Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ar lielām investīcijām Bauskā ienāk jauns medicīnas pakalpojumu sniedzējs

Akciju sabiedrības (a/s) «Veselības centru apvienība» doktorāts Bauskas centrā piedāvās valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus rindas kārtībā un privātmedicīnas maksas iespējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Akciju sabiedrības (a/s) «Veselības centru apvienība» valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa svinīgi griež doktorāta atklāšanas lenti. Foto: Ivars Bogdanovs

Nelielo poliklīniku svinīgi atklāja šonedēļ, klātesot Bauskas novada pašvaldības, ēkas īpašnieka pārstāvjiem un interesentiem. Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa sanākušajiem sacīja: «Esam ļoti priecīgi, atklājot šo doktorātu. Tas mums tapa ļoti ilgā laikā viena iemesla dēļ. Laboratorijai piemērotu vietu atradām ātri, ar Uldi (ēkas īpašnieka pilnvarotā persona Uldis Grantiņš, red.) vienojāmies desmit minūšu laikā, jo esam biznesa cilvēki. Taču, tā kā telpa bija ļoti liela, pakalpojumu klāstam pievienojām zobārstniecību un speciālistus. Īpašo zobārstniecības krēslu uzstādīšanas, ventilācijas ierīkošanas un citu prasību ievērošanas dēļ pārbūve bija milzīga.

Ēkas fasādes renovāciju finansēs mājas īpašnieks kopā ar nomniekiem. Foto: Ivars Bogdanovs

Bauska ir patīkama pilsēta, tuvu Rīgai, bet speciālisti ir grūti pieejami visā valstī. Tā kā a/s «Veselības centru apvienība» ir lielākais privātais veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējs valstī, mums iespēju ir vairāk. Pierunāt ārstus braukt uz Bausku man bija vieglāk, nekā uz Daugavpili. Pēc pieraksta pacienti varēs apmeklēt neirologu, ginekologu, oftalmologu un ķirurgu.

Papildus pakalpojums būs video konsultācija, kas mums jau veiksmīgi darbojas Daugavpilī. Pacients ar ārsta palīgu atrodas doktorātā īpaši izveidotā kabinetā un tiešsaistē izrunājas ar dakteri. Ārsta palīgs asistē ārstam, aizpildot dokumentāciju un veicot manipulācijas. Pacientam būs iespēja konsultēties, piemēram, pie profesora, kurš ikdienā šurp neatbrauks, bet attālinātā režīmā radīsim maksimālu klātbūtnes efektu pilnvērtīgai vizītei. Vairākas specialitātes, piemēram, gastroenteriologi, neirologi, ginekologi otro vizīti var veiksmīgi vadīt attālināti. Pašlaik aktīvi meklējam ārsta palīgu, aicinām pievienoties mūsu komandai.» Bauskā atvērtā laboratorija ir komersanta pēc kārtas 79. filiāle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Medicīnas māsa Zaiga Pastva, «Centrālās laboratorijas» Bauskā, «saimniece». Foto: Ivars Bogdanovs

«Centrālā laboratorija» doktorātā jau strādā. Analīzes divas reizes dienā ved uz Rīgu. Ja pulksten 10 paraugus paņem, trīs četru stundu laikā rezultāti būs gatavi. Pašlaik vēl notiek speciālistu kabinetu iekārtošana. Reģistratore iziet apmācību. Medicīnas iestāde pilnvērtīgi sāks darbu tuvāko nedēļu laikā.

Doktorātā varēs saņemt vispārējās zobārstniecības pakalpojumus, ar laiku arī protezēšanas un bērnu zobārsta aprūpi, solīja Stella Lapiņa. Speciālistu, kas strādā ar mazajiem pacientiem, trūkums esot liela sāpe ne tikai reģionā, bet visā valstī. Taču valsts kvotu Bauskai varot iegūt, situācija ar katru gadu uzlabojoties, atzina komersanta pārstāves. «Veselības centru apvienība» sadarbojoties ar visiem ģimenes ārstiem. Doktorāts piedāvājot speciālistus, kuru trūkst Bauskas slimnīcas poliklīnikā.

Aivars Mačeks, Bauskas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks, pasniedza vietējās «pērles» attēlojumu un izteica cerību, ka iedzīvotāji varēs ātrāk tikt pie vajadzīgā speciālista. Foto: Ivars Bogdanovs

