Bauskas 2. vidusskolas un bērnudārza «Pasaulīte» logopēdes informēja «Bauskas Dzīvi», ka ar katru gadu slodze tiekot samazināta, bet darba apjoms pieaug. Pašvaldībā meklējām skaidrojumu, kā nodarbina atbalsta personālu novada izglītības iestādēs.
Atbalsta speciālistu – psihologa, sociālā pedagoga, logopēda – pieejamību audzēkņiem nosaka pietiekams darbinieku skaits un apmaksātā slodze.
Bauskas novada Izglītības nodaļas vadītāja Baiba Šumina skaidro – pirmsskolā «Pasaulīte» un citās pašvaldības izglītības iestādēs ir noteikts, ka logopēdam viena likme paredzēta 160 izglītojamiem, psihologam viena likme noteikta 600 izglītojamiem, un tāda pati likme ir speciālajam pedagogam un sociālajam pedagogam.
«Savukārt skolās ar valsts budžeta mērķdotāciju atbalsta personālam ir jānovirza ne mazāk kā 7% no mērķdotācijas, un slodzes ir atkarīgas no kopējās izglītības iestādei piešķirtās mērķdotācijas. Tā ir skolas iekšējā kompetence, cik slodzes kam nosaka,» klāsta B. Šumina.
«Izpētot izglītības iestāžu tarifikāciju pēdējo trīs gadu laikā, varu apgalvot, ka «Pasaulītē» slodze pedagogam ir bijusi nemainīga visus šos gadus – 1,23 2022. gadā, 2023. gadā un arī šogad. Nav dokumentālu pierādījumu, ka tā katru gadu samazināta. Citās izglītības iestādēs arī nav būtiska samazinājuma, bet pirmsskolās «Saulespuķe» un «Zīlīte» logopēdu slodzes šogad ir pat paaugstinājušās. Bauskas 2. vidusskolā ir vērojams samazinājums, bet tas jāskaidro ar to, ka logopēda amats ir vakants. Tiklīdz šo vietu aizpildīs, būs izmaiņas.»
Savukārt novada speciālajās skolās psihologs, sociālais pedagogs un logopēds nestrādā ar pilnu slodzi, jo atbalsta personāla likmju sadalījums noteikts atbilstoši bērnu skaitam, papildus ņemot vērā speciālās izglītības programmu nosacījumus, informē pašvaldības speciāliste: «Pamūšas pamatskolā psihologs ir ar likmi 0,5, sociālais pedagogs – viena likme, logopēds – 0,8 likmes. Zālītes pamatskolā logopēdam ir 0,7 likmes, speciālajam pedagogam – viena likme, psihologam – 0,6, sociālajam pedagogam – 0,5 likmes.»
Kā norāda B. Šumina, izglītības psihologam atbilstoši amata aprakstā norādītajiem pienākumiem svarīgākais pienākums ir rūpēties par skolēnu psihisko veselību, veidojot attīstošu un komfortablu vidi, jāpalīdz bērnam labāk saprast sevi, pilnveidot saskarsmes iemaņas, sagatavoties patstāvīgai dzīvei un saglabāt pašcieņu un cerību pat grūtos brīžos. Ir paredzēta arī izpēte un bērnu intelektuālās attīstības sekmēšana iespēju robežās, bet ne prioritāri.
Savukārt algas likmes visiem direktoriem novada skolās nosaka atbilstoši Ministru kabineta 455. noteikumiem, speciālo pamatskolu Pamūšas un Zālītes vadītājiem papildus pieskaitot 20% par darbu īpašos apstākļos. Kā norāda B. Šumina, ar visu direktoru atalgojumu var iepazīties tīmekļa vietnē bauskasnovads.lv.
Kad «Bauskas Dzīve» nesekmīgi mēģināja atrast informāciju par direktoru algām pašvaldības mājaslapas informatīvajās sadaļās, B. Šumina aizrādīja, ka tās uzskaitītas novada domes 26. septembra sēdes lēmumos.
Kā liecina publicētie dati, Pamūšas pamatskolā direktora alga ar piemaksu pirms nodokļiem ir 2399 eiro, Zālītes pamatskolā – 2379 eiro. Vietniekiem algas nosaka ne mazāk kā 80% no direktoru mēneša darba algas likmes, tātad atbilstīgi 1919 eiro un 1903 eiro bruto. Šāds atalgojums speciālo pamatskolu vadītājiem Bauskas novadā noteikts līdz 2025. gada 31. augustam. Speciālās skolas tiek finansētas no valsts budžeta mērķdotācijas.
Reklāma