Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ar Skaistkalnes katoļu baznīcas nākotnes vīziju iepazīstas tieslietu ministrs Bordāns

Šonedēļ Skaistkalnes katoļu baznīcā viesojās tieslietu ministrs Jānis Bordāns, lai iepazītos ar patieso situāciju, saprastu potenciālās izaugsmes iespējas, plānotu tālāko attīstību un perspektīvas valstiskā līmenī, veidojot Skaistkalnes Dievmātes svētvietu par kopābūšanas un mīlestības vietu visiem Latvijas iedzīvotājiem un svētceļniekiem no visas pasaules, vēstīts katoļu baznīcas ierakstā sociālajā tīklā “Facebook”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņu Skaistkalnes baznīcā uzņēma dievnama priesteris Andrejs Mediņš un Jelgavas diecēzes katoļu bīskaps Edvards Pavlovskis.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns īsā atbildē “Bauskas Dzīvei” uzsvēra, ka iedzīvotāji – tā ir galvenā vērtība un tieši tāpēc arī notika Skaistkalnes apmeklējums. Ministrs ir ieinteresēts rūpēties par iedzīvotāju interesēm un unikālo kultūrvēsturisko mantojumu. Viņš ir pārliecināts, ka tam ir attīstības potenciāls. J. Bordāns to saredz kā kultūrvēsturisku pērli, ko būtu svarīgi saglabāt un attīstīt.

“Bauskas Dzīvei” priesteris A. Mediņš apliecināja, ka arī Bauskas novada vadība apmeklējusi baznīcu un iepazinusies ar nākotnes vīziju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau iepriekš rakstījām, ka Skaistkalnes baznīca pašlaik tiek rekonstruēta, un bīskaps Skaistkalnei paredz lielu nākotni, jo tā ir tuvu Rīgai un starpvalstu ceļiem.

A. Mediņš pastāstīja, ka Latvijas bīskapu sinode izstrādājusi lielu attīstības projektu Skaistkalnes baznīcai un 28 ha platībai, kur iekārtot svētvietas laukumu, vietu procesijām, semināriem, rekolekcijām, dievkalpojumiem, konferencēm, līdzīgi kā citos garīgos centros.

“Pašlaik te nav, kur svētceļniekus pabarot un izmitināt, bet iecerēts iekārtot viesnīcu ar 80 vietām, lai ticīgie varētu te apmesties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paulīniešu ordenis te dzīvoja ilgi, bet vajadzēja vairāk darīt, lai svētvieta atdzīvotos. Bīskapi lūdza noņemt veco apaugumu, sakārtot apkārtni, atjaunot baznīcas jumtu, logus un torņus, kas nolaisti gandrīz līdz sabrukšanai. Ar grīdas krāsu bija aizkrāsoti visi kokgriezumi baznīcā, tos atdevām restaurācijai. 20 gadus ar ēkām nekas īsti nebija darīts, tāpēc bīskapi bija spiesti lauzt līgumu ar ordeni un lūdza mani atjaunot Skaistkalnei svētvietas statusu. Tā ir baznīcas subordinācija. Mums jāglābj arhitektūras piemineklis – klosterim pašlaik savilkti saplaisājušie pamati un sienas, sākam koka detaļu un jumta labošanu. Baznīcai tas vēl priekšā, tai pamati izslīdējuši – no jumta lietus ūdeņi tecēja dārzā un šķīdināja mālu, jo nebija noteku.

Priesteris Andrejs Mediņš (no labās) tieslietu ministram Jānim Bordānam (vidū) ieskicē dievnama ieceres. Viņu papildina Jelgavas diecēzes katoļu bīskaps Edvards Pavlovskis. Foto: no albuma.

