Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ar Eiropas fonda līdzfinansējumu uzlabos izgaismošanu un apskaņošanu Īslīces kultūras nama zālē

Saņemts Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējums projekta «Īslīces kultūras nama zāles izgaismošana un apskaņošana» īstenošanai, «Bauskas Dzīve» uzzināja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Īslīces kultūras nama zālē. Attēls no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Īslīces kultūras nams  ir viens no lielākajiem un pasākumu ziņā noslogotākajiem kultūras namiem Bauskas novadā. Laikā, kad valstī nav noteikti epidemioloģiskie ierobežojumi, tajā notiek gan vietējās nozīmes koncerti un pasākumi, gan Bauskas novada un Latvijas mēroga sarīkojumi un konkursi, pieaugušo un skolēnu deju skates un starptautiski mūzikas festivāli. Pasākumus apmeklē ap 11 tūkstoši apmeklētāju gadā,  ikdienā darbojas desmit pašdarbības kolektīvi un pulciņi, kopā virs 160 dalībniekiem, informē Bauskas novada pašvaldība.

Covid-19 ierobežojumu laikā kultūras namā intensīvi norisinās labdarības pasākumi un palīdzības sniegšana grūtībās nonākušiem iedzīvotājiem, virtuāli konkursi un izvietotas mākslas darbu izstādes ēkas logos, kas skatāmas no ārpuses. Blakus parkā tiek organizēti āra sarīkojumi Lieldienās, valsts svētkos, ziemas un vasaras saulgriežos. Visas aktivitātes pieejamas bez maksas un kultūras nama darbība nav apstājusies ne brīdi. Šis objekts ir ar lielu sabiedrisko nozīmīgumu, jo iestādes darbība nodrošina nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu, un ir publiski pieejams.

Kultūras nams tika uzbūvēts pirms vairāk kā četrdesmit gadiem. Iespēju robežās ēka, tās apkārtne un aprīkojums tiek atjaunots. Tomēr pašreizējā izgaismošanas un apskaņošanas sistēma ir nolietojusies un nepilnīga. Lai nodrošinātu pilnvērtīgu kultūras pasākumu organizēšanu iekštelpās, uzlabotu pakalpojumu kvalitāti un veicinātu nemateriālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, jau iepriekš novada domes sēdē tika nolemts veikt kultūras nama zāles apskaņošanas un apgaismojuma aprīkojuma iegādi un uzstādīšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektā  paredzēta skatuves apgaismojuma paceļamās kopnes zālē un 12 jaunu starmešu uzstādīšana, zāles griestu lampu nomaiņa, radio mikrofonu, kora, instrumentu mikrofonu un bungu apskaņošanas komplekta iegāde. Projekta rezultāts sekmēs kultūras nama modernizēšanu un nodrošinās iespēju augstākā kvalitātē organizēt, izgaismot un apskaņot  pasākumus. Aprīkojuma piegāde plānota līdz šī  beigām.

Pēc pašvaldības sniegtās informācijas, projekta kopējās izmaksas ir 36 523,33 eiro ar PVN, t.sk. ELFLA finansējums 32 871 eiro, Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums 3652,33 eiro.

Bauskas novada administrācijas vecākā projektu vadītāja Jolanta Kalinka jau iepriekš skaidrojusi, ka projekti veidoti arī citām kultūras ēkām. «Iepriekšējā projektu konkursā no Grenctāles tieši iesniedza divus «LEADER» projektus – skatuves aizkaru un apgaismošanas tehnikai. Katrā reizē ir attīstīti arī citi kultūras centri – Ceraukstes tautas namā skaņa un fasāde, Mežotnes pagasta daudzfunkcionālajā centrā bija remonta darbi, un arī šogad iesniegsim projektu skatuves labiekārtošanai. Gailīšos, Kamardes centrā, ir bijuši trīs projekti,» tā J. Kalinka.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.