Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ar informatīvu pasākumu atklāj Bauskas novada – Latvijas Jauniešu galvaspilsētas – gada aktivitātes

Bauskas rātsnamā šodien, 26. janvārī, notika novada pašvaldības jaunatnes nodaļas rīkotā preses konference, kuras gaitā informēja par šogad plānotajiem notikumiem saistībā ar to, ka Bauskas novads ir 2023. gada Latvijas Jauniešu galvaspilsēta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz pasākumu ceturtdienas pēcpusdienā bija ieradušies Bauskas novada vadības pārstāvji, deputāti, vairāku jaunatnes organizāciju dalībnieki un Siguldas jaunieši. Piedalījās arī Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji.

Preses konferenci vadīja Bauskas novada administrācijas sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe. Viņš skaidroja, ka ar preses konferenci sākas aktivitāšu cikls, lai varētu galvaspilsētas  titulu aizstāvēt un parādīt, ka Bauskas novads ir šī titula cienīgs.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis uzsvēra, ka tas ir aktīvo jauniešu un pašvaldības jaunatnes darbinieku nopelns, ka viņi spēja pierādīt balsotājiem un ministrijai, ka ir spējīgi jaunieši un pašvaldība, kas var nodrošināt jaunatnes politikas īstenošanu. «Šajā mirklī jaunatne ir mūsu tagadne, kur ir jāiegulda resursi, administratīvie un organizatoriskie, lai darbs ar jaunatni attīstās un ir paraugs citām pašvaldībām,» pauda A. Okmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Randa Ķeņģe. Foto – Ivars Bogdanovs

Par iniciatīvu pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietniece jaunatnes jomā Randa Ķeņģe, viņa sacīja, ka pirmo reizi iniciatīva sākās pirms astoņiem gadiem, lai popularizētu darba ar jaunatni lomu un nozīmi. R. Ķeņģe norādīja, ka Bauskas novads uzvarēja, jo augstu novērtēts darbs ar jaunatni, kā šeit sasniedz jauniešu mērķa grupas, kā prot strādāt ierobežotu iespēju apstākļos, kā nodrošina jauniešu līdzdalību.

«Liels paldies visiem Bauskas novada jauniešiem, sabiedriskajām organizācijām un pašvaldības darbiniekiem, kas nebaidījās, pieteicās konkursā, un mēs uzvarējām. Mēs, Bauskas novada jaunieši, uzvarējām un ieguvām. Novēlu šo gadu pavadīt uz viena viļņa un godam pārstāvēt Bauskas novadu,» uzrunu daļu noslēdza Bauskas novada izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja Antra Ozoliņa.

Bauskas novada jaunatnes nodaļas vadītāja Līga Briģe informēja, ka izveidota aktīva darba grupa pasākumu plānošanā, kas tiekas katru nedēļu. «Vispirms apzināmies un izprotam, kādas ir jauniešu vajadzības, ar ko saskaras ikdienā. Izdosim jauniešiem mērķētu anketu. Sekos izaugsmes treniņi jauniešu personības un vērtību apzināšanai,» stāstīja L. Briģe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēti četri jauniešu forumi – no februāra četrus mēnešus pēc kārtas. Daudz notikumu iezīmēts skolām. Ir plāns veidot sadarbību ar skolēnu pašpārvaldēm, lai izveidotu kvalitatīvāku tīklu. Plānots rīkot tikšanos ar skolu absolventiem. Bauskas novada jaunatnes lietu speciālists Gints Jankovskis uzsvēra, ka jauniešu galvaspilsēta ir viss novads un pasākumi tāpēc notiks ne tikai Bauskā, bet arī Iecavā, Rundālē un Vecumniekos.

Gints Jankovskis un Līga Briģe. Foto – Ivars Bogdanovs

Maijā plānots labdarības koncerts «Spārnus veidojam kopā». Augustā notiks festivāls «Kopums», kur plānots apvienot sportiskās aktivitātes pa visu Bausku un aktīvas diskusijas Bauskas pilskalna estrādē. «Apsolām, ka garlaicīgi nebūs,» tā G. Jankovskis. Oktobrī plānots konkursu «Zemgalei ir talants» pārvērst par «Latvijai ir talants» un to rīkot kā jauniešu galvaspilsētas pasākumu.

Savukārt gada pēdējos mēnešos paredzēts rīkot pasākumu «Bauskas novada gada jaunietis», pateicoties jauniešiem par ieguldīto darbu. Arī Rundāles pilī plānots pasākums, kurā apbalvos labākos darbā ar jaunatni Latvijas mērogā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Preses konferencē bija gan vietējie, gan jaunieši no Siguldas. Foto – Ivars Bogdanovs

Aktīvākie no preses konferences dalībniekiem bija Siguldas jaunieši. Siguldas jauniešu iniciatīvas centra «Mērķis» projektu vadītāja Lelde Lapsa interesējās par jaunatnes darba organizāciju Bauskas novadā. «Bauskas Dzīvei» viņa pastāstīja, ka seko līdzi jaunatnes pasākumiem Bauskas novadā un Siguldas jaunieši būs šī gada Latvijas Jauniešu galvaspilsētas pasākumu apmeklētāji.

Bauskas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece Inita Nagņibeda pauda atzinību par paveikto darbu un pozitīvi novērtēja, ka pasākumos iesaistīs un atbalstīs izglītības iestāžu skolēnu pašpārvaldes, reizē gan aicinot skolas laikus informēt par plānotajām aktivitātēm.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.