«Jāsaka pateicības vārdi par to, ka esat šeit. Mūsu iedzīvotājiem nāks par labu, ka nebūs jāgaida garas rindas, varēs apmeklēt papildus ārstus, kas līdz šim Bauskā nebija. Gaidot rindā mēnesi, divus trīs slimība var progresēt vēl vairāk. Cilvēki izvēlas skriet uz Rīgu, Jelgavu. Labi, ka tepat ir iespēja. Painteresējos, kā notika sadarbība ar Bauskas slimnīcu. Dzirdēju vienīgi labus vārdus. «Centrālā laboratorija» veiksmīgi izpalīdzējusi Covid 19 pandēmijas laikā. Runājot par konkurenci, slimnīcas pārstāvji izteica vēlmi, lai būtu vairāk šādu pakalpojumu sniedzēju,» teica Aivars Mačeks, Bauskas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Pašlaik šeit izskatās pilnīgi pretēji tam, kā tas bija iepriekš. Remonts ilga teju gadu. Izraka visu līdz māliem. Brīžiem domāju, ko es darīšu, ja sadarbības līgums tiks pārtraukts?! Darbi veikti aktīvi sazinoties. Mazliet Covid nāca par ļaunu, nepaspējām visu fasādi atjaunot, bet tas ir nākamais projekts. Pašlaik celtniecības cenas ir dramatiski kāpušas. Gada laikā centīsimies rast līdzekļus, lai varētu savest ēkas ārpusi kārtībā,» sacīja ēkas īpašnieka pilnvarotā persona Uldis Grantiņš. A/s «Veselības centru apvienība» telpu renovācijā investēja aptuveni 140 000 eiro.

Ēkas īpašnieka pilnvarotā persona Uldis Grantiņš priecājas par veiksmīgo sadarbību. Foto: Ivars Bogdanovs

Vecumnieku pagasta iedzīvotāja Sigita Sproģe pašlaik gaida piekto mazuli, divi vecākie bērni jau pilngadīgi, studē un mācās. Viņa atzina: «Noteikti, ka jaunatvērtā doktorāta pakalpojumi būs vajadzīgi. Man ir privātā dakterīte, taču rindas pie ārstiem uz valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem vienmēr ir garas. Labu speciālistu trūkst, arī ķirurgi vajadzīgi. Ja nepieciešams, braucam uz Rīgu. Meitai ir migrēnas lēkmes, nevarējām nekur tikt pie neirologa. Pus Latviju apzvanījām, kamēr atradām. Arī bērniem ir jāgaida ilgi. Ja vēlies tikt ātrāk akūtā gadījumā, protams, samaksā naudiņu un ej! Tā ir visur Latvijā. Vienreiz Jelgavas slimnīcas uzņemšanā nosēdēju piecas stundas. Esmu krievu laiku cilvēks, nekad nav bijis tik traki, kā pašlaik.» 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (28)

 1. Cerams ar tādu pašu vērienu tiks atklāta arī jaunā spēļu zāle Salātu ielā!! Ar godu un lepnumu no Grantiņu puses

  31
  3
 2. Neviens speciālists nav zināms un nevar veikt pierakstu bet reklamējam un kādas vēl būs cenas …y

  14
  4
 3. Medicīnas iestāde pilnvērtīgi sāks darbu tuvāko nedēļu laikā. Cienījamā Iedzīvotāja, analīzes vari jau nodot!

 4. Super, vēl viens labs darbiņš padarīts! Bet tu Oho pieraksties pie psihiatra, jo ātrāk, jo labāk.

  6
  9
 5. Nu tā ēka no ārpuses vienkārši nonsens, trepes to vienu pakāpienu arī varēja tak kaut cik labākā paskatā uztaisīt…

 6. vien ministrija un ierēdņi, kā arī valdība netiek līdzi valstī notiekošajam medicīnas jomā. Kas mums tagad medicīnā ir par velti, kā mēdz teikt ne viens vien valdībā un Saeimā, ja it visam nepieciešams līdzmaksājums un par samazināto maksu pakalpojums jāgaida teju pusgada garumā? Kā tad ir ar tiem lielākajiem nodokļiem Baltijā, kas it kā “aiziet” bezmaksas medicīnas aprūpei, kas faktiski ir par maksu un medicīnas personāls jau rezidenta līmenī zina, kā to maksu no pacienta izspiest. Vai nebūtu laiks beigt māžoties ar valsts “bezmaksas” medicīnu, zinot, ka nekas bez maksas nenotiek, vismaz tajā laikā, kad pacientam tas visvairāk nepieciešams. Vien nodokļi ir vieglāk izsaimniekojami- kas viegli nāk- tas viegli aiziet….

  17
  3
 7. Ģimenes ārste jau labu laiku atpakaļ skumiji atzina, ka Latvijā ir slēptā maksas medicīna, jo tad, kad vajag, tikt pie ārsta nevari.

  17
 8. Kāda velna pēc Latvijas republikā pastāv “bezmaksas ” medicīna, kāda velna pēc Latvijas republikā ir veselības ministrija, kāda velna pēc Latvijas republikā ir valdība, kāda velna pēc Latvijas republikā vajadzīga Saeima, ja visu sagrābis uz valsts bāzes eksistējošs privātbizness? Gribētu zināt šādu lietu, piemēram- kur privāto veselības centru īpašnieki ņēmuši miljardus medicīniskās diagnostikas iekārtu iegādei ko viņi lieto privātu medicīnas pakalpojumu sniegšanai vai tomēr tās, kā arī ēkas, kur šīs iekārtas atrodas, ir prihvatizēts Latvijas valsts īpašums? Ja tā, tad kur skatās visāda veida konkurences padomes, monopol uzraudzības iestādes u.t.t. un tā joprojām?

  39
  2
 9. Mačak kā bērnu vecāki ar ratiem un invalīdi ratos pa neatbilstošām ieejas durvīm varēs tikt pie dakteriem.