Paulīniešu laikā saņemtais ziedojums no Austrālijas miljonāra, par kura naudu no jauna uzcēla Jaunsaules dievnamu, tagad jau zaudējis vērtību. Agrāk ar to varēja izremontēt visu baznīcu un uzlikt torņus, bet tagad darbu apjoms būs daudz mazāks. Pašlaik liekam baznīcā silto grīdu, ir izveidoti stāvlaukumi, novāktas miskastes, ko agrāk piesedza krūmi. Iekārtosim kafejnīcu un jaunu apkaimi svētvietai. Skaistkalniešiem būs iespēja izmitināt cilvēkus, jo sagaidām lielu apmeklētāju plūsmu.

Mūsu mērķis nav konkurēt ar Aglonu, bet piešķirt Skaistkalnei jaunu dzīvi un harismu. Ne tikai Kanepenē, bet katru mēnesi 11. datumu noteiksim par ticīgo tikšanās dienu. Šo vietu veidosim līdzīgu Medžugorjei, kur regulāri noritēs pasākumi, dievkalpojumi, koncerti u. c. Pirmais lielkoncerts «Uzcelsim savu baznīcu!» notiks 5. jūnijā, vāksim ziedojumus torņu atjaunošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Draudze nāk uz dievkalpojumiem un katru dienu palīdz rakt, sakopt, stādīt, tīrīt. Pašlaik tiek izstrādāts ģenerālplāns visam baznīcas kalnam ar pakāpēm, dārziem, terasēm u. c. Darām visu, lai varam te uzņemt cilvēkus, jo cilvēki ir svarīgākie. Dzīvojam, strādājam katru dienu un arī vēlu vakaros. Ļaudis aicināti nākt pie Dieva, nevis pie priestera, jo priesteri mainās, un tas ir pareizi. Baznīca atvērta katru dienu no pusseptiņiem līdz pusvienpadsmitiem, visi mīļi gaidīti!» “Bauskas Dzīvei” vēstīja A. Mediņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (19)

 1. Ūja, kā sacīt jāsaka vai šamējais atbrauce te elektorātu meklēt, vai Mediņš no kanceles blēs savām aitām, lai balso par šo kungu un ne par vienu citu?

  18
  3
 2. Bordān, neviens saprātīgs cilvēks nebalsos par Tevi! Viendzimumu laulību atbalstītājs! Nodevi savas un partijas vērtības, fui! 🙁

  20
 3. Skaistkalnes baznica pardzivoja visadus laikus bet shitos 3 zaglus laikam jau neizdosies

  19
  6
 4. Cienijamie Skaistkalnieshi, baznica ir Jusu lepnums, dzniet prom ar sudainu koku shitos aferistus

  21
  5
 5. Skaistkalne Pavlovskim iepatikusies, varbūt pārceļam galveno sēdekli no Jelgavas uz Bausku un piešķiram Skaistkalnes baznīcai katedrāles statusu. Plāni jau milzīgi, kad tad sāks remontēt to ēku pie tilta ( kur paredzēta Kaucmindes vieta) ? Draudze ?- vai tā ir tā pati draudze, kas bija pirms pusgadam ,jeb tie jau ir pavisam citi cilvēki un cik no tiem ir skaistkalnieši

  24
  4
 6. Šos puišus vieno (ne jau ticība, idejas vai vīzijas), bet pavisam prasti – kopīgs sponsors.

  20
  2
 7. Viens no lielākajiem Bruknas kopienas atbalstītājiem ir kādreizējais apdrošināšanas kompānijas BTA līdzīpašnieks Gints Dandzbergs — viņa ziedotie līdzekļi ļāva kopienai īstenot Bārbeles zēnu skolas projektu. Viņš ir arī dāsns Jaunās konservatīvās partijas (JKP) atbalstītājs. No 2018. līdz 2021. gadam tieslietu ministra partijai ziedojis nepilnus 50 tūkstošus eiro. Arī abi viņa brāļi šajā periodā partijai ziedojuši gandrīz tikpat — vēl 46,8 tūkstošus.

  Pēc 2021. gada augustā izskanējušās informācijas par konstatētajiem pārkāpumiem Bruknā tieslietu ministrs Jānis Bordāns, kurš aktīvi atbalsta katoļu baznīcu un pat kļuvis par vienu no katoļu baznīcas informācijas aģentūras kampaņas sejām, tviterī lakoniski pauda atbalstu Mediņam, kuru «liberāļi tagad «nomētā»».

  Vai tad vēl kādam te rodas jautājumi, kāpēc Bordāns Brauc pie Mediņa?

  22
  2
 8. ja jau Rundāles sekta vai draudze, kas tagad valda Bauskas novadā, varēja atjaunot Mežotnes baznīcu tā, ka vien dažam pretenzijas vienīgi par krāsojuma izvēli, tad kādēļ šī pati sekta neķērās klāt Skaistkalnes dievnama atjaunošanai. Jūs teiksiet- baznīca atdalīta no valsts, bet atjaunota tika tieši Mežotnes baznīca, kā pauda ne viens vien novadā amatā esošais, ne ēka kurā savulaik atradās baznīca, starpību saskatāt?

 9. vai tiešām par lepnumu var saukt ēkas, kas novestas līdz sabrukšanas stāvoklim? Nesaprotu, ko vēlas šeit lielākā daļa no komentētājiem- lai jūsu “lepnums” ātrāk sabrūk, vai kā? Lai arī turpmāk koki aizsegtu bēdīgā stāvoklī esošās ēkas un iedzīvotāji varētu aplaudēt vietējo pašvaldības darboņu līdzšinējam sniegumam? Varbūt, labāk pievērsieties saviem tiešajiem uzdevumiem, tieciet galā ar to skaistkalniešu īpašumiem, kas slīgst ūdenī, un ne jau īpašnieku vainas dēļ.

  15
  15
 10. Nez kur bīskapu sinode bija kad paulīnieši gāja ar priekšlikumiem? Par mīlestības un kopābūšanas vietu to padarīja paulīnieši ar savu attieksmi un cilvēcību! Nez vai ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju šie Napoleona cienīgie plāni ir saskaņoti? Ar ko ir saskaņota un saņemts apstiprinājums mājīgai zaļās zonas likvidācijai liekai koku izciršanai, puķu dobju, dārza un piemiņas vietu likvidācijai? Ja vēlas sakopt kultūrvidi, tad tā nav jāposta! Svētceļnieki arī līdz šim ir pienācīgi izmitināti pateicoties labai sadarbībai ar skolu! Ar šādu attieksmi pret paulīniešiem un viņu sasniegto cieņu no vietējiem patreizējie “saimnieki” tik ātri neiegūs!

  20
  4
 11. tiešām, mums priekšlikumi ir cieņā un augstā vērtē, gadiem, gadu desmitiem varam ar tiem ņemties, bet kad atnāk darītāji, nevis priekšlikumu iesniedzēji, tad iesniedzējiem tas ir vairāk par skabargu mīkstā vietā un sākas pretdarbība, lai kaut kā attaisnotu savu darīto garajos priekšlikumu iesniegšanas gados. Vai tiešām cilvēki ir tik stulbi, lai neapjēgtu, ka tik tuvu mūrim fotogrāfijā redzamajam kokam nav citu variantu, kā lemtam tikt nozāģētam?

  5
  17
 12. Nu ja par darīšanu sauc visas zaļās zonas, dārza un iekoptu apstādījumu likvidāciju, tad tā ir visai dīvaina darīšanas izpratne lai neteiktu stulbums un tuvredzība! Darbībai ir jābūt ar pozitīvu ievirzi, ar cieņu izturoties pret iekopto un neizārdot kultūrvidi un sakrālo mantojumu! Koks nevienam virsū neskrien, ja tā vietā lai stulbi visu plēstu, zāģētu, likvidētu piesaistītu speciālistus – arboristus, tad tas kopskatu vēl vairāk papildinātu! Bet šobrīd ir tā vajag vai nevajag, bet cītīgi jāiznīcina viss kas līdz šim ir jauki veidojis ainavu! Nolīdzinot visu apkārt baznīcai kā arhitektūras pērlei būs atsvešinātības sajūta! Ir darbi kas ir paveikti un pozitīvi vērtējami, bet tie, diemžēl, vēl neatsver izpostīto un likvidēto! Šobrīd tā rīcība atgādina vairāk krustnešus, kad neskatoties ne uz ko tika sistemātiski iznīcinātas svētvietas! Dažiem “darītājiem” lai kā negribētos der atcerēties, ka noliedzot visu iepriekš sasniegto cieņu vēl iegūt nevar!!! Un ne viss jaunais – tikai tāpēc, ka es tā gribu un mani džeki tā grib un vēlas ir jēdzīgs un nepieciešams! Šobrīd es neredzu ne samērīgu, ne loģisku attīstības vīziju! To pāris reižu gadā kad Skaistkalnē ir svētceļnieki nav obligāti teritorija ap baznīcu un pie baznīcas jāpataisa par tuksnesi! Vēlreiz atkārtoju – likvidācija vēl nenozīmē darīšanu!!!

  10
  2
 13. Kāds sakars tieslietu ministram apmeklět baznīcu ja privāti tad kāpěc tāda reklāma.
  Varbůt vajadzětu sakārtot migrācijas dienestu lai cilvěkiem nav jāgaida pusgads lai pases samainītu.
  Ierědņu vairāk bet termiņi tikai palielinās.
  Ministra kungam acīm redzot ir ko noźělot.
  Ja jau tāda interese par bazīcu varěja arī par ceļiem painteresěties .
  Pabraukt
  Skaistkalně pa asfaltu uz
  Bauskas pusi gar upi bůtu jautri.

 14. Te samesti kopā vēži ar tarakāniem! – Darītājs Mediņš un politiskais hameleons Bordāns. Mediņš jau apliecinājis ka prot atjaunot nolaistas vietas un lietas, piem. Bruknu , Bārbeles skolu, bet Bordāns māk tikai salaist visu grīstē.

  3
  7
 15. tad kur tu biji laikā kad nozāģēja visus ap Ozolaines baznīcu augošos kokus? Varbūt nebiji tur iekopis savas puķu dobes par pašvaldības naudu? Kur tu biji tad, kad nozāģēja visus kokus Bauskas pils ziemeļu pusē un austrumu puses bastionos? Vai tā tava raudāšana par puķudobju izpostīšanu ir stulbuma pazīme vai arī te tev ir savas intereses, jo tās puķītes pie uz brukšanas robežas esošām ēkām, izskatās bija priekšlaicīgi liktas iedomātam “mironim”- sabrukušai Skaistkalnes baznīcai. Arī vietējās pašvaldības “svētki” – Kanapenes naudas apgūšana izskatās tev tagad ies gar degunu, vieni kreņķi….

 16. Ko nu trako , Mārtiņ ? Tā runā , ka ar dažādiem nikiem tu te aktīvi karo ar visiem, ” kas nav ar mums” ?

  7
  2
 17. kas tad ir ar jums, lielajiem pašvaldības koku mīlētājiem un puķīšu stādītājiem, ar to nepiesegsiet savas neizdarības un pat kaitniecību ilgus gadus amatā esot

 18. Tieslietu ministrs neatbild par pasu lietām – par to atbild iekšlietu ministrs. Tāpēc jaunais iekšlietu ministrs varēs kārtot to, ko savārījuši iepriekšējie.
  Savukārt par ceļiem varu tikai slavēt ceļu no Rīgas uz Skaistkalni – braucu un priecājos, neviens grantētais nebija. Vietējos ceļus ar laiku sataisīs, bet arī tur jāvērtē, vai tās nav pašvaldības nedarīšanas sekas līdz šim.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.