Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Apturēta Latvijas un Krievijas vienošanās par sadarbību tūrisma jomā; iepriekš Bauskas novada pašvaldība pārtraukusi jebkādu sadarbību ar partneriem no Krievijas un Baltkrievijas

Apturēta Latvijas un Krievijas valdību vienošanās par sadarbību tūrisma jomā, liecina Ārlietu ministrijas paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Kā ziņo aģentūra LETA, minētā vienošanās tika parakstīta Maskavā 2010.gada 20.decembrī, bet apturēta šā gada 1.augustā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto no bauska.lv arhīva.

LETA jau ziņojusi, ka 1.augustā apturēta arī Latvijas un Krievijas vienošanās par ekonomisko sadarbību un Latvijas un Krievijas vienošanās par abu valstu pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu.

Savukārt 16.maijā tika apturēta Latvijas un Krievijas valdību līguma par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem un tā protokola darbība.

Tāpat 16.maijā tika apturēta Latvijas un Krievijas valdību vienošanās par Latvijas teritorijā dzīvojošo Krievijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu sociālo aizsardzību 13.panta darbība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienošanās 13.pants paredzēja, ka saskaņā ar starptautisko praksi Latvija nodrošina memoriālo būvju un karavīru masu apbedījuma vietu sakopšanu, labiekārtošanu un saglabāšanu valsts teritorijā, kā arī neliek šķēršļus mirušo militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu apglabāšanai un apbedīšanas rituālu veikšanai.

Tādā pašā veidā Krievijas puse nodrošina memoriālo būvju un latviešu, līvu un Latvijas pilsoņu, kuri gājuši bojā karu un represiju rezultātā Krievijas teritorijā, apbedījuma vietu sakopšanu.

«Bauskas Dzīve» jau iepriekš informējusi, ka pavasarī arī Bauskas novada pašvaldība ir sarāvusi saites ar sadarbības partneriem Krievijā un Baltkrievijā.

Bauskas novada pašvaldības projektu vadītāja Laine Baha iepriekš portālam paskaidroja, ka projekts «Ainava kā resurss: atbalsts jauniem pakalpojumiem un tūrismam», Nr. ENILLB-2-340 Rundāles novada pašvaldībā, pēc tam – Bauskas novada pašvaldībā, īstenots Latvijas–Krievijas pārrobežu sadarbības programmā. Projekta “Inovatīvs kultūras tūrisms” sadarbības partneris bija Svisločas novadpētniecības muzejs Baltkrievijā. Līdz ar Krievijas bruņoto uzbrukumu Ukrainas teritorijā, jebkāda saziņa un sadarbība ar projekta partneriem no Krievijas un Baltkrievijas tika nekavējoties pārtraukta, apliecināja Bauskas novada pašvaldībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Va Latvija un Bauskas pašvaldība bija partraukusi sadarbību ar ASV , kad tie bombīja Irāku , Lībiju , Afganistānu realizējot savas ģeopolitiskās intereses ?

    5
    3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.