Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ātrumlaivu izturības sacīkstēs Beļģijā uzvaras laurus plūc baušķenieks Nils Slakteris un komandas biedrs Stefans Arands

Pagājušajā nedēļas nogalē un šīs nedēļas sākumā Beļģijas pilsētā Monsā rīkotajā ātrumlaivu divpadsmit stundu izturības braucienā jeb endurance, kas notika pasaules čempionāta posma ietvaros, uzvaras laurus plūca Latvijas komanda “Riga powerboat team”, kuras sastāvā startēja baušķenieks Nils Slakteris un igaunis Stefans Arands, portālu informēja komandas pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komanda tieši šādā sastāvā sevi jau pierādīja 2022. gada sacensībās Augustovā, Polijā, uzvarot sešu stundu izturības brauciena posmu un kopvērtējumā izcīnot trešo vietu, tālab nolemts startēt sacensībās Beļģijā šādā pašā sastāvā. Abi piloti sacensībās vadīja “Lonnberg” ražoto Formula 4 ātrumlaivu.

Nils Slakteris paskaidro, ka Grand Large ezers, kurā notika sacīkstes, ir slēgta tipa un to no malām ieskauj betona apmales. Šāds segums padara šo par īpaši augstas bīstamības trasi, jo sacensību laikā tiek radīti ārkārtīgi lieli viļņi un sadursmes iespējas. Šī bīstamība pierādījās brīvo treniņu laikā, kad notika vairākas avārijas un vairākkārtīgi tika sabojātas bojas, kuras iezīmē trasi.

“Tā kā šīs nav standarta sacensības, ir specifiski noteikumi gan pilotiem, gan tehniskajam komandas sastāvam, “Riga powerboat team piloti un tehniskā komanda izmantoja iespēju iziet simulāciju, kuras laikā trīs reizes veica pilnu pilotu nomaiņu kā arī citus specifiskus treniņus, kas bija pietuvināti reālajai sacensību situācijai,” stāsta N. Slakteris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 15 ātrumlaivu komandām divas komandas startēja ar četriem ātrumlaivu pilotiem, piecas komandas ar trīs ātrumlaivu pilotiem un 8 komandas, tostarp arī “Riga powerboat team” komanda sacensībās piedalījās ar diviem ātrumlaivu pilotiem. N. Slakteris skaidro, ka sacensību laikā ik pēc divām stundām notiek pilotu nomaiņa kā arī degvielas uzpilde. 

Pirmajā sacensību posmā, 30. aprīlī, “Riga powerboat team” savu startu pieteica ar pārliecinošu sniegumu, pirmajās 15 minūtēs iegūstot pirmo vietu.

“Diemžēl strauji pasliktinājās laivas tehniskais stāvoklis un komanda bija spiesta turpmāko sacensību laiku veikt ātrumlaivas tehnisko pārbaudi. Tā kā nebija iespējams noteikt problēmu, komanda nolēma veikt pilnu tehnikas nomaiņu un sacensībās izmantot jaunas, treniņos vēl neizmēģinātas detaļas. Šāda pārdroša rīcība atmaksājās un sacīkšu noslēdzošajās 15 minūtēs “Riga Powerboat team” atgriezās sacensību trasē. Lai sacensību punktus ieskaitītu, ir jānobrauc vismaz 40% no līdera komandas apļu skaita. Komandai tas arī izdevās un tika iegūti trīs punkti,” notikumu gaitu ilustrē N. Slakteris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamajā dienā, kas bija arī jauns sešu stundu izturības brauciena posms, komanda uz starta līnijas devās ļoti kaujinieciski noskaņoti. Piloti nepiedalījās brīvajos treniņos, jo, citējot komandas radio cilvēku, titulēto ātrumlaivu pilotu Mārtiņu Bergholcu: ”Stipram nevajag, vājam tāpat nepalīdzēs!”, piloti uzreiz bija gatavi izturības sacensībām.

Komandā darbojās Atis Slakteris, Mārtiņš Bergholcs, Aldis Lakovics Lakovičs, Matīss Punka, Gints Zaharčenoks, Zigmārs Daģis, Aivar Arand un Riho Uuring. Foto: no albuma

Sacensības uzsāka igaunis Stefans Arands, kurš pašā sākumā izvirzījās pirmajā pozīcijā un veiksmīgi divas stundas šo pozīciju arī noturēja. Pēc tam notika ātrumlaivu pilotu nomaiņa, kā arī degvielas uzpilde, kuras laikā Latvijas komandu apļu skaita ziņā pārspēja Zviedrijas komanda. Tomēr uzreiz pēc atgriešanās trasē, “Riga powerboat team” komandas pilots Nils Slakteris apdzina konkurentus un sacensības turpināja līderpozīcijā.

Latvijas komandai tuvākie sekotāji bija Zviedrijas komandas, kurās startēja augsti titulēti ātrumlaivu piloti ar pārliecinošu pieredzi izturības sacensībās. Komandu rezultāti gāja plecu pie pleca, tomēr “Riga powerboat team” izdevās šajās sacensībās izcīnīt pirmo vietu.

“Riga Powerboat team” komandai priekšā vēl ir divi sešu stundu izturības brauciena posmi, kuru kopvērtējumā noteiks 24h izturības brauciena čempionu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. šis sporta veids ir diezgan dargs, daudzi talanti atklatos, ja butu citiem pa kabatai. Bet te slavina visu laiku vienu uzvārdu.

    2
    0
  2. Sveiki,bet te taču skaidri redzams,ka otrās vietas ieguvējs visu distanci veica viens ,bez maiņām!!! Ko var muldēt par 2,3,4 pilotiem? Nilam pašam nav smieklīgi?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.