  7
  2
 10. Kas tieši Jums nepatīk – privātas medicīnas iestādes kā tādas vai tas, ka kādam ir vairāk naudas, nekā Jums?
  Man personīgi pat ļoti patīk, ka medicīnas jomā ir veselīga konkurence. Un, kas attiecas uz bezmaksas medicīnu,
  kad esmu varējis gaidīt, esmu izmantojis bezmaksas pakalpojumus (piemēram, operāciju), kad tādas iespējas nav bijis, tad, paldies Dievam, ir bijusi iespēja problēmas risināt privātās klīnikās.

  8
  5
 11. LR 2022.gadā dzīvo 203 256 cilvēku ar invaliditāti 36 026 invalīdi ar ierobežotu pārvietošanos, diemžēl vides pieejamību nenodrošina kaut gan LR saistošie starptautiskie tiesību akti uzliek par pienākumu nodrošināt vides pieejamību tā cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem nodrošina pieeju arī dzīvībai nepieciešamiem pakalpojumiem. Pie tam tika 2021.gada 5.jūnijā tika apgalvots, ka veselība ir viena no būtiskākajām ikdienas vērtībām, tāpēc rūpīgi pievērsīsimies veselības aprūpes uzlabošanai, nodrošinot medicīnisko pakalpojumu pieejamību.

  5
  1
 12. Anželika, aizej un apskaties vides pieejamību pirms raksti savu murgojumu.
  Tur ir speciali izveidota rampa, bruģēta un ieliktas jaunas ārdurvis un iekšdurvis atbilstoši standartiem.

  13
  3
 13. Palasot šos komentārus, ir skaidrs kapēc no Bauskas pat bankas aizmukušas. Šeit dzīvo vieni dīvānā pirdēji, kuri neko savā dzīvē nav paveikuši un nepaveiks. Tā mazā daļa, kas vēl cīnās par ko labu šai pilsētai, tiek skauģu norieta. Laikam vienigā lieta par ko šie komentetaji priecājas ir kārtejo humpalu atvēršana.

  24
  9
 14. Tās bankas, kuras krievijas mafijas tautai nozagto naudu miljardiem atmazgāja izveidojot un fiktīvus fondus un fiktīvas firmeles uzpērkot, ietekmējot iefiltrējot sev tīkamus politikānus,

  6
  2
 15. Cilvēku tirdzniecība ir ekspluatācijas nolūkā izdarīta personu savervēšana, pārvadāšana, nodošana, slēpšana, izmitināšana vai saņemšana pielietojot vardarbību vai draudus, vai aizvešanu ar viltu vai izmantojot personas atkarību no vainīgā. Par cilvēku tirdzniecību soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu.

  2
  1
 16. diemžēl, ne visiem valstī šī izkropļotā konkurence ir veselīga, jo it kā valsts paspārnē esošās medicīnas iestādes gan telpas, gan dārgo, par nodokļiem pirkto aparatūru izmanto komerciāliem mērķiem, sakot- uz pakalpojumu ir rinda, bet ja maksāsiet- varat jau šodien to pakalpojumu saņemt… Diez, kā visu šo nosaukt, reivaldmīli?

  6
  1
 17. VCA neskaitās prestiža iestāde,speciālisti nu tādi kā kurš gan, bet pa kabatai vidusmeram un ir valsts apmaksatas vietas. Nav tik traki ka te kritize, vajadzes steidzigi kadu izmeklejumu bus jaiet atri uztaoisit bus vieta utt.
  viaa ok.

 18. Galvaspilseta patiesi VCA nav ta prestizaka iestade,bet tur iet visi kas nevar atlauties dargas privatas klinikas.Daudz par valsts iet.Zobarstniecibas neskaitas labas VCA.

 19. Ja internetā apskatās konkrētu ārstu uzvārdus, tad daudzi ir atrodami Stradiņu, Gaiļezera un citu valsts iestāžu štatos, plus ARS, 4 iestāde utt. Tātad valsts resurss tiek samudžināts kopā ar privāto, slimnieki tiek atbrīvoti no naudas gan budžeta kantoros, gan privātajos. Valsts apmaksāta medicīna ir nereāla, tā ir fikcija un par to neviens nav sodīts. Ja kāds ļoti fano par privātajiem kantoriem, tad paskatieties cik minūtes paredzētas vienai vizītei, cik ārsts pieņem vienā dienā un kāda ir vizītes cena.Ja dienā ārsts ir gatavs pieņemt 16 pacientus par 40, 50 eiro gabalā, turklāt pus dienā, tad tas ir tikai bizness. Arī par rezultātu ārsti neatbild, izlasiet līgumus ko viņi liek parakstīt pacientiem pirms kādas nopietnas darbības.

 20. 40 eur un 50 eur nav daudz, kad 70 vai 80 eur vai 85 eur par 30 min konsultáciju pajautá, 1h konsultáciju 100 eur, tad tas tiesam liekas neadekvati.

 21. to pec lursoft tak var redzet kas kam pieder par valdes locekli var bezpajumtnieku no ielas ielikt, tas nenozime ka vinam kas pieder.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.