmierināti ar sabiedriskā transporta pakalpojumiem, secināts sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS pēc Autotransporta direkcijas pasūtījuma veiktajā aptaujā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SKDS veikusi pasažieru aptauju sešos Latvijas novados -Bauskas, Augšdaugavas, Ādažu, Dienvidkurzemes, Kuldīgas un Madonas.

Cita starpā aptaujā bija iekļauts jautājums “Cik apmierināts/-a Jūs kopumā esat ar sabiedriskā transporta pakalpojumiem novadā – t.i., cik ērti, viegli, ātri un patīkami ir pārvietoties ar satiksmes autobusiem novada teritorijā?” Madonas novadā 90% pasažieru atbildēja, ka ir apmierināti ar sabiedriskā transporta pakalpojumiem, Bauskas novadā – 89%, Ādažu novadā – 84%, Augšdaugavas novadā – 83%, Dienvidkurzemes novadā – 82%, bet Kuldīgas novadā – 80%.

Lielākā respondentu daļa visos novados atzīst, ka biļeti par braucienu autobusā iegādājas pie autobusa vadītāja un maksā ar skaidru naudu. Savukārt informāciju par autobusu kursēšanas grafikiem un maršrutiem aptaujātie novadu iedzīvotāji galvenokārt iegūst no uzziņu dienestiem, mājaslapā, pa tālruni vai no pieturvietā izvietotā kustību saraksta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Madonas un Ādažu novadu respondenti uzskata, ka sabiedriskā transporta pakalpojumi novada teritorijā ir kopumā uzlabojušies. 

Salīdzinot ar iepriekšējiem pasažieru apmierinātības pētījumiem, 2022.gada SKDS aptauja liecina, ka pasažieru apmierinātība ir augsta attiecībā uz tādiem faktoriem, kā sabiedriskā transporta kvalitāte un komforts. Piemēram, Ādažu novadā 97% aptaujāto ir apmierināti ar sabiedriskā transporta vecumu un izskatu, Bauskas novadā 95% un Kuldīgas novadā – 94%. Autotransporta direkcijā norāda, ka visos minētajos novados no 2021.gada 1.augusta pārvadājumi tiek nodrošināti atbilstoši jaunām kvalitātes prasībām, kuras Autotransporta direkcija ir noteikusi jaunajiem pārvadātājiem.

Pētījuma ietvaros tika vērtēti arī dažādi sabiedriskā transporta pakalpojumu aspekti – ar tīrību autobusu salonos visos novados ir apmierināti aptuveni līdzīgs respondentu īpatsvars. Tāpat kopumā visi iekļauto novadu respondenti ir apmierināti ar to, cik autobusa vadītājs ir laipns un izpalīdzīgs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar autobusu pienākšanas un atiešanas precizitāti apmierinātākie ir Augšdaugavas, Bauskas, Kuldīgas un Madonas novadu respondenti, nedaudz mazāk apmierināti ir Ādažu novada respondenti, kur sabiedriskā transporta precizitāti, visticamāk, ietekmē satiksmes intensitāte Rīgā un tās apkārtnē. 

Ar braukšanas ātrumu visapmierinātākie ir Augšdaugavas un Bauskas novada aptaujātie, bet ar pieejamo brīvo sēdvietu skaitu salonā, iekāpjot pieturvietās, apmierinātākie ir Madonas novada respondenti. 

Ar iespēju norēķināties ar bankas karti apmierinātākie ir Ādažu un Bauskas novadu respondenti, nedaudz mazāk apmierināti ir Madonas novada respondenti, kas ir vienīgais no aptaujātajiem novadiem, kurā vēl nav stājušās spēkā Autotransporta direkcijas noteiktās kvalitātes prasības attiecībā uz sabiedriskā transporta līdzekļiem;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar gaisa temperatūru salonā kopumā apmierinātāki ir Kuldīgas, Bauskas, Madonas un Ādažu novadu respondenti, bet ar to, kā brauciena laikā tiek pasniegta informācija par gaidāmajām pieturām, visapmierinātākie ir Bauskas novada respondenti.

Visos pētījumā iekļautajos novados lielākā daļa respondentu nav saskārušies ar to, ka autobusa vadītājs braukšanas laikā lieto mobilo telefonu, autobusā nav iespējams norēķināties ar bankas karti, autobuss vispār nepienāk, autobusa vadītājs brauc “agresīvi”. Lielākā daļa respondentu nav saskārušies arī ar to, ka autobusa vadītājs rupji izturas pret pasažieriem, autobusa vadītājs brauc pārāk lēni, autobuss ir pārpildīts, šoferis neizsniedz braukšanas biļeti vai izsniedz nepareizu braukšanas biļeti.

SKDS aptaujā, kas veikta šogad periodā no maija līdz jūlijam, piedalījās 2415 respondenti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.