Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ar ugunsskulptūru iedegšanu noslēdzas keramikas plenērs Kurmenē

Ar krāšņu ugunsskulptūru atvēršanas šovu Kurmenē sestdien, 26. augustā, noslēdzās ceturtais keramikas plenērs «Samālosim Kurmenē». Sestdien no rīta notika divu māla skulptūru atvešana no Bārbeles pamatskolas keramikas darbnīcas uz Kurmenes muižas parku un uzstādīšana uz cepļiem, kurus kurināja 12 stundas, lai virs tiem esošās māla skulptūras tiktu apdedzinātas un iegūtu savu galīgo izskatu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakara tumsā pulksten 22 atvēra pirmo ugunsskulptūru – «Kurmis un kurmene», muzikantiem Aigaram Burgelim un Ilonai Bogomolai ar ģitārām un dziesmu par pasaku pastiprinot vakara noslēpumainību un skaistumu. Darba autore, māksliniece Ginta Zaumane no Iecavas šo darbu bija izveidojusi trijās dienās. Pēc atvēršanas skulptūra bija uguns izgaismota no iekšpuses un papildus iedegās un dzirksteļoja arī no virsū mestajām zāģu skaidām.

Foto: Valda Akmentiņa

Desmit minūtēs ugunsskulptūra jau sāka nodzist, tikai ap to vēl saglabājās liels siltums. Vēlāk skatītāji tika aicināti uz otras skulptūras atvēršanu, kas atradās pārdesmit metrus attālāk. Otra skultpūra ir stilizēts Kurmenes muižas atveids, ar muižu augšgalā, rožu dārzu priekšplānā un muižas parku ar dzīvniekiem aizmugurē. Arī te muzkanti papildināja skulptūras dzirksteļošanu ar humoristisku dziesmu «Kaza kāpa debesīs».

Kā portālam pastāstīja darba galvenā autore Dace Balckare, skulptūra tapa apmēram divas nedēļas vairāku autoru kolektīvā, tās līdzautori bija Laura Kristlība, Līga Zariņa, Antra Gustsone un citi. D. Balckare atzīmēja, ka ir ļoti apmierināta ar plenēra norisi, un sestdien bijusi īpaši veiksmīga diena, arī vakars bija silts un ugunsskulptūru atvēršana notikusi bez aizķeršanās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skultpūras tika veidotas Bauskas novada pašvaldības atbalstīta projektu konkursa «Iedzīvotāji veido savu vidi» projektā «Keramikas mākslas skulptūru izveide Kurmenes parka teritorijā», kura īstenošanai piešķirti 2000 eiro. To organizēja neformāla iedzīvotāju grupa «Kurmenes mālotāji» (arī keramikas pulciņa «Vizla» dalībnieki). Abas skulptūras tiks novietotas Kurmenes muižas parkā un būs brīvi pieejamas apskatei.

Teksts: Valda Akmentiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.