Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Arī Bauskā atrasti beigti putni

Šis gads Bauskas novada iedzīvotājus pārsteidzis ar mirušu putnu līķiem. «Bauskas Dzīve» pavasarī pievērsa uzmanību beigtiem krauķiem Bauskā, bet sētnieces sarunā norādīja, ka tas diemžēl pavasarī ir ierasts – putni kaujas par ligzdu vietām, un notiek dažādi. Tomēr arī tagad daudz ir mirušu putnu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Pie skeitparka pilsētā no rītiem regulāri mētājas miruši septiņi astoņi krauķi. Tas ir ap Salātu, Vītolu un Dārza ielu. Sētnieki savāc un samet maisos. Arī gar Mēmeles krastu ir daudz kritušu putnu. Tik daudz kritušu putnu vasarā vēl nav redzēts,» portālam ziņoja baušķenieks Andris.

Jau ziņojām, ka miruši krauķi konstatēti Iecavas parkā. Iecavas apvienības pārvaldē pieļāva, ka tie, visdrīzāk, ir sējas vārnu jeb krauķu putnēni, kas vēl mācās lidot.

Pārtikas un veterinārais dienests apstiprina, ka vairākās vietās Latvijā ir konstatēta masveida nobeigšanās vārnveidīgajiem – krauķiem, vārnām un citiem, taču līdz šim laboratorisko izmeklējumu rezultāti uz putnu gripu ir bijuši negatīvi. «Ir saņemti «Bior» testēšanas pārskati, Iecavā un Bauskā atrastajiem krauķiem nav konstatēta APPG,» informē Anna Joffe, Pārtikas un veterinārā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Speciāliste norāda, ka iedzīvotājiem nevajag aiztikt mirušos un mirstošos savvaļas putnus, kā arī nenest slimus un novārgušus putnus mājās, uz dzīvnieku patversmēm vai veterinārajām klīnikām. «Putnu gripa nav izārstējama! Saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma 211. pantu pašvaldības nodrošina bezsaimnieka dzīvnieku, tai skaitā savvaļas putnu, līķu savākšanu un iznīcināšanu. Izvēloties putnu līķu savākšanas un iznīcināšanas mehānismus, pašvaldībām jāizvērtē sabiedrības veselības un citi riski!» uzsver A. Joffe.

Mājputnu turētājiem putnus atļauts izlaist norobežotās ganībās, norobežotos pastaigu laukumos, norobežotās ūdenstilpēs, mājputnus barot un dzirdināt var norobežotā ar ūdensnecaurlaidīgu jumtu nosegtā vietā.

Speciāliste atgādina: «Ja redzi beigtus putnus, neaiztiec! Zvani pašvaldībai vai ziņo Pārtikas un veterinārajam dienestam. Saziņai ir telefons ar automātisko atbildētāju 67027402.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

 1. Nologota gaisa telpa . Virs skeitparkā jāslēdz gaisa telpa, vai vismaz jāveic lidojumu ierobežojumi. Bīstami ir uzturēties skeitparka teritorijā “varbūtība”, ka kāda “atlūza” var uzkrist uz galvas – liela.
  Domē jāveido komisija, jānozīmē atbildīgais, jāplāno budžets. Jāveido kraukļu un citu putnu reģistrs, putni jāčipo, jāizstrādā saistošie noteikumi gaisa telpas izmantošanai, jāpiesaista pašvaldības policija – štelle nopietna .
  Šogad jau to vairs nevar 🙂 Reāli robs 2024. gada budžetā…..

 2. Tak vēl nesen varēja lasīt ka pilsētai nav variantu kā cīnities ar putniem,sveiki,dabiskā atlase visu sakārtos un paliks naudiņa zilās žaketes vīram ko iešņaukt.

  2
  0
 3. Daba pati sāk regulēt sugas pārapdzīvotības problēmu. Skaidrs, ka vārnveidīgo Bauskā un Iecavā ir par daidz. Nebūs jāpielieto nepopulāriun ornitologu aizliegti sugas ierobežošanas pasākumi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.