Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ar eksāmenu matemātikā šodien noslēdzas eksāmenu sesija pamatskolas beidzējiem; Bauskas novadā pieteikti 464 centralizēto pārbaudījumu kārtotāji 9. klasēs

Ar centralizēto eksāmenu matemātikā šodien noslēdzas eksāmenu sesija 9.klašu skolēniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts izglītības satura centrs (VISC) prognozē, ka matemātikas eksāmenu kārtos 21 100 pamatskolas beidzēju.

Lai arī iepriekš izskanēja informācija, ka būtu notikusi 9.klases centralizētā matemātikas eksāmena satura noplūde, VISC to noliedza, uzsverot, ka “eksāmenu gatavošanas process tiek rūpīgi uzraudzīts un eksāmenu saturs līdz pat tā norises dienai ir ierobežotas piekļuves informācija un šobrīd nav pieejams”.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska aģentūrai LETA apstiprināja, ka skolēnam eksāmens nav bijis pieejams, kā arī tas nav piedāvājis nevienam iegādāties eksāmenu uzdevumus, līdz ar ko konstatēts, ka notikušajā nav noziedzīga nodarījuma satura.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eksāmenu sesija 9.klašu skolēniem sākās 24.maijā ar centralizētajiem eksāmeniem angļu, franču un vācu valodā.

Savukārt 29.maijā skolēni kārtoja latviešu valodas centralizēto eksāmenu. Šogad latviešu valodas eksāmens pirmo reizi notika vienotā veidā – gan tiem, kas mācās pamatizglītības programmā, gan tiem, kas apgūst mazākumtautību programmā šo izglītības saturu.

Lai nokārtotu eksāmenu, katram izglītojamajam jāiegūst vismaz 10%. Šogad centralizēto eksāmenu sertifikāti būs pieejami elektroniskā formātā.

No Bauskas novada skolām Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmā pieteiktais 9. klašu skolēnu skaits, kas kārto centralizētos eksāmenus:

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.