Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Valles amatierteātris sestdien svin 70 gadu jubileju

Skats no Valles amatierteātra izrādes 2011. gadā «Divkauja».
Foto no «Bauskas Dzīves» arhīva.

Sestdien, 13. augustā, plkst. 18 Valles saieta nama zālē norisināsies Valles amatierteātra «Briedīši» 70 gadu jubilejas pasākums. Vadītāja un režisore Aija Skosa pastāsta par kolektīva nosaukuma rašanos, kā arī aktīvo amatierteātra darbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Pašlaik kolektīvā darbojas 10 dalībnieki,» pastāsta Valles amatierteātra «Briedīši» vadītāja Aija Skosa, «viens no ilggadējiem dalībniekiem ir Arvīds Zvirbulis, kurš teātrī darbojas jau vismaz 30 gadus, ja ne vairāk. Jaunieši arī iesaistās, bet ar jauniešiem ir tā problēma, ka tagad Vallē ir iegūstama skolā deviņu klašu izglītība, viņi pabeidz skolu un aiziet citur tālāk mācīties. Tas arī mums ir zaudējums.»

Vienmēr aktīvi

A. Skosa atzīst, ka amatierteātra pastāvēšanas laikā iestudētas daudzas izrādes, visvairāk tieši komēdijas. Kā saka pati vadītāja, cilvēkiem jau tā smaguma pietiek un viņi grib redzēt kaut ko jautru. Iemīļotākā komēdija pašiem kolektīva dalībniekiem ir Jāņa Jurkāna izrāde «Vistas», par ko tika iegūts arī apbalvojums. «Covid-19 laikā satikāmies gan «zūmā», gan kā tik varēja, un runājām, meklējām, spriedām, ko mēs varētu iestudēt. Beigu beigās nonācām pie tā, ka pa vienam iestudējām Baibas Jukņēvičas skečus, un no tiem kopā sanāca vesela izrāde.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Jubilejas vakarā spēlēsim vizuālu atskatu par to, kas ir noticis pa šiem desmit gadiem. Būs fragmentiņš no J. Jurkāna izrādes «Vistas», fragments no A. Bankas izrādes «Meitiņa», kas mums arī ir ļoti laba izrāde, fragments no P. Reimaņa «Krustmāte Jūle no Tūles», kura arī visiem patika, un ar šo izrādi piedalījāmies Zemgales reģionālajā skatē Bauskā, un citi fragmenti,» par gaidāmo jubilejas svinībās pastāsta A. Skosa, «no Vecumnieku novada esam bijuši deleģēti arī uz Novadu dienām Gaismas pilī, kā arī aicināti uz prestižo starptautisko teātra festivālu «Pērses krastos», kas norisinās Koknesē, un daudzviet citur.» Vadītāja atklāj, ka lugas ir jāizvēlas pēc aktieru skaita un citiem kritērijiem, jo, ja kolektīvā ir tikai viens vīrietis, tad arī izrāde jāizvēlas atbilstoša. «Mēs tiešām esam aktīvi, un arī viesizrāžu mums ir daudz, esam pieprasīti,» lepojas A. Skosa.

Lai viena svecīte un 70 tortes!

«Nosaukums «Briedīši» dots par godu novadniekam – izcilajam latviešu teātra aktierim, skatuves mākslas pedagogam un leģendārajam Latvijas Nacionālā teātra režisoram Alfredam Amtmanim-Briedītim. Par Briedīti Alfredu Amtmani savulaik nodēvējis aktieris Viļums Vēveris, un tas kļuvis par viņa pseidonīmu. Arī Alfreda Amtmaņa-Briedīša brālis Teodors bija aktieris. Viņu dzimtas mājās Vallē, «Zvanītāju Bukās», iekārtots aktieru Amtmaņu muzejs. Gan muzeja iepriekšējā, gan pašreizējā vadītāja mūs bieži ir uzaicinājusi uzstāties, un tā arī esam iesaistījuši tagadējo «Zvanītāju Buku» saimnieci Daci Annu Zvaigzni savā kolektīvā. Šķiet, ka Briedītis mums kaut kā palīdz, lai viss uzvedums vienmēr noritētu ļoti labi,» par kolektīva nosaukuma rašanos stāsta vadītāja un režisore A. Skosa, «sākumā bijām Valles dramatiskais kolektīvs, pēc tam – Valles amatierteātris, visbeidzot nolēmām, ka vajag pārdēvēt, un kopš 2020. gada esam «Briedīši».»

Vecumnieku tautas nama vadītāja Sandra Vēvere amatierteātri «Briedīši» raksturo kā draudzīgu un azartisku, kā arī uzskata, ka vadītāja A. Skosa spēj kolektīvam piemeklēt ļoti atbilstošas un interesantas lugas. «Tā nu ir sanācis, ka mēs uz jubileju nevaram aizdoties, par to ir ļoti jāatvainojas, bet novēlam, lai viņi var svinēt ne tikai 70 gadu jubileju, bet arī 80, 90 un 100 gadu jubilejas,» vēl S. Vēvere, «uz kādu nākamo jubileju mēs noteikti ieradīsimies. Lai viņiem ir jauks vakars, pārsteigumi un liela dzimšanas dienas torte ar daudzām svecītēm. Bet varbūt labāk, kā teicis Karlsons, kas dzīvo uz jumta – tortes vajag tik daudz, cik vajadzētu svecītes, bet svecīti tikai vienu!»